Čertova rokle - Brno, Lesná

31.1.2019   1 minuta čtení

V brněnském sídlišti Lesná můžeme najít zajímavý přírodní útvar - Čertovu rokli. Je to tzv. lesopark o délce cca 700 m, který tu vznikl během šedesátých let při výstavbě sídliště. Podle původních plánů měla být tato rokle zasypaná. V těchto dobách zde vedlo několik cest, rokle byla zarostlá a večer v ní nebylo žádné osvětlení. Lidé ji moc nenavštěvovali, protože se zde často pohybovali různé podivní existence. Za roky se však situace úplně změnila, dnes je na tomto místě několik cest, dětských i sportovních hřišť a amfiteárt, v kterém se konají různé hudební akce. Městská část kolem cest nainstalovala lavičky, odpadkové koše a na několika místech i stoly, kde se mohou návštěvníci posadit a dát si svačinu. Do budoucna je plán postavit zde další atrakce a udělat z rokle místo, kde budou lidé rádi trávit svůj volný čas.

Park má rozlohu asi 12 hektarů, žijí v něm ježci, lasice, králíci a sousta druhů ptáků. Do parku je možné i se psy, ale jen na vodítku.

Čertova rokle není jedinou hlubokou roklí v těchto místech, před stavbou sídliště bylo roklí hned několik. Všechny kromě Čertovy však byly při stavebních pracích zasypány.

Jak se do rokle dostat

Do rokle vede hned několik cest z ulic Haškova, Blažkova, Okružní, Nejedlého nebo Vaculíkova. Autem je možné zaparkovat u kteréhokoliv vstupu u paneláků. Pokud jedete MHD pak je nejlepší použít tramvaj číslo 9 nebo 11 a dojet na až konečnou nazvanou Čertova rokle.


fotofotofotofotofotoNové články

Vyhledávač hotelů

Booking.com


Štítky