Čertova rokle - Brno, Lesná

V brněnském sídlišti Lesná můžeme najít zajímavý přírodní útvar - Čertovu rokli. Je to tzv. lesopark o délce cca 700 m, který tu vznikl během šedesátých let při výstavbě sídliště. Podle původních plánů měla být tato rokle zasypaná. V těchto dobách zde vedlo několik cest, rokle byla zarostlá a večer v ní nebylo žádné osvětlení. Lidé ji moc nenavštěvovali, protože se zde často pohybovali různé podivní existence. Za roky se však situace úplně změnila, dnes je na tomto místě několik cest, dětských i sportovních hřišť a amfiteárt, v kterém se konají různé hudební akce. Městská část kolem cest nainstalovala lavičky, odpadkové koše a na několika místech i stoly, kde se mohou návštěvníci posadit a dát si svačinu. Do budoucna je plán postavit zde další atrakce a udělat z rokle místo, kde budou lidé rádi trávit svůj volný čas.

Park má rozlohu asi 12 hektarů, žijí v něm ježci, lasice, králíci a sousta druhů ptáků. Do parku je možné i se psy, ale jen na vodítku.

Čertova rokle není jedinou hlubokou roklí v těchto místech, před stavbou sídliště bylo roklí hned několik. Všechny kromě Čertovy však byly při stavebních pracích zasypány.

Jak se do rokle dostat

Do rokle vede hned několik cest z ulic Haškova, Blažkova, Okružní, Nejedlého nebo Vaculíkova. Autem je možné zaparkovat u kteréhokoliv vstupu u paneláků. Pokud jedete MHD pak je nejlepší použít tramvaj číslo 9 nebo 11 a dojet na až konečnou nazvanou Čertova rokle.


fotofotofotofotofoto


Další zajímavé články

Krásy ČR - tipy na výlet s dětmi
Pokud už zase přemýšlíte, kam vyrazit na výlet s dětmi za hezkého počasí, nebo když venku zrovna prší, máme pro vás pár osvědčených tipů.

Jak zvládnout první let letadlem?
Pár tipů, na co se připravit při cestě letadlem. Jak to chodí na letišti, co nezapomenout, kde sedět a co v případě ztráty kufru?

Norsko v létě: kam jet, abyste se vyhnuli davům?
Norsko je nádherná země, která láká lidi z celého světa. Kam se vydat, abyste se vyhnuli davům turistů a přeplněným místům.

Praha, jak ji neznáte: netradiční prohlídky stojí za to
Prohlídky strašidelným Starým městěm, Neviditelná výstava a nebo prohlídka Prahy s lidmi bez domova? Praha trošku jiným pohledem.

Svět se před Vámi otevírá – nenechte ho čekat
Na cestování jsou prý nejkrásnější návraty. Něco na tom bude. A Češi mezi „světoběžníky“ patří. Jen je škoda, že jsme v tomto ohledu trochu konzervativní.

Itálie: malé a překrásné Caorle
Caorle je malé italské městečko s jedenácti tisíci obyvateli. Řeky Lemene a Livenza vtékající do moře lemují městečko z obou stran.

Vydejte se po stopách Noci na Karlštejně
Máte chuť vyrazit z města na víkend? I v blízkém okolí Prahy naleznete řadu krásných a romantických míst. Jedním z takových je oblast Karlštejna.

Potápění je krásný koníček, ale nezapomeňte na krytí rizik
Jak je to s pojištěním při potápění u moře? Proč byste toto měli řešit, jaké jsou podmínky a pravidla.

Poznejte Kvarner a místa, kde pobývala rakouská šlechta
Istrii máme nejblíže a letoviska na Makarské riviéře jsme si oblíbili. Co ale oblast mezi nimi? Město Kvarner!

Booking.com