Čertova rokle - Brno, Lesná

V brněnském sídlišti Lesná můžeme najít zajímavý přírodní útvar - Čertovu rokli. Je to tzv. lesopark o délce cca 700 m, který tu vznikl během šedesátých let při výstavbě sídliště. Podle původních plánů měla být tato rokle zasypaná. V těchto dobách zde vedlo několik cest, rokle byla zarostlá a večer v ní nebylo žádné osvětlení. Lidé ji moc nenavštěvovali, protože se zde často pohybovali různé podivní existence. Za roky se však situace úplně změnila, dnes je na tomto místě několik cest, dětských i sportovních hřišť a amfiteárt, v kterém se konají různé hudební akce. Městská část kolem cest nainstalovala lavičky, odpadkové koše a na několika místech i stoly, kde se mohou návštěvníci posadit a dát si svačinu. Do budoucna je plán postavit zde další atrakce a udělat z rokle místo, kde budou lidé rádi trávit svůj volný čas.

Park má rozlohu asi 12 hektarů, žijí v něm ježci, lasice, králíci a sousta druhů ptáků. Do parku je možné i se psy, ale jen na vodítku.

Čertova rokle není jedinou hlubokou roklí v těchto místech, před stavbou sídliště bylo roklí hned několik. Všechny kromě Čertovy však byly při stavebních pracích zasypány.

Jak se do rokle dostat

Do rokle vede hned několik cest z ulic Haškova, Blažkova, Okružní, Nejedlého nebo Vaculíkova. Autem je možné zaparkovat u kteréhokoliv vstupu u paneláků. Pokud jedete MHD pak je nejlepší použít tramvaj číslo 9 nebo 11 a dojet na až konečnou nazvanou Čertova rokle.


fotofotofotofotofoto


Další zajímavé články

Svět se před Vámi otevírá – nenechte ho čekat
Na cestování jsou prý nejkrásnější návraty. Něco na tom bude. A Češi mezi „světoběžníky“ patří. Jen je škoda, že jsme v tomto ohledu trochu konzervativní.

Itálie: malé a překrásné Caorle
Caorle je malé italské městečko s jedenácti tisíci obyvateli. Řeky Lemene a Livenza vtékající do moře lemují městečko z obou stran.

Vydejte se po stopách Noci na Karlštejně
Máte chuť vyrazit z města na víkend? I v blízkém okolí Prahy naleznete řadu krásných a romantických míst. Jedním z takových je oblast Karlštejna.

Potápění je krásný koníček, ale nezapomeňte na krytí rizik
Jak je to s pojištěním při potápění u moře? Proč byste toto měli řešit, jaké jsou podmínky a pravidla.

Poznejte Kvarner a místa, kde pobývala rakouská šlechta
Istrii máme nejblíže a letoviska na Makarské riviéře jsme si oblíbili. Co ale oblast mezi nimi? Město Kvarner!

Cestovat levně nemusí být jen snem
Několik tipů, jak ušetřit za dovolenou? Kde a jak hledat nejlepší ubytování a zájezdy.

Krátký výlet na nedělní odpoledne v Praze
Po nedělním obědě by měla následovat krátká procházka. Přečtete si o našem tipu na krátký výlet v hlavním městě.

Chorvatsko – dobrá volba pro dovolenou
Hodně lidí již dnes hledá místo pro strávení dovolené. Proč navštívit Chorvatsko a čím vás naláká.

Aplikace pro cestovatele
Jaké aplikace v mobilu používám při svých cestách. Proč jsou dobré a v čem mě pomáhají.

Booking.com