Lichtejnštejnsko - fotky, cestopis, mapyHlavní město jednoho z nejmenších států ve střední Evropě (pokud nepočítám městské státy jako Vatikán, San Marino). Tato země leží mezi Rakouskem a Švýcarskem, kterou ze všech stran obklopují Alpy. Hlavním městem je Vaduz s pouhýma 5-ti tisíci obyvateli, jednou hlavní třídou a jedním knížecím zámkem. Nejvíc mě překvapilo, že stačí jít 2 minuty pěšky z hlavní třídy s malým náměstím a hned to tam vypadá jako v malé starodávné vesničce. V centru města je pár větších domů, pár obchodů, ale všude kolem už jsou maličké uličky a domečky. Myslím si, že je to opravu unikátní hlavní město.

Do Lichtenštejnska jsme se stavili cestou na nejvyšší horu Evropy Mont Blanc ve Francii. Odtud jsme pak pokračovali do Jižní Francie, o které se více dočtete a další fotky uvidíte na samostatné stránce.

Co navštívit ve Vaduzu

  • hlavní třída
  • knížecí hrad (nelze jít dovnitř)
  • katedrála
  • muzeum poštovních známek

Navštívená místa na mapě

Na mapě jsou vyznačené všechny navštívené místa, pro zobrazení názvu klidněte na značku na mapě.

Doporučené weby

Na závěr bych si dovolil ještě několik doporučení na zajímavé weby, které využívám. Jedná se o výhodné nebo nejlepší nabídky ubytování, zájezdů, letenek nebo pojištění a jako bonus odkaz na server Booking.com na speciální nabídky ubytování s výraznou slevou - na Bookingu píšou, že jde o tajné nabídky pouze pro zvané, ale bral bych to s rezervou :-)

TIP JEN PRO VÁS: Speciální nabídka ubytování na Booking.com - SLEVA až 50%!

Další články a fotky


Švýcarsko 2013
Země obřích hor a hlubových jezer

Švýcarsko 2011
Průjezd přes Švýcarské alpy cestou to Jižní Francie

Jižní Francie 2011
Provence to je moře, hory, koupání vše na jednom místě

Mont Blanc 2011
Nejvyšší hora Evropy na dosah ruky

Fotky z cesty


fotoPark uprostřed města fotoPark uprostřed města fotoZámek Vaduz - foceni z hlavní třídy fotokatedrála fotoZámek Vaduz fotoZámek Vaduz fotopanství na okraji města