Zahrady Kittenberger v Rakousku Nádherné zahrady Kittenberger Erlebnisgärten v Rakousku


fotofotofotofotofotofotofotofotofotofotofotofotofotofotofotofotofotofotofotofotofotofotofotofotofoto


Přemýšleli jsme co budeme dělat na státní svátek 8. května a pak nás napadlo vydat se na výlet do Rakouska. Zhruba 2 hodiny cesty z Brna nebo hodinu po dálnici z Vídně leží krásné zahrady Kittenberger Erlebnisgärten. Zahrady jsou v přírodě v malé vesničce kousek od údolí Dunaje - nejbližší velké město je Kremže (Krems Am Donau). Důvod, proč jsme se vydali mimo hlavní prázdniny a v náš státní svátek, která však v Rakousku nemají, bylo proto, aby v zahradách bylo co nejméně lidí. Udělali jsme dobře, protože tam byl klid a pohoda. Když jsem se díval na hodnocení na mapách Google, většina návštěvníků si stěžovala právě na velké množství lidí. Rozhodně se doporučuji do zahrad vydat ve všední den - o víkendu to musí být hrůza.

Kittenbergerovy zážitkové zahrady jsou vhodné úplně pro všechny - pro děti, dospělé, důchodce, ... na své si příjde každý. Pro obdivovatele zahrad, květin, jezírek a posezení je to doslova zážitek. Na ploše 50 tisíc metrů čtverečních je více než 40 různých zahrad - např. italská, mexická, japonská, a další. Kolik je na místě posezení, lehátek, jezírek a míst na odpočinek a relaxaci se nedá téměř ani spočítat :-) Poměrně velká část areálu je určena dětem, které z tohoto místa rozhodně nebudou chtít jít nikdy domů :-) Pro děti je zde opravdu obrovská skluzavka, která má 4 dráhy vedle sebe, dále pak skluzavkový tunel, hřiště se několika atrakcemi (houpačky, bagr, prolézačky), jezero s vorem, tekoucí řeka se spoustou překážek, stavidel a hrází. Nesmí chybět ani dva skákací hrady, balíky sena na lezení a skákání, lanové centrum, překážková dráha, kuličková dráha a keříčkové bludiště.

U vstupu je hodně velké parkoviště zdarma, do areálu se pak vstupuje přes prodejnu rostlin a suvenýrů, hned za ní následuje restaurace a teprve za restaurací je pokladna a vstup. Poté, co celým areálem projdete opět musíte přes restauraci a přes prodejnu suvenýrů. Jídlo si můžete dát v restauraci, která funguje formou bufetu. V nabídce jsou hotová jídla - např. špagety, řízek, saláty a zákusky.


  • Přesná adresa: Kittenberger Erlebnisgärten, Laabergstraße 15, 3553, Rakousko
  • Časová náročnost: celý den
  • Náročnost: nenáročná, lehce do kopce
  • Typ cesty: asfaltová
  • Vhodné pro děti: ano
  • Dostupnost s kočárkem: ano
  • Parkování: ano
  • Restaurace: ano

Mapa s umístěním


Ubytování v okolí

Booking.com

Kategorie: cestováníRakousko