Články & rady na cesty

Nejhezčí pláže na Lofotech, které jsem navštívil

28.9.2023   2 minuty čtení    Norsko

Na Lofotech najdeme spoustu krásných pláží, které vypadají jako ty nejúžasnější pláže z Karibiku. Problém je jen v tom, že v Norsku je trošku chladněji, takže pláže nejsou na koupání, ale jen na dívání :-)

Přečíst článek »


Karlštejnsko nabízí mnohem více než jen slavnou památku!

21.8.2023   3 minuty čtení    Česká republika

Navštívit Karlštejn a vrátit se zpět do metropole, to je bod z itineráře asijských i českých turistů. Škoda, Chráněná krajinná oblast Český kras, kde se dominanta nachází, nabízí mnohem více než jen slovutnou státní památku.

Přečíst článek »


Jak vybrat last minute dovolenou?

8.6.2023   5 minut čtení    Itálie

Pojem last minute dovolená je dnes velmi populární, ale co to vlastně znamená a jaký je správný postup při jejím výběru? Tyto otázky jsou klíčové pro každého, kdo se rozhodne pro dobrodružství na poslední chvíli.

Přečíst článek »


Inovativní ramínko z Česka: Perfektní společník pro všechny cestovatele

6.6.2023   3 minuty čtení

DEZIGNI představuje svou nejnovější vynález - revoluční ramínko, které je navrženo speciálně pro cestovatele, zejména pro ty, kteří často tráví čas na silnicích. Toto úžasné ramínko je nyní k dispozici prostřednictvím crowdfundingové kampaně.

Přečíst článek »


Nejvyšší lehce dostupné hory v Evropě

17.5.2023   4 minuty čtení

Pokud nejste horolezci, ale láká vás navštívit co nejvyšší horu, pak se vydejte do Švýcarska nebo Francie. V obou těchto zemích se můžete poměrně snadno dostat 2x výše než je naše Sněžka.

Přečíst článek »


Jak vydělat na fotkách z dovolených

2.5.2023   5 minut čtení

Způsobů jak si vydělat focením na dovolených je více. Já se podělím o své vlastní zkušenosti a dvě varianty, které se mě ukázaly jako funkční a které mě vydělaly i nějakou tu korunu.

Přečíst článek »


Nejhezčí místa v Anglii, která jsem navštívil

26.4.2023   3 minuty čtení    Anglie

V Anglii jsme navštívili poměrně hodně míst, téměř vše se nám líbilo, ale některá místa byla prostě lepší než ostatní :-) Dal jsem dohromady seznam toho, kde se mi líbilo nejvíc.

Přečíst článek »


Fotoplátno, které prostě musíte mít

20.1.2023   3 minuty čtení

Mám už nafoceno opravdu hodně snímků. Tak mě napadlo po delší době vybrat jeden z nejpovedenějších a nechat si z něj udělat fotoobraz na plátně. Už jsem si dříve někde nechal takový obraz udělat. I když to nebylo vysloveně špatné, tak barvy nebyly tak syté, jako když máte fotku na fotopapíru.

Přečíst článek »


Chodské speciality

8.1.2023   5 minut čtení    Česká republika

V okolí Domažlic, v jihozápadních Čechách, se rozprostírá historické území Chodsko, proslavené svérázným folklórem. Pestře malovaná keramika, kvalitní kanafas, nebo paličkované krajky.

Přečíst článek »


DJI Osmo Pocket nebo DJI Action či GoPro Hero? Jak jsem vybíral kameru

5.12.2022   5 minut čtení

Jak jsem vybíral kameru a rozhodoval se mezi GoPro Hero, DJI Action a DJI Osmo Pocket. Kterou jsem nakonec vybral a proč?

Přečíst článek »


123456»


Oblíbené články


Oblíbené cestopisy

Vyhledávač hotelů

Booking.com