Články & rady na cesty

Inovativní ramínko z Česka: Perfektní společník pro všechny cestovatele

6.6.2023   3 minuty čtení

DEZIGNI představuje svou nejnovější vynález - revoluční ramínko, které je navrženo speciálně pro cestovatele, zejména pro ty, kteří často tráví čas na silnicích. Toto úžasné ramínko je nyní k dispozici prostřednictvím crowdfundingové kampaně.

Přečíst článek »


Nejvyšší lehce dostupné hory v Evropě

17.5.2023   4 minuty čtení

Pokud nejste horolezci, ale láká vás navštívit co nejvyšší horu, pak se vydejte do Švýcarska nebo Francie. V obou těchto zemích se můžete poměrně snadno dostat 2x výše než je naše Sněžka.

Přečíst článek »


Jak vydělat na fotkách z dovolených

2.5.2023   5 minut čtení

Způsobů jak si vydělat focením na dovolených je více. Já se podělím o své vlastní zkušenosti a dvě varianty, které se mě ukázaly jako funkční a které mě vydělaly i nějakou tu korunu.

Přečíst článek »


Nejlepší místa v Anglii, která jsem navštívil

26.4.2023   3 minuty čtení    Anglie

V Anglii jsme navštívili poměrně hodně míst, téměř vše se nám líbilo, ale některá místa byla prostě lepší než ostatní :-) Dal jsem dohromady seznam toho, kde se mi líbilo nejvíc.

Přečíst článek »


Fotoplátno, které prostě musíte mít

20.1.2023   3 minuty čtení

Mám už nafoceno opravdu hodně snímků. Tak mě napadlo po delší době vybrat jeden z nejpovedenějších a nechat si z něj udělat fotoobraz na plátně. Už jsem si dříve někde nechal takový obraz udělat. I když to nebylo vysloveně špatné, tak barvy nebyly tak syté, jako když máte fotku na fotopapíru.

Přečíst článek »


Chodské speciality

8.1.2023   5 minut čtení    Česká republika

V okolí Domažlic, v jihozápadních Čechách, se rozprostírá historické území Chodsko, proslavené svérázným folklórem. Pestře malovaná keramika, kvalitní kanafas, nebo paličkované krajky.

Přečíst článek »


DJI Osmo Pocket nebo DJI Action či GoPro Hero? Jak jsem vybíral kameru

5.12.2022   5 minut čtení

Jak jsem vybíral kameru a rozhodoval se mezi GoPro Hero, DJI Action a DJI Osmo Pocket. Kterou jsem nakonec vybral a proč?

Přečíst článek »


Odvrácená strana Budapešti

16.9.2022   3 minuty čtení    Maďarsko

Budapešť má krásné centrum plné památek a turistů, ale na okraji města jsou ošuntělé domy, jezdí tam špinavé a pomalované autobusy a úplně rezavé metro.

Přečíst článek »


Nechal jsem si z fotek udělat kalendář

3.9.2022   2 minuty čtení

Za posledních pár let jsme toho procestovali poměrně hodně (Norsko, Lofoty, Skotsko, Anglii, Sardinii, Korsiku, ….) a tak máme spoustu pěkných fotek. Co s nimi ale dál? Nechat jen tak ležet v PC? Rozhodně ne - udělejte si z nich kalendář.

Přečíst článek »


Přírodní park Košíře-Motol aneb kde v Praze do přírody

29.8.2022   3 minuty čtení    Česká republika, Praha

Praha vás okouzlí nejen špičatými věžičkami, ale i svěžími parky, kde si můžete odpočinout. Jedním z takových je právě park Košíře-Motol, který byste při své návštěvě města rozhodně neměli minout. Co zajímavého ukrývá?

Přečíst článek »


123456»


Oblíbené články


Oblíbené cestopisy

Vyhledávač hotelů

Booking.com