Články & rady na cesty

Létejte po celém světě díky levným letenkám

V dnešní době, kdy ceny všeho kolem nás neustále vzrůstají, omezují jednotlivé domácnosti své výdaje na minimum. Jak pořídit levně dovolenou a kde koupit letenky?

16.8.2019   3 minuty čteníZobrazit článek »

Kupte si dovolenou nebo letenku ve slevě

Letní období je stále v plném proudu a mnoho lidí už má za sebou první zkušenosti s krásnou rodinnou dovolenou. Stále se ovšem najdou tací, kteří hodlají léto trávit pouze doma. Proč?

9.8.2019   3 minuty čteníZobrazit článek »

Tip na výlet - obec Veľký Slávkov, Slovensko

Prázdniny se kvapem blíží, a je třeba vybírat místa pro rodinné radovánky. Pokud už jste procestovali naší republiku křížem krážem a radši byste vyrazili někam do zahraničí, není třeba vyjíždět daleko.

29.7.2019   2 minuty čteníZobrazit článek »

Co láká stovky turistů do Hukvald?

Možná projíždíte dnes a denně obcí jménem Hukvaldy. A možná vás dnes a denně napadá otázka, co sem stovky turistů láká.

28.7.2019   2 minuty čteníZobrazit článek »

Romantické vyhlídky v Beskydech

Beskydy jsou velice oblíbenou turistickou oblastí, nabízí spoustu atrakcí, zábavy, výletů i romantických vyhlídek. Které stojí za to vidět?

28.7.2019   2 minuty čteníZobrazit článek »

4 tipy na výlet v severních Čechách

Už z dálky vás přivítají hory, kopce a skály, špičaté sopečné vrcholky Českého středohoří, mohutná hradba Krušných hor i majestátní památná hora Říp.

22.7.2019   3 minuty čteníZobrazit článek »

Jak udělat video z dovolené

Jak sestříhat automaticky video z dovolené? Vytvořte si profesionální video, se skvělým střihem a hudbou téměř bez práce přes automatickou aplikaci.

10.7.2019   2 minuty čteníZobrazit článek »

Krásy ČR - tipy na výlet s dětmi

Pokud už zase přemýšlíte, kam vyrazit na výlet s dětmi za hezkého počasí, nebo když venku zrovna prší, máme pro vás pár osvědčených tipů.

11.6.2019   2 minuty čteníZobrazit článek »

Jak zvládnout první let letadlem?

Pár tipů, na co se připravit při cestě letadlem. Jak to chodí na letišti, co nezapomenout, kde sedět a co v případě ztráty kufru?

29.5.2019   2 minuty čteníZobrazit článek »

Norsko v létě: kam jet, abyste se vyhnuli davům?

Norsko je nádherná země, která láká lidi z celého světa. Kam se vydat, abyste se vyhnuli davům turistů a přeplněným místům.

28.4.2019   2 minuty čteníZobrazit článek »

Praha, jak ji neznáte: netradiční prohlídky stojí za to

Prohlídky strašidelným Starým městěm, Neviditelná výstava a nebo prohlídka Prahy s lidmi bez domova? Vyzkoušejte prohlídku Prahy tak trošku jiným pohledem.

22.4.2019   2 minuty čteníZobrazit článek »

Svět se před Vámi otevírá – nenechte ho čekat

Na cestování jsou prý nejkrásnější návraty. Něco na tom bude. A Češi mezi „světoběžníky“ patří. Jen je škoda, že jsme v tomto ohledu trochu konzervativní.

7.4.2019   2 minuty čteníZobrazit článek »

Itálie: malé a překrásné Caorle

Caorle je malé italské městečko s jedenácti tisíci obyvateli. Řeky Lemene a Livenza vtékající do moře lemují městečko z obou stran. Caorle bývalo ve středověku bohatým městem s více než 15 000 obyvateli.

3.4.2019   2 minuty čteníZobrazit článek »

Vydejte se po stopách Noci na Karlštejně

Máte chuť vyrazit z města na víkend? I v blízkém okolí Prahy naleznete řadu krásných a romantických míst. Jedním z takových je oblast Karlštejna.

29.3.2019   2 minuty čteníZobrazit článek »

Potápění je krásný koníček, ale nezapomeňte na krytí rizik

Pojistná ochrana neustále za zády. Zranění se vyhýbá jen supermanům, v případech obyčejných smrtelníků musí zasahovat lékaři a jejich péče něco stojí.

27.2.2019   2 minuty čteníZobrazit článek »

Poznejte Kvarner a místa, kde pobývala rakouská šlechta

Istrii máme nejblíže a letoviska na Makarské riviéře jsme si oblíbili. Co ale oblast mezi nimi? Kvarner stojí maličko stranou hlavního zájmu turistů, a to je jeho velkou výhodou.

11.2.2019   3 minuty čteníZobrazit článek »

Cestovat levně nemusí být jen snem

Jestliže se chystáte na letní dovolenou, už v tomto období má smysl si začít procházet jednotlivé položky v katalogu cestovní kanceláře. Co tam najdete a jak neutratit za dovolenou příliš?

9.2.2019   2 minuty čteníZobrazit článek »

Čertova rokle - Brno, Lesná

V brněnském sídlišti Lesná je velice zajímavý park, který leží v hlubové úzké rokli. Je zde několik cest, hrišť a hudební amfiteátr.

31.1.2019   1 minuta čteníZobrazit článek »

Krátký výlet na nedělní odpoledne v Praze

Po nedělním obědě by měla následovat krátká procházka. V následujícím článku si přečtete o našem tipu na krátký výlet v našem hlavním městě.

21.1.2019   2 minuty čteníZobrazit článek »

Chorvatsko – dobrá volba pro dovolenou

Hodně lidí již dnes hledá místo pro strávení dovolené. Brouzdají na internetu, dívají se na nejrůznější nabídky cestovních kanceláří, nebo dají na rady svých známých s vycestují tam, kde byly ostatní spokojení.

20.1.2019   2 minuty čteníZobrazit článek »

Aplikace pro cestovatele

Jaké aplikace v mobilu používám při našich cestách a výletech, proč je používám a v čem mě pomáhají? Seznam těch nejlepší cestovatelských aplikací.

23.4.2017   3 minuty čteníZobrazit článek »

To nejlepší z Londýna

Vidět hlavní město britské metropole je opravdovým zážitkem. Které atrakce a místa však navštívit tak, abychom měli pocit, že jsme skutečně navštívili od každého zajímavého místa či atrakce kousek?

26.11.2015   3 minuty čteníZobrazit článek »

Jací jsou řidiči v Evropě

Za posledních pár let jsme autem navštívili více než 20 evropských zemí a najezdili desítky tisíc kilometrů "u našich soubosedů". Jací jsou okolní řidiči a jak se jezdí v ostatních zemích?

9.10.2015   5 minut čteníZobrazit článek »

Dovolená s dětmi?

Rádi byste strávili nějaký čas s vaší rodinou a dětmi, ale nevíte kam vyrazit? Hledáte pohodovou dovolenou, kvalitní služby a útulné prostředí za rozumné ceny?

16.7.2015   1 minuta čteníZobrazit článek »

Picasso a Dalí v Barceloně

Objevte v sobě vášeň pro všechno, co Barcelona svým návštěvníkům nabízí: festivaly, kuchyni, umění, kulturu, architekturu, výstavy, jedinečná setkání s umělci i mnoho dalšího!

20.5.2015   3 minuty čteníZobrazit článek »