ZOO Schönbrunn, Vídeň Výlet za pandou velkou do ZOO Schönbrunn ve Vídni v Rakousku


fotofotofotofotofotofotofotofotofotofotofotofotofotofotofotofotofotofotofotofotofotofotofotofotofotofotofotofotofotofoto


V západní části Vídně najdeme nejstarší zoologickou zahradu na světě založenou v roce 1752. V zahradě je aktuálně asi 8500 zvířat. Mezi nejzajímavější patří určitě Panda velká, sloni, žirafy, tučňáci, nosorožci, hroši, lvi, tygři, zebry, opice, medvědi a spousta dalších zvířat. ZOO je poměrně malá, ale myslím si, že co to složení zvířat je dost zajímavá.


Vstupenky a otevírací doba

Vstupenky je možné koupit předem online nebo na místě. My jsme je měli koupené předem, takže jsme se vyhnuli poměrně velké frontě u pokladny. Doporučuji tedy koupit předem na oficiálním webu https://www.zoovienna.at/cs/, který je v češtině. Mapu ZOO si můžete koupit u podklady nebo vytisknout z oficiálního webu.

ZOO je otevřena 365 dní v roce, vždy od 9 hod. V hlavní sezóně se zavírá v 18:30, v zimě v 16:30, na jaře a na podzim pak v 17:30.


Jak se do ZOO dostat a kde parkovat

Pokud pojedete do Vídně autem, největší problém bude s parkováním. Ve Vídni na ulicích jsou modré zóny s cenou 4€ za hodinu, což je nesmysl. Na parkovišti přímo u ZOO zase není šance najít volné místo.

Nejlepší je využít nějaký parkovací dům, kde je maximální cena za den. My jsme zaparkovali v domě Garage Im U4 Center P+R, kde se za celý den platí 9€. Odtud jsme šli do ZOO pěšky. Nejlepší je jít pro ulici Schönbrunner Strasse, kterou dojdete až k zámku Schönbrunn, poté projdete kolem zámku do parku. Vstup do ZOO je v zámeckém parku a jedná se o stará vstup s krásnou bránou se zlatým nápisem, hned vedle Neptunovy fontány (ukázat na mapě). Nevýhoda této naši trasy a parkování je, že musíte jít cca 10-15 minut ulicí než dojete k zámku a garáže U4 Center mají hrozně úzký vjezd. Sice jsme tam s naším poměrně velkým autem projeli, ale bylo to těsně.

Druhá možnost jsou garáže Park + Ride garage Hütteldorf, kde zaplatíte jen 4€ na den, ale musíte dojet metrem U4 na stanici Hietzing, odkud rovnou vystoupíte u hlavního vstupu do ZOO a ušetříte si tak 10-15 minutovou cestu městem. Cena za jízdenku na metro je 2,40€ pro dospělého a cca polovinu pro dítě. Lístky na metro se dají koupit v automatu.


Jak dlouho návštěva ZOO zabere

ZOO je sice poměrně malá, ale když už tam budete, tak si udělejte čas celý den :-) Kromě samotné ZOO můžete navštívit i park nebo zámek Schönbrunn, ve kterém jsou i další atrakce jako dětská hriště, malá rozhledna, bludiště, několik fontán, skleník a vyhlídka Schönbrunner Berg.


Jídlo v ZOO

My jsme měli trošku zpoždění už doma, takže jsme jídlo poměrně hodně odbyli a dali si jen párek v rohlíku a zmrzlinu :-) V ZOO je restaurace Císařský pavilon, Bufet Jumbo a Tyrolská zahrada, která věrně kopíruje statek z Rakouských Alp. Bohužel my jsme neměli čas, takže k jídlu a nabídce nic napsat nemůžu :-( Ve stáncích rychlého občerstvení mají jen párky a klobásy. Doufám, že příště to zvládneme doma lépe, bude víc času a otestujeme i nějaké jídlo :-)


Ubytování v okolí

 

Kategorie: cestováníRakousko