Jezero Jagersee v Rakousku Nádherné jezero na konci údolí mezi horami


fotofotofotofotofotofotofotofotofotofotofotofotofotofotofotofotofotofotofotofotofotofotofotofotofotofotofotofotofotofoto


Jen asi 10 minut autem jižně od města Wagrain na konci údolí leží krásné jezero Jagersee. Protože je jezero opravdu až úplně na konci údolí, tak jej z téměř všech stran obklopují krásné vysoké hory. Nadmořská výška jezera je něco přes 1000 metrů a všechny okolní hory mají přes 2000 metrů. U jezera jsme byli za poslední rok hned 3x :-) a to při naši letní dovolené v Rakouských Alpách, ale stavili jsme se tam i v zimě cestou z lyžování. V lěte jsme šli k jezeru za škaredého zataženého počasí, což se nakonec ukázalo lepší než naše druhá návštěva, když bylo krásně. Za deštivého počasí mělo Jagersee také své kouzlo, protože mraky byly nízko a byly tmavé a šedé. Za hezkého počasí je jezero také krásné, ale musíte počítat s tím, že je tam opravdu hodně lidí (hlavně na břehu a v restauraci). Naše třetí návštěva byla v zimě, kdy bylo jezero částečně zamrzlé a vše kolem bylo pokryté sněhem. Měli jsme trošku strach, aby nebyla restaurace v zimě zavřená (protože jsme tam šli i kvůli obědu), ale strachy byly zbytečné - restaurace byla otevřena a naopak tam skoro nebylo ani místo.

Kolem jezera si můžete udělat pěknou procházku - trasa začíná a končí u restaurace na břehu jezera, kde si můžete dát skvělý oběd nebo i půjčit loďku. Cesta kolem je dlouhá asi 2 kilometry, je nenáročná a celkové převýšení je asi 30 metrů (takže jdete skoro po ronivě).

Komu malá procházka (v podstatě pro děti) nestačí může si udělat i větší výšlap po Wanderwegg 722 k vodopádům Tappenkar, jezeru Tappenkarsee a chatě Tappenkarseehutte. Zde ovšem musíte počítat s trasou 7 km od jezera a převýšením 650 metrů (a taky cestou zpět). Na mapě to vypadá, že je v posledním úseku cesty lanovka, ale nic k tomu bohužel neví, protože jsme na takovou túru nešli. Podle fotek to však musí být krásný výlet.


Jak se k jezeru dostat

K jezeru se dostanete nejlépe údolím po silnici z města Wagrain, přes menší vesničku Kleinarl pořád dál až na konec údolí.


Kde zaparkovat

U jezera končí silnice a je tam velké parkoviště. Když jsme tam byli v dešti nebo v zimě, tak bylo parkoviště z půlky volné, ale v hezkém počasí už nestačilo a auto jsme museli nechat “tak napůl” na kraji silnice.


Umístění jezra

  • Wagrain / Kleinarl, Rakousko
  • GPS souřadnice: 47.23664, 13.33072
  • Umístění na mapě: mapy.cz, Mapy Google

Co navštívit v okolí

Kleinarl

Nejbližší atrakce je ve vesnici Kleinarl, kde je malé lyžařské středisko. V zimě je dole v údolí i několik různě velkých vleků pro děti. V létě určitě vyjeďte nahoru pokud máte děti - je tam totiž spousta klouzaček a atrakcí. Z horní stanice se jde po sjezdovce, kde je jedna klouzačka za druhou. Pak se jde zase zpět po cestě, kde jsou v lese dvě lanová centra a další atrakce pro děti. Rozhodně Kleinarl Shuttleberg v létě doporučujeme.


Wagrain, Grafenberg

Opět lyžařské středisko, které je v zimě propojené s několika dalšími. V létě je to zase skvělým místem na celý den pro děti. Na kopci Grafenberg je krásné jezero s lanovým mostem, prolézačky, hřiště a nenáročná dětská trasa s tolika atrakcemi a tolika zábavnými věcmi, že vám zabere úplně celý den a vaše děti nebudou chtít jít domů.


O dalších zajímavých místech si přečtěte v našem samostatném cestopisu Wagrain, Rakousko v létě s dětmi.


Ubytování v okolí

Booking.com

Kategorie: cestováníRakousko