Potápění je krásný koníček, ale nezapomeňte na krytí rizik

Pojistná ochrana neustále za zády. Zranění se vyhýbá jen supermanům, v případech obyčejných smrtelníků musí zasahovat lékaři a jejich péče něco stojí. Když se řekne potápění, určitě se shodneme na tom, že jde o zajímavou zálibu, u které můžete vidět podmořský svět hodně zblízka a užít si spoustu vzrušení a zábavy. Podobně jako třeba u cyklistiky nebo raftingu i zde bohužel hrozí jisté komplikace. A pojištění proto není vůbec od věci…


V zahraničí by měla být pojistka samozřejmost

Když jedete do ciziny, je namístě mnohem větší opatrnost než někde v tuzemsku. Tedy, jinak řečeno, pojištění pro potápění v zahraničí je jasnou nutností. Cestování za dobrodružstvím po Karibiku nebo v oblasti Středozemního moře je určitě nádhera, azurová vodní hladina, tolik rostlin a živočichů, na které si občas lze i sáhnout.

Stále však platí premisa, že jde o sport – a ty mohou být občas rizikové. Záleží samozřejmě na mnoha okolnostech, je to zdravotní stav, zkušenosti, hloubka, do které se hodláte potápět a tak podobně. Je to sice adrenalin, pro někoho skutečná vášeň, ale bez speciálního cestovního pojištění jde také o velký risk, zvláště pokud na vás doma někdo čeká. Určitě se vyplatí uvažovat současně i nad pojištěním životním.

Pojištění je možné i pro hluboký ponor

Že vás všude odmítnou, když se hodláte vydat někam opravdu hodně hluboko? To není tak docela pravda, protože pokud se chcete potápět v extrémních podmínkách, nebude to takový problém.

Jde sice o kategorii extrémních sportů, ale s vhodně zvoleným připojištěním se můžete vydat i do větší hloubky, než je třeba čtyřicet metrů (toto pojištění nabízí například pojišťovna ERGO). Samozřejmě je třeba počítat s faktem, že podobná pojistka pak vyjde dráž. Ale potápět se s naprostým klidem v srdci je přece víc, že?

Podobně jako třeba u cyklistiky nebo raftingu i zde bohužel hrozí jisté komplikace - třeba dekompresní nemoc.Další zajímavé články

Krásy ČR - tipy na výlet s dětmi
Pokud už zase přemýšlíte, kam vyrazit na výlet s dětmi za hezkého počasí, nebo když venku zrovna prší, máme pro vás pár osvědčených tipů.

Jak zvládnout první let letadlem?
Pár tipů, na co se připravit při cestě letadlem. Jak to chodí na letišti, co nezapomenout, kde sedět a co v případě ztráty kufru?

Norsko v létě: kam jet, abyste se vyhnuli davům?
Norsko je nádherná země, která láká lidi z celého světa. Kam se vydat, abyste se vyhnuli davům turistů a přeplněným místům.

Praha, jak ji neznáte: netradiční prohlídky stojí za to
Prohlídky strašidelným Starým městěm, Neviditelná výstava a nebo prohlídka Prahy s lidmi bez domova? Praha trošku jiným pohledem.

Svět se před Vámi otevírá – nenechte ho čekat
Na cestování jsou prý nejkrásnější návraty. Něco na tom bude. A Češi mezi „světoběžníky“ patří. Jen je škoda, že jsme v tomto ohledu trochu konzervativní.

Itálie: malé a překrásné Caorle
Caorle je malé italské městečko s jedenácti tisíci obyvateli. Řeky Lemene a Livenza vtékající do moře lemují městečko z obou stran.

Vydejte se po stopách Noci na Karlštejně
Máte chuť vyrazit z města na víkend? I v blízkém okolí Prahy naleznete řadu krásných a romantických míst. Jedním z takových je oblast Karlštejna.

Potápění je krásný koníček, ale nezapomeňte na krytí rizik
Jak je to s pojištěním při potápění u moře? Proč byste toto měli řešit, jaké jsou podmínky a pravidla.

Poznejte Kvarner a místa, kde pobývala rakouská šlechta
Istrii máme nejblíže a letoviska na Makarské riviéře jsme si oblíbili. Co ale oblast mezi nimi? Město Kvarner!

Booking.com