Potápění je krásný koníček, ale nezapomeňte na krytí rizik

Pojistná ochrana neustále za zády. Zranění se vyhýbá jen supermanům, v případech obyčejných smrtelníků musí zasahovat lékaři a jejich péče něco stojí. Když se řekne potápění, určitě se shodneme na tom, že jde o zajímavou zálibu, u které můžete vidět podmořský svět hodně zblízka a užít si spoustu vzrušení a zábavy. Podobně jako třeba u cyklistiky nebo raftingu i zde bohužel hrozí jisté komplikace. A pojištění proto není vůbec od věci…


V zahraničí by měla být pojistka samozřejmost

Když jedete do ciziny, je namístě mnohem větší opatrnost než někde v tuzemsku. Tedy, jinak řečeno, pojištění pro potápění v zahraničí je jasnou nutností. Cestování za dobrodružstvím po Karibiku nebo v oblasti Středozemního moře je určitě nádhera, azurová vodní hladina, tolik rostlin a živočichů, na které si občas lze i sáhnout.

Stále však platí premisa, že jde o sport – a ty mohou být občas rizikové. Záleží samozřejmě na mnoha okolnostech, je to zdravotní stav, zkušenosti, hloubka, do které se hodláte potápět a tak podobně. Je to sice adrenalin, pro někoho skutečná vášeň, ale bez speciálního cestovního pojištění jde také o velký risk, zvláště pokud na vás doma někdo čeká. Určitě se vyplatí uvažovat současně i nad pojištěním životním.

Pojištění je možné i pro hluboký ponor

Že vás všude odmítnou, když se hodláte vydat někam opravdu hodně hluboko? To není tak docela pravda, protože pokud se chcete potápět v extrémních podmínkách, nebude to takový problém.

Jde sice o kategorii extrémních sportů, ale s vhodně zvoleným připojištěním se můžete vydat i do větší hloubky, než je třeba čtyřicet metrů (toto pojištění nabízí například pojišťovna ERGO). Samozřejmě je třeba počítat s faktem, že podobná pojistka pak vyjde dráž. Ale potápět se s naprostým klidem v srdci je přece víc, že?Další zajímavé články

Potápění je krásný koníček, ale nezapomeňte na krytí rizik
Jak je to s pojištěním při potápění u moře? Proč byste toto měli řešit, jaké jsou podmínky a pravidla.

Poznejte Kvarner a místa, kde pobývala rakouská šlechta
Istrii máme nejblíže a letoviska na Makarské riviéře jsme si oblíbili. Co ale oblast mezi nimi? Město Kvarner!

Cestovat levně nemusí být jen snem
Několik tipů, jak ušetřit za dovolenou? Kde a jak hledat nejlepší ubytování a zájezdy.

Čertova rokle - Brno, Lesná
V brněnském sídlišti Lesná je velice zajímavý park, který leží v hlubové úzké rokli. Je zde několik cest a dětských hrišť.

Krátký výlet na nedělní odpoledne v Praze
Po nedělním obědě by měla následovat krátká procházka. Přečtete si o našem tipu na krátký výlet v hlavním městě.

Chorvatsko – dobrá volba pro dovolenou
Hodně lidí již dnes hledá místo pro strávení dovolené. Proč navštívit Chorvatsko a čím vás naláká.

Aplikace pro cestovatele
Jaké aplikace v mobilu používám při svých cestách. Proč jsou dobré a v čem mě pomáhají.

To nejlepší z Londýna
Vidět hlavní město britské metropole je opravdovým zážitkem. Které atrakce a místa však navštívit.

Booking.com