Potápění je krásný koníček, ale nezapomeňte na krytí rizik

27.2.2019   2 minuty čtení

Pojistná ochrana neustále za zády. Zranění se vyhýbá jen supermanům, v případech obyčejných smrtelníků musí zasahovat lékaři a jejich péče něco stojí. Když se řekne potápění, určitě se shodneme na tom, že jde o zajímavou zálibu, u které můžete vidět podmořský svět hodně zblízka a užít si spoustu vzrušení a zábavy. Podobně jako třeba u cyklistiky nebo raftingu i zde bohužel hrozí jisté komplikace. A pojištění proto není vůbec od věci…


V zahraničí by měla být pojistka samozřejmost

Když jedete do ciziny, je namístě mnohem větší opatrnost než někde v tuzemsku. Tedy, jinak řečeno, pojištění pro potápění v zahraničí je jasnou nutností. Cestování za dobrodružstvím po Karibiku nebo v oblasti Středozemního moře je určitě nádhera, azurová vodní hladina, tolik rostlin a živočichů, na které si občas lze i sáhnout.

Stále však platí premisa, že jde o sport – a ty mohou být občas rizikové. Záleží samozřejmě na mnoha okolnostech, je to zdravotní stav, zkušenosti, hloubka, do které se hodláte potápět a tak podobně. Je to sice adrenalin, pro někoho skutečná vášeň, ale bez speciálního cestovního pojištění jde také o velký risk, zvláště pokud na vás doma někdo čeká. Určitě se vyplatí uvažovat současně i nad pojištěním životním.

Pojištění je možné i pro hluboký ponor

Že vás všude odmítnou, když se hodláte vydat někam opravdu hodně hluboko? To není tak docela pravda, protože pokud se chcete potápět v extrémních podmínkách, nebude to takový problém.

Jde sice o kategorii extrémních sportů, ale s vhodně zvoleným připojištěním se můžete vydat i do větší hloubky, než je třeba čtyřicet metrů (toto pojištění nabízí například pojišťovna ERGO). Samozřejmě je třeba počítat s faktem, že podobná pojistka pak vyjde dráž. Ale potápět se s naprostým klidem v srdci je přece víc, že?

Podobně jako třeba u cyklistiky nebo raftingu i zde bohužel hrozí jisté komplikace - třeba dekompresní nemoc.
Nové články

Vyhledávač hotelů

Booking.com


Štítky


    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /mnt/data/accounts/b/bonamedia/data/www/janza.cz/clanky/bok.inc on line 75