Subaru Assistance Vás zachrání

22.4.2024   2 minuty čtení

Každý majitel nově zakoupeného vozidla značky Subaru má na 5 let zdarma Subaru Assistance, která ho v případě nějakých problémů zachrání. Sám jsem tuto službu už musel využít a vše fungovalo naprosto skvěle. Proto bych se s touto zkušeností podělil, ať i ostatní Subaristi (jak si majitelé vozů Subaru říkají) ví, že v případě problému na silnici nejsou ztraceni :-) A ti, kteří mají vůz jiné značky budou mít alespoň jeden další důvod, proč si koupit další auto právě od této malé Japonské automobilky :-) Ono těch důvodů, je víc, ale o tom až jindy :-)

Co je Subaru Assistance

Je to služba, kterou dostanete zcela zdarma ke každému novému vozu Subaru po dobu 5 let. Asistence funguje v celé Evropě.

V jakém případě vás zachrání

Dalo by se říct, že vždy když auto nejede. V podmínkách jsou 3 případy, kdy můžete asistenci zavolat a to:

  1. nehoda = nabourané auto
  2. porucha = pokažené auto
  3. chyba řidiče = píchnuté kolo, vybitá baterie, ztracené klíče, špatně natankované palivo. Zkrátka vše co není porucha nebo nehoda a za co si může řidič sám (i když za tu píchlou pneumatiku podle mě úplně nemůže)

Jak asistenci zavolat

Zavoláte na telefonní číslo +420 283 002 834, okamžitě to zvedne paní (žádný robot) a zeptá se co se stalo a kde jste. Bude chtít i značku, typ, barvu vozu a VIN. Pak už vám řekne veškeré informace.

Co se bude dít

V případě, že jde auto opravit na místě (např. píchnuté kolo), pošlou za vámi technika, který to opraví. Když půjde o něco většího, pošlou odtahovku, která auto odveze do nejbližšího servisu Subaru. Když bude oprava trvat déle než 2 dny, zdarma vám půjčí auto, ale jen maximálně na 5 dní.

Pokud jste dál než 100 km od bydliště a zaplatí vám hotel pro všechny cestující. Limit v ČR je 50 euro (asi 1200 Kč/osoba/noc), limit na ubytování v zahraničí je 100 euro (tedy asi 2500 Kč). V případě, že jste v zahraničí blíž než 200 km od hranic ČR, nepojízdné auto dovezou do nejbližšího servisu Subaru v Česku. A poslední případ, když jste kdekoliv v Evropě dál než 200 km od hranic s Českem, tak auto odvezou do nejbližšího Subaru servisu.

Když se vám nehoda stane mimo pracovní dobu značkového servisu, odtahovka dá auto k sobě do úschovy a do servisu ho předá až bude mít otevřeno. Nenechá tedy auto někde jen tak volně stát na parkovišti.

Moje zkušenost se Subaru Assistance

Bohužel už jsem měl možnost tuto službu osobně vyzkoušet. Byli jsme na výletě kousek za Prahou a píchli jsme pneumatiku. Zavolal jsem asistenci, paní to hned zvedla, řekl jsem ji co se děje, ona mě vysvětlila postup a cca za 30 minut přijel pán, který na místě během pár minut kolo opravil. Nic po mě nechtěl, žádné peníze, žádné potvrzení, prostě nic. Přijel, opravil, odjel.

Moje zkušenost je tedy pozitivní a jsem rád, že mám Subaru a jsem rád, že mají tuto skvělou službu. 

Další oficiální informace

Veškeré další informace a podmínky najdete na webu https://www.subaru.cz/sluzby-zaruky.html
Nové články

Vyhledávač hotelů

Booking.com


Štítky