Výlet po Jižní Moravě - rozhledna Kobylí vrch, vinné sklepy Vrbice a Opilé sklepy

9.2.2024   2 minuty čtení

Letos o jarních prázdninách jsme se vydali na "lyžovačku" na nejníže položený lyžařský vlek ve střední Evropě - SKI Areál Němčičky kousek od Hustopečí na Jižní Moravě. Lyžování bylo podle očekávání - malý kopec, umělý sníh a teplota 12°C, ale nebylo to nakonec vůbec špatné. Obsluha areálu byla velice příjemná, ceny naprosto skvělé (za lyžování i za jídlo), takže super den :-)


Rozhledna Kobylí vrch a stezka v oblacích

Lyžařský areál Němčičky je jen kousek od zajímavé (možná by se dalo říct i unikátní) rozhledny na Kobylím vrchu, kterou jsme taky navštívili. Není asi potřeba se rozepisovat o tom, jak rozhledna vypadá, protože to vidíte na fotce :-)

U rozhledny je celkem velké parkoviště, z parkoviště půjdete pěšky mezi vinicemi asi 5-10 minut do mírného kopce a jste u rozhledny.

Vinné sklepy Vrbice

Jen pár set metrů od rozhledny je malá vesnička Vrbice plná krásných maličkých sklepů. My jsme jim říkali skřítčí domečky :-) Od rozhledny se tam dostanete autem po silnici nebo pěšky "napřímo" po polní cestě. Kdo se nebojí autem do terénu, může se vydat po polní cestě i autem a dojede buď ke kostelu nebo k parkovišti karavanů. Zaparkovat můžete téměř kdekoliv v obci Vrbice (samozřejmě rozumně a ne v zákazu).

Opilé sklepy

Nakonec jsme se ještě stavili podívat (a vyfotit) zajímavé ubytování Opilé sklepy. Jedná se komplex malých barevných domků s výhledem na vinice, v kterých se můžete ubytovat.
Nové články

Vyhledávač hotelů

Booking.com


Štítky