Březová nad Svitavou Volně přístupné lanové centrum v lesePřesně na hranici mezi Jihomoravským a Pardubickým krajem leží malé město s cca 1,6 tisíci obyvateli umístěné mezi kopci. Je v těm taková atrakce, že jsme se k ní vydali 50 km daleko (jeli jsme z Brna). V lese, na kopci nad Březovou je rozhledna Járy Cimrmana, která však není až tak zajímavá. Výhled z ní je sice pěkný, ale podobných rozhledem máme v okolí hodně i zajímavějších. To co nás lákalo bylo cestou k rozhledně. Když se vydáte z  Moravského náměstí (kde se dá pohodlně zaparkovat) po zelené značce najdete v lese úplně volně přístupné lanové centrum. Překážek je tam celkem dost a navíc jsou do koce, čímž se jejich obtížnost ještě malinko zvyšuje :-)


Rozhledna Járy Camrmana

Rozhledna stojí na kopci nad městem, je celá dřevěná a její výška je jen 15 metrů. Rozhled z ní je pěkný, ale dalo by se říct, že jde o takovou normální průměrnou ničím extra zajímavou rozhlednu. Vstup na rozhlednu je zdarma.


Lanový park v lese

Lanový park je cestou na rozhledu po zelené značce. Je tam hodně překážek různých obtížností. Oproti lanovému centrum v Brně jsou překážky nižší a bezpečnější, ale není tam žádná obsluha s žebříkem (tak jako v např. Brně), která Vás zachrání. Ale nemusíte se bát, záchrana zde není nutná :-) Vstup je zdarma celý rok bez omezení.


Březovský trail

Pro milovníky sjezdů na horských kolem je zde taky Březovský trail, který vede od rozhledny až dolů k řece Svitavě. Trail má 3 trasy ve třech úrovních obtížnosti - modrá nízká, červená obtížná a černá značená jako nebezpečná. Po černé trase jsme za celou dobu nikoho jezdit neviděli - škoda, protože tam bylo hodně zajímavých skoků, mostů a přejezdů. Rozhodně bych chtěl někoho na všech těchto "atrakcích" vidět :-)