Vánoční Třebíč Historické město ozářené vánoční výzdobou.Na Vánoce jsme se vydali na výlet do Třebíče, protože lákala na parádní svítící výzdobu v celém městě. A bylo to přesně tak jak slibovali - úžasná výzdoba všude ve městě. Výlet rozhodně stál za to a všem ho můžu na příští rok zase doporučit. Jen pozor - mysleli jsme, že za hodinu pojedem zase domů, ostatně co dělat v noci v mrazu ve městě, ale strávili jsme tam nakonec 3 hodiny :-)

Třebíč je krásné město plné historie a kultury. Před Vánoci se město promění v kouzelnou vánoční vesničku plnou světel a ozdob.

Náměstí je krásně vyzdobené a nabízí úchvatný pohled na vánoční strom, který je zdobený tisíci světýlek. Okolo náměstí jsou rozmístěny stánky s vánočními trhy, kde můžete nakoupit různé vánoční dekorace a dárky.

Navštívit Třebíč před Vánoci je skvělý způsob jak se dostat do vánoční nálady. Město je plné atmosféry a nabízí spoustu možností jak si užít vánoční svátky. Třebíč je skvělou volbou pro vánoční výlet!


Co bylo vyzdobené:

  • začali (zaparkovali) jsme u kostela sv. Martina - kromě výzodoby kolem kostela, byla ještě za kostelem krásně osvícená lavička
  • vyhlídková věž kostela sv. Martina - věž byla pěkně nazdobená a byly na ni promítané sněhové vločky
  • kulturní středisko, Masarykovo náměstí - zde byl veliký adventní věnec
  • Karlovo náměstí - zde byla výzdoba jen na budově Městského úřadu, protože na náměstí byla nějaká stavba nebo rekonstrukce
  • nábřeží řeky Jihlavy - vyloženě výzdoba tam nebyla, ale večerní osvícené nábřeží bylo taky moc pěkné, podél řeky jsme šli  k Masarykové vyhlídce
  • Masarykova vyhlídka - na vyhlídce byla obrovská svítící svíčka, která byla úplně skvělá
  • Hasskova zahrada - toto byl vrchol výzdoby - celá cesta od Masarykové vyhlídky skrz parkem až k ulici Skalní byla vyzdobená, světla byly všude na stromech a ještě kolem stály velká svítící zvířata.
  • bazilika sv. Prokopa - zde byl betlém a velký vánoční strom
  • větrný mlýn - k tomu jsme nakonec už dojeli autem a byl taky užasný (ten by stál za návštěvu i bez výzdoby)

Jednotlivá místa jdou po sobě tak jak jsme je navštívili. Parkovali jsme u kostela sv. Martina a udělali si okruh celým městem zase zpět ke kostelu. K větrnému mlýnu jsme už jeli autem, protože je tršoku mimo hlavní centrum.

Třebíč můžete navštívit i v létě, všechny uvedená místa jsou zajímá po celý rok. V létě ještě přidal Židovskou čtvrť.


Jednotlivá místa na mapě


Ubytování v okolí

Booking.com