Vánoční Brno Noční vyzdobené Brno před VánocemiV letošním roce získalo Brno titul nejlepšího (nebo nejhezčího) Vánočního města. Centrum měla je opravdu pěkně nazdobené, navštívit můžete hned několik trhů a desítky stánků a atrakci. Jako každý rok nechybí Vánoční tramvaj, osvícené vyhlídkové kolo na Moravském náměstí, velký vánoční strom na náměstí Svobody a vyzdobená Vánoční tramvaj.

Kromě hlavního náměstí Svobody můžete navštívit i Zelný trh opět se stánky a Vánočním stromkem, dřevěný betlém na Dominikánském nám. nebo fontánu plnou ryb před Janáčkovým divadlem. Nejvíce atrakcí letos nabízí Moravské náměstí, kde je již tradiční vyhlídkové kolo a nově kluziště s kavárnou.

Okruh městem pěšky

Nejlepší je udělat si okruh skrz celé město, začal bych na Moravském náměstí, pak k Janáčkovu divadlu, odud na náměstí Svobody, pak Dominikánské nám. a Zelný trh se starou radnicí. Odtud pak zpět Masarykovou ulici na náměstí Svobody a ulici Českou zpět k Moravskému náměstí.

Parkování

V centru Brna jsou všude modré zóny, kde je přes den 1 hodina parkování zdarma a pak se platí. V noci a o víkendech je parkování zdarma. Zaparkovat můžete buď na ulici v modrých zónách a zaplatit parkovné v automatu (penězi i kartou) nebo lze platit online přes web či aplikaci v mobilu. Druhá možnost jsou parkovací domy - buď podzemní parkování u Janáčkova divadla, nebo parkovací dům Rozmarýn na ulici Kounicova (ovšem pozor, parkovací dům Rozmarýn má hrozně úzké průjezdy a nedoporučuji ho vůbec s větším autem). Parkovat se dá ještě v parkovacím domě Domini u Dominikánského náměstí.