Kuřimský Stonehenge Stonehenge kousek od Brna a rybník SrpekJen pár minut severně od Brna najdeme město Kuřim. Není v něm nějak moc památek nebo zajímavostí, známé je možná díky vazební veznici. Na jeho severo-západní části smeřem na Čebín (dále pak na Tišnov) je však jedna specialita a to Stonehenge! Není to sice pravý Stonehenge z Anglie, je to takový měnší český, ale stejně se k němu běžně podívat, protože ve výsledku je možná i lepší než ten v Anglii. Proč je lepší? Protože u něj nejsou mraky turistů, neplatí se vstupné, není kolem plot, ale jen spousta volného travnatého místa, několik cyklostezek a dokonce i pár prolízaček pro děti.

Jak se ke Kuřimskému Stonehenge dostat

Úplně nejlepší je zaparkovat u rybníka Srpek a odtud pár minut pěšky. Vydáte se kolem rybníka příjemnou cestou zastíněnou spoustou stromů a pak kousek po louce a jste tam.

Rybník Srpek

Za zmínku rozhodně stojí i rybník Srpek, kolem kterého je lehká krátká procházka - my jsme rybník celý obešli a zabralo nám to sotva pár minut. Rybník sám o sobě je moc pěkný, má malý brod, je kolem něj několik laviček i jedna houpačka na stromě. Na rybníku žije spousta kačen a labutí a při západu slunce bývá moc hezky osvícený.