Öresundský most, Dánsko Most a tunel v moři spojující Dánsko a Švédsko


fotofotofotofotofotofotofotofotofotofoto


Öresundský most je nejdelší most v Evropě, který spojuje dva státy - Dánsko a Švédsko. Most vede ve výšce 57 metrů nad mořskou hladinou a jeho délka je necelých 8 km. Směrem z Dánska začíná jako 4 km dlouhý podmořský tunel v Kodani (její návštěvu určitě doporučuji), poté pokračuje umělým ostrovem a konečně z něj se pak dostanete na tento úžasný "mezistátní" most, po kterém dojedete až do švédského města Malmö.

Tento most je druhý nejdelší most na světe, byl otevřen v červenci roku 2000, jeho stavba začala v roce 1995. Zajímavostí je, že v horní části mostu je 4 proudá dálnice a v jeho těle vede železnice, kde vlaky mohou jet rychlostí 130 km/hod. Z mostu jsou výhledy na okolní moře plné větrných elektráren.

Průjezd mostem je placený, cena je něco přes 50 euro, platit je možné hotově (eurem, Dánskou nebo Švédskou korunou) nebo kartou.


Zajímavosti v okolí

  • Kodaň - hlavní město Dánská, rozhodně stojí za návštěvu. Ve městě je spousta památek a zajímavostí, ideální je udělat si alespoň pár hodin času na prohlídku všeho co Kodaň nabízí.
  • Malmö - menší švédské město, ve kterém najdete několik moderních zajímavých staveb. Mezi nejznámější patří mrakodrap Turning Torso stojící nedaleko městské pláže.

Další informace


Ubytování v okolí

Booking.com

TIP PRO VÁS: Speciální nabídka ubytování na Booking.com - SLEVA až 50%!


Další články a fotky


Kodaň
Hlavní město Dánska plné života a památek

Laerdalský tunel
Nejdelší silniční tunel na světě s délkou 24,5 km

Lofoty, Norsko
Krásnější příroda se jinde v Eropě těžko najde

Norsko 2011
Nejsevernější a nejhezší země v Evropě

Švédsko
Velká země plná pohody, roviny a tisíců jezer

Oslo
Hlavní a největší město v Norsku s úžasnou radnicí

Stockholm & Kiruna
Zimní Stockholm a ledový hotel v Kiruně