Mariánské údolí, Brno krásná procházka přírodou


fotofotofotofotofotofotofotofotofotofotofotofotofotofotofotofotofotofotofotofoto


Mariánské údolí je velice oblíbené a hodně navštěvované místo. Jde u hluboké zalesněné údolí v městské části Brno-Líšeň. Údolím protéká řeka Říčka, která vede až do Ochozu u Brna (strana údolí u Ochozu je taky zajímavá, údolí se tam zúžuje a je zde několik jeskyní). V Mariánském údolí jsou celkem 3 přehrady, každá z nich se dá obejít samostatně. Menší turisté mohou můžou dojít po asfaltové silnici jen k první nebo druhé, ti zdatnější můžou všechny 3 přehrady obejít. Z jedné strany každé přehrady je vždy asfaltová cesta (vhodná i pro kola nebo kočárky) a z druhé přírodní nezpevněná.

Najdete zde i několik restaurací nebo občerstvení (Bistro u Mlýna, restaurace Eldorádo, restaurace u Raka, Kadlcův mlýn, Muchova bouda).


Jak se do údolí dostat

Autobusem: konečná linky 151 a nebo linkou 55 zastávka Podolská.

Parkování autem: zaparkovat můžete na velkém parkovišti u konečné autobusové linky 151 a nebo projet začátek údolí autem a zaparkovat na placeném parkovišti u restaurace Eldorádo. Kdo by chtěl autem ještě dál, ten může dojet až v restauraci Kadlcův mlýn, kde mají parkování ovšem jen pro hosty restaurace.


Mapa s umístěním