Mariánské údolí, Brno Oblíbené místo na procházky a rekreaci v Brně-Líšni


fotofotofotofotofotofotofotofotofotofotofotofotofotofotofotofotofotofotofotofoto


Mariánské údolí je velice oblíbené a hodně navštěvované místo. Jde u hluboké zalesněné údolí v městské části Brno-Líšeň. Údolím protéká řeka Říčka, která vede až do Ochozu u Brna (strana údolí u Ochozu je taky zajímavá, údolí se tam zužuje a je zde několik jeskyní). V Mariánském údolí jsou celkem 3 přehrady, každá z nich se dá obejít samostatně. Menší turisté mohou můžou dojít po asfaltové silnici jen k první nebo druhé, ti zdatnější můžou všechny 3 přehrady obejít. Z jedné strany každé přehrady je vždy asfaltová cesta (vhodná i pro kola nebo kočárky) a z druhé přírodní nezpevněná.

Najdete zde i několik restaurací nebo občerstvení (Bistro u Mlýna, restaurace Eldorádo, restaurace u Raka, Kadlcův mlýn, Muchova bouda).


  • Typ trasy: tam a zpět
  • Délka trasy: 1-10 km (podle toho jak daleko půjdete)
  • Náročnost: nenáročná
  • Typ cesty: asfaltová
  • Vhodné pro děti: ano (po cestě jsou prolézačky a živá zvířátka - kačeny, labutě, kozy, ovce, slepice, husy, pštrosi)
  • Dostupnost s kočárkem: ano
  • Parkování: ano, hned u konečné autobusu je velké parkoviště
  • Umístění: Brno-Líšeň

Jak se do údolí dostat

Autobusem

Konečná autobusu Mariánské údolí linky 151 a nebo linkou 55 zastávka Podolská. Odtud pak pěšky údolím (buď po levé nebo pravé straně).

Autem

Zaparkovat můžete na velkém parkovišti u konečné autobusové linky 151 a nebo projet začátek údolí autem a zaparkovat na placeném parkovišti u restaurace Eldorádo. Kdo by chtěl autem ještě dál, ten může dojet až v restauraci Kadlcův mlýn, kde mají parkování ovšem jen pro hosty restaurace. Dál už se jde vždy pěšky.


Mapa s umístěním


Restaurace v údolí

V Mariánském údolí je hned několik restaurací. První z nich je Restaurace Eldorádo, dále pak trošku bokem Restaurace U Raka a posledním místem, kam je možné se dostat autem je Kadlcův Mlýn, kde je i možnost ubytování, oslav a akcí (aktualizace 2020 - Restaurace Kandlcův Mlýn už je pouze jako pension pro ubytované a není otevřena pro veřejnost). Na konci údolí je pak Muchova bouda.