Rozhledna Holedná, Brno Rozhledna s výhledem na Brno a výškou 35 metrů


fotofotofotofotofotofotofotofoto


V Brněnské městské části Jundrov (v oboře Holedná) v roce 2020 vyrostla ocelová rozhledna. Zajímavost je, že byla postavena v rámci participativního rozpočtu města (to je projekt, kde Brňané hlasují co se má ve městě postavit nebo inovovat a vítězný projekt se pak realizuje). Původně měla být rozhledna trošku skromnější - dřevěná s výškou 20 metrů. Nakonec je rozhledna ocelová výškou 35 metrů. Zajímavé je, že rozhledna není umístěna na vrcholu kopce, ale zhruba v půlce. Nejdříve mě to překvapilo, ale vůbec to nevadí, protože díky její výšce je z ní i tak dobrý výhled a nemusíte se alespoň drápat tak vysoko do kopce :-)

Rozhledna je velice oblíbená a téměř vždy když ji vidím jsou na ni lidé (jezdím kolem ní cca 1x týdně). Doporučuji tedy návštěvu ideálně mimo víkend a mimo prázdniny. Z rozhledny je vidět Brněnská přehrada i velká část Brna. Dohlédnout se dá až na Velkou Klajdovku k lomu a k vysílači na Hádech.

Výška rozhledy odpovídá 13 patrovému domu, celkem na ni může být 20 osob a její celková váha je 31 tun. Rozhledna vyšla celkem na 8 milionů korun. Fotky ze stavby rozhledny si můžete prohlédnout na webu (resp. Facebooku) mého kamaráda Prygl.net, konkrétně na stránce příspěvku https://www.facebook.com/prygl/posts/2671650299764988.


Jak se k rozhledně dostat

Nejlepší je to z Jundrova z ulice Březová po žluté značce do kopce lesem. Pokud jede autem, zaparkovat můžete u paneláků na ulici Březová, případně Dubová nebo v okolí. Kdo pojede MHD je nejlepší vystoupit na konečné autobusu Jundrov - Optátova.


Parametry rozhledny

  • výška: 35 metrů
  • nadmořská výška: 305 metrů
  • počet schodů: 208
  • otevřeno: celoročně
  • vstupné: není
  • dostupnost: pěšky, na kole, s kočárkem

Umístění rozhledny


Co navštívit v okolí