Průjezd Švýcarskem Přejezd Švýcarských Alp autem cestou do FrancieNaše první návštěva Švýcarska (v roce 2011) byla v podstatě jen takový průjezd přes hory. Rozhodli jsme se vyrazit do Jižní Francie, s tím, že týden budeme v horách a týden u moře. Naše cesta vedla přes Rakousko do malinké země (knížectví) Lichtenštejnsko. Tam jsme navštívili hlavní město Vaduz. Dál jsme pokračovali skrz celé Švýcarsko přes hory až do Chamonix Mont Blanc ve Francii.

Tím, že jsme Švýcarsko brali jen jako průjezd do našeho cíle v Chamonix, tak jsme se vlastně ani nikde nezastavovali, ale i tak byla cesta přes Alpy po horských silnicích opravdu krásná. Až zpětně si říkám, proč jsme vlastně jeli, jeli a jeli bez nějaké větší zastávky, výletu nebo přespání. Ale jak nás znám, pokud bychom si naplánovali cestou třeba jen 2 zastávky, tak se ve Švýcarsku zasekneme na 4 dny a nestihneme to, co jsme chtěli vidět a dělat ve Francii.

Každopádně do Švýcarska jsme vydali pak ještě jednou v roce 2013 na 2 týdny a stihli vše, kolem čeho jsme při první návštěvě jen tak projeli bez povšimnutí :-)

Více fotek a informací z naší cesty Francie, na které jsme přes Švýcarsko projížděli, si můžete prohlédnout zde:

Další články a fotky


Švýcarsko 2013
Země obřích hor a hlubových jezer

Mont Blanc 2011
Nejvyšší hora Evropy na dosah ruky

Lichtejnštejnsko 2011
Malá zastávka v malé zemi vedle Švýcarska

Jižní Francie 2011
Provence to je moře, hory, koupání vše na jednom místě