Lichtejnštejnsko - fotky, cestopis, mapyHlavní město jednoho z nejmenších států ve střední Evropě (pokud nepočítám městské státy jako Vatikán, San Marino). Tato země leží mezi Rakouskem a Švýcarskem, kterou ze všech stran obklopují Alpy. Hlavním městem je Vaduz s pouhýma 5-ti tisíci obyvateli, jednou hlavní třídou a jedním knížecím zámkem. Nejvíc mě překvapilo, že stačí jít 2 minuty pěšky z hlavní třídy s malým náměstím a hned to tam vypadá jako v malé starodávné vesničce. V centru města je pár větších domů, pár obchodů, ale všude kolem už jsou maličké uličky a domečky. Myslím si, že je to opravu unikátní hlavní město.

Do Lichtenštejnska jsme se stavili cestou na nejvyšší horu Evropy Mont Blanc ve Francii. Odtud jsme pak pokračovali do Jižní Francie, o které se více dočtete a další fotky uvidíte na samostatné stránce.

Co navštívit ve Vaduzu

  • hlavní třída
  • knížecí hrad (nelze jít dovnitř)
  • katedrála
  • muzeum poštovních známek

Pokud jste se do Vaduzu vydali autem, zaparkovat můžete v podstatě kdekoliv v centru, protože je to všude kousek. Na hrad je pak lepší vyjet autem, než se trmácet pěšky, protože dovnitř se stejně nedostanete, takže se jen rozhlédnete a jedete zase dolů :-)


fotoPark uprostřed města fotoPark uprostřed města fotoZámek Vaduz - foceni z hlavní třídy fotokatedrála fotoZámek Vaduz fotoZámek Vaduz fotopanství na okraji městaMapy ke stažení
Ubytování ve Vaduzu

Booking.com


Další články a fotky


Švýcarsko 2013
Země obřích hor a hlubových jezer

Švýcarsko 2011
Průjezd přes Švýcarské alpy cestou to Jižní Francie

Jižní Francie 2011
Provence to je moře, hory, koupání vše na jednom místě

Mont Blanc 2011
Nejvyšší hora Evropy na dosah ruky

Doporučené odkazy


Nabídka zájezdůInvia.cz

Hotely a ubytováníBooking.com

Ubytování v soukromíAirbnb.cz

LetenkyKiwi.cz

PočasíForeca.cz


TIP JEN PRO VÁS: Speciální nabídka ubytování na Booking.com - SLEVA až 50%!