Lichtejnštejnsko, Vaduz fotky, cestopis, mapy, informace

Lichtejnštejnsko, VaduzHlavní město jednoho z nejmenších států ve střední Evropě (pokud nepočítám městské státy jako Vatikán, San Marino). Tato země leží mezi Rakouskem a Švýcarskem, kterou ze všech stran obklopují Alpy. Hlavním městem je Vaduz s pouhýma 5-ti tisíci obyvateli, jednou hlavní třídou a jedním knížecím zámkem. Nejvíc mě překvapilo, že stačí jít 2 minuty pěšky z hlavní třídy s malým náměstím a hned to tam vypadá jako v malé starodávné vesničce. V centru města je pár větších domů, pár obchodů, ale všude kolem už jsou maličké uličky a domečky. Myslím si, že je to opravu unikátní hlavní město.

Do Lichtenštejnska jsme se stavili cestou na nejvyšší horu Evropy Mont Blanc ve Francii. Odtud jsme pak pokračovali do Jižní Francie, o které se více dočtete a další fotky uvidíte na samostatné stránce.


Co navštívit ve Vaduzu

  • hlavní třída
  • knížecí hrad (nelze jít dovnitř)
  • katedrála
  • muzeum poštovních známek

Pokud jste se do Vaduzu vydali autem, zaparkovat můžete v podstatě kdekoliv v centru, protože je to všude kousek. Na hrad je pak lepší vyjet autem, než se trmácet pěšky, protože dovnitř se stejně nedostanete, takže se jen rozhlédnete a jedete zase dolů :-)