Stratford Upon Avon, Anglie Malé město plné starých domů a rodiště Williama Shakespeara


fotofotofotofotofotofotofotofotofotofotofotofotofotofotofotofotofotofotofoto


Stratford Upon Avon je malé město uprostřed Anglie, které však láká tisíce turistů každý rok. Je to totiž rodiště slavného Williama Shakespeara. Ve městě si můžete prohlédnout jeho rodný dům, ale také domy ostatních členů dramatikovy rodiny. Město leží na trase mezi Londýnem a Birminghamem a určitě pokud budete skrz Anglii projíždět doporučuji jeho návštěvu.


Kde zaparkovat

Parkování je úplně jednoduché - na okraji města je veliké záchytné parkoviště, na kterém musí svvé auto nechat. Odtud pak půjdeme do centra asi 5 minut pěšky. Jiná možnost pro turisty v podstatě ani není. Výhoda je, že nemusíte složitě hledat parkovací místa v úzkých uličkách, ale prostě pojede podle šipek, které vás jednodušše navedou :-)


Co si prohlédnout

Samozřejmě každý chce vidět rodný dům Williama Shakespeara jako první. Krom toho domu jsou zde i domy dalších členů jeho rodiny.

Za navštěvu však stojí i úzké uličky plné starých cihlových a hrázděných domů. Střed města je opravdu krásný a asi se mě líbil nejvíc ze všech měst, které jsme v Anglii navštivili. My jsme navštivili ještě i hřbitov s kostelem.

V okolí města najdeme ještě muzeum umění MAD Museum, motýlí farmu nebo zámek Charlecote Park.


Další články a fotky


Anglie autem
Bohatá historie Britského království

Skotsko autem
Skotsko a ostrov Skye za 2 týdny

Londýn, Anglie
Velkoměsto jen pár dní přes Olympiádou

Edinburgh, Skotsko
Hlavní město Skotska s divonou historii

Birgmingham, Aglie
Velké město ve středu Británie za jeden den

Holy Island
Malý ostrůvek se silnicí na dně moře