Birmingham, Velká Británie fotky, cestopis, mapy, informaceJednodenní "rychlovýlet" na veletrh Ipex do Birminghamu. V pondělí odpoledne jsem dostal nabídku zúčastnit se veletrhu uprostřed Anglie. Neváhal jsem a v úterý večer jsem byl už v Praze v hotelu, ráno v 6 hodin se startovalo z letiště Ruzyně. Okolo 8 hodiny jsme byli již na místě - na výstavišti NEC v Birminghamu. Během dne byl program přímo na výstavišti, ale našlo se i trošku času na malý "taxivýlet" do města.

Birmingham má něco přes 1 milion obyvatel a je považován za druhé nejdůležitější město celé Británie. Založeno bylo více než před tisíci lety a stalo se hlavním městem Průmyslové revoluce. Ve městě je k prohlédnutí univerzita, radnice, centrum města a zajímavé nákupní centrum Bull Ring od českého architekta Jana Kaplického. Přiznám se, že za opravdu kratičkou dobu jsem neměl možnost nic jiného vidět, ale i když se snažím najít něco co je ve městě ještě k vidění tak se mi to nedaří - zřejmě tam toho až tak moc dalšího nebude :-) Turisticky budou určitě zajímavější jiná města v Británii, doporučit mohu určitě Londýn, Cambridge, York nebo Lincoln.

Pozn.: Taxivýlet znamená sednout do taxíku, nechat se povozit městem a pak zase honem zpátky ke kolegům na veletrh. Všechny fotky z města jsou z taxíků za jízdy, takže tomu odpovídá i jejich kvalita.

Zájezdy do Velké Británie   Ubytování a hotely v Birminghamu

Doporučené weby

Na závěr bych si dovolil ještě několik doporučení na zajímavé weby, které využívám. Jedná se o výhodné nebo nejlepší nabídky ubytování, zájezdů, letenek nebo pojištění a jako bonus odkaz na server Booking.com na speciální nabídky ubytování s výraznou slevou - na Bookingu píšou, že jde o tajné nabídky pouze pro zvané, ale bral bych to s rezervou :-)

TIP JEN PRO VÁS: Speciální nabídka ubytování na Booking.com - SLEVA až 50%!

Další články a fotky


Anglie 2012
Bohatá historie Britského království

Skotsko 2012
Skotsko a ostrov Skye za 2 týdny

Londýn 2012
Velkoměsto jen pár dní přes Olympiádou

Edinburgh 2012
Hlavní město Skotska s divonou historii

Holy Island
Malý ostrůvek se silnicí na dně moře