Edinburgh, Skotsko fotky, cestopis, mapy, informaceV hlavním města Skotska Edinburghu jsme byli v létě roku 2012 během tří týdenní cesty po Velké Británii. Bohužel nám v tomto krásném městě vůbec nevyšlo počasí a celý den jen propršelo. Celou dobu jsme se utěšovali tím, že pořád je však lepší absolvovat v dešti prohlídku města než výšlap v dešti rozbahněnou skotskou loukou.

Edinburgh je druhé největší a hlavní město Skotska (větší je jen Glasgow). Žije zde okolo 500 tisíc obyvatel v roce 1995 bylo celé centrum zapsáno do Seznamu světového dědictví Unesco. V Edinburghu nechybí hrad z doby okolo roku 1100, královský palác Holyrood Palace a Skotský parlament, ale také letiště a přístav.

I přes hodně špatní počasí rozhodně návštěvu tohoto města musím doporučit, převážně pak krásné staré centrum a hlavní třídu Royal Mile s katedrálou končící hradem. Pod hradem pak nesmíte vynechat Princezniny zahrady a skotský monument. Jako povinnost bych bral návštěvu Calton Hill s vyhlídkou na celé staré město.


Co navštívit v Edinburghu

  • Královská míle (Royal Mile) s katedrálou St Giles Cathedral
  • Princeziny zahrady (Princes Street Garden)
  • Edinburský hrad
  • Královský palác (Holyrood Palace)
  • Skotský monument
  • kopec Calton Hill s vyhlídkou na staré město
  • kopec Holyrood Park

Ubytování v Edinburghu
 

Booking.com


Doporučené weby

Na závěr bych si dovolil ještě několik doporučení na zajímavé weby, které využívám. Jedná se o výhodné nebo nejlepší nabídky ubytování, zájezdů, letenek nebo pojištění a jako bonus odkaz na server Booking.com na speciální nabídky ubytování s výraznou slevou - na Bookingu píšou, že jde o tajné nabídky pouze pro zvané, ale bral bych to s rezervou :-)

TIP JEN PRO VÁS: Speciální nabídka ubytování na Booking.com - SLEVA až 50%!

Další články a fotky


Skotsko 2012
Skotsko a ostrov Skye za 2 týdny

Tuneli ve Skotsku
Jak vypadají tuleni volně žijící ve Skotsku

Anglie 2012
Bohatá historie Britského království

Londýn 2012
Velkoměsto jen pár dní přes Olympiádou

Holy Island
Malý ostrůvek se silnicí na dně moře

Birgmingham 2010
Velké město ve středu Británie za jeden den

Zající v Anglii
Jižní Anglie je plná kráných malých zajíčků
Nejlevnější povinné ručení