Edinburgh, Skotsko fotky, cestopis, mapy, informace

Edinburgh, SkotskoV hlavním města Skotska Edinburghu jsme byli v létě roku 2012 během tří týdenní cesty po Velké Británii. Bohužel nám v tomto krásném městě vůbec nevyšlo počasí a celý den jen propršelo. Celou dobu jsme se utěšovali tím, že pořád je však lepší absolvovat v dešti prohlídku města než výšlap v dešti rozbahněnou skotskou loukou.

Edinburgh je druhé největší a hlavní město Skotska (větší je jen Glasgow). Žije zde okolo 500 tisíc obyvatel, v roce 1995 bylo celé centrum města zapsáno do Seznamu světového dědictví Unesco. V Edinburghu nechybí hrad z doby okolo roku 1100, královský palác Holyrood Palace a Skotský parlament, ale také letiště a přístav.

I přes hodně špatní počasí rozhodně návštěvu tohoto města musím doporučit, převážně pak krásné staré centrum a hlavní třídu Royal Mile s katedrálou končící hradem. Pod hradem pak nesmíte vynechat Princezniny zahrady a skotský monument. Jako povinnost bych bral návštěvu Calton Hill s vyhlídkou na celé staré město.


Co navštívit v Edinburghu

  • Královská míle (Royal Mile) s katedrálou St Giles Cathedral
  • Princeziny zahrady (Princes Street Garden)
  • Edinburský hrad
  • Královský palác (Holyrood Palace)
  • Skotský monument
  • kopec Calton Hill s vyhlídkou na staré město
  • kopec Holyrood Park

Ubytování v Edinburghu
 

Booking.com

Letenky do Edinburghu

Do Edinburghu létá přímý spoj z Prahy a když se zadaří letenka se dá koupit už okolo 550 Kč. Nejrychlejší let trvá okolo 2 hodin, ale díky posunu času zpět zabere vlastně hodinu :-) Samozřejmě cesta zpět Vás pak posune do časového pásma směrem dopředu, címž se cesta jakoby zase prodlouží (poletíte 2 hodiny, ale uběhnou 3 hodiny) :-)

Koupit letenky do Edinburghu již od 550 Kč