Norsko v létě: Kam jet, abyste se vyhnuli davům?

28.4.2019   2 minuty čtení

Norsko je nádherná země, která láká lidi z celého světa. Jak už to tak bývá, jsou zde místa, která jsou pro turisty notoricky známá a tak je jejich pozornost soustředěna právě tam. Jenže ne každý se chce prodírat davem lidí, aby si mohl v klidu užít místních přírodních krás. Tato severská země je však veliká a nabízí toho mnohem více, než o čem má většina lidí povědomí. Kam se vypravit, abyste se vyhnuli zástupům turistů, a přesto si odnesli silný zážitek?


Do Norska vyrazte autem

Pokud si opravdu chcete užít severskou zemi se vším všudy a navštívit méně známá místa, nespoléhejte se na cestovní kanceláře, ale vyrazte autem na vlastní pěst. Trajekty do Norska jsou už samy o sobě zážitkem a navíc si budete moci zajet tam, kam se vám zachce. Třeba do Rjukanu.

Rjukan

Rjukan je perfektní destinací za účelem krátkých výletů z Osla. Nad městem se tyčí jedna z nejhezčích norských hor-Gaustatoppen, romantické údolí pak láká k procházkám. Západně od města leží vodopád Rjukanfossen a z každé strany údolí je jezero. Ubytování je nabízeno jak v apartmánech, tak horských chatkách, takže si každý přijde na své.

Åna-Sira

Městečko Åna-Sira se před zraky turistů úspěšně skrývá i přesto, že nabízí jeden z nejkrásnějších výhledů v Norsku. Nachází se u fjordu Flekkefjord na jihu Norska a kromě krásných výhledů zde najdete třeba i osamocené oblázkové pláže nebo jeskyně z doby ledové zvané Brufjell.

Mandal

Mandal je nejjižnější město Norska. Najdete zde barevné dřevěné domky a romantické historické centrum. U moře se pak nachází téměř kilometr dlouhá pláž, kterou lze v teplých letních dnech rozhodně využít. Mandal se nachází zhruba 40 minut jízdy od Kristiansandu, kam přijíždějí trajekty z Dánska.

Folldal

Za nádhernými horskými scenériemi vyrazte do Folldalu. Když sem pojedete v zimě, můžete si užít i zdejších lyžařských středisek nebo jízdy se psím spřežením. Velkým zážitkem bude také ubytování v horských chatách Løkken Fjellgård, které leží na úpatí Národního parku Rondane, který je vůbec nejstarším norským národním parkem.

Mapa míst

 
Podobné články

Vyhledávač hotelů

Booking.com


Štítky