Norsko v létě: Kam jet, abyste se vyhnuli davům?

28.4.2019   2 minuty čtení

Norsko je nádherná země, která láká lidi z celého světa. Jak už to tak bývá, jsou zde místa, která jsou pro turisty notoricky známá a tak je jejich pozornost soustředěna právě tam. Jenže ne každý se chce prodírat davem lidí, aby si mohl v klidu užít místních přírodních krás. Tato severská země je však veliká a nabízí toho mnohem více, než o čem má většina lidí povědomí. Kam se vypravit, abyste se vyhnuli zástupům turistů, a přesto si odnesli silný zážitek?


Do Norska vyrazte autem

Pokud si opravdu chcete užít severskou zemi se vším všudy a navštívit méně známá místa, nespoléhejte se na cestovní kanceláře, ale vyrazte autem na vlastní pěst. Trajekty do Norska jsou už samy o sobě zážitkem a navíc si budete moci zajet tam, kam se vám zachce. Třeba do Rjukanu.

Rjukan

Rjukan je perfektní destinací za účelem krátkých výletů z Osla. Nad městem se tyčí jedna z nejhezčích norských hor-Gaustatoppen, romantické údolí pak láká k procházkám. Západně od města leží vodopád Rjukanfossen a z každé strany údolí je jezero. Ubytování je nabízeno jak v apartmánech, tak horských chatkách, takže si každý přijde na své.

Åna-Sira

Městečko Åna-Sira se před zraky turistů úspěšně skrývá i přesto, že nabízí jeden z nejkrásnějších výhledů v Norsku. Nachází se u fjordu Flekkefjord na jihu Norska a kromě krásných výhledů zde najdete třeba i osamocené oblázkové pláže nebo jeskyně z doby ledové zvané Brufjell.

Mandal

Mandal je nejjižnější město Norska. Najdete zde barevné dřevěné domky a romantické historické centrum. U moře se pak nachází téměř kilometr dlouhá pláž, kterou lze v teplých letních dnech rozhodně využít. Mandal se nachází zhruba 40 minut jízdy od Kristiansandu, kam přijíždějí trajekty z Dánska.

Folldal

Za nádhernými horskými scenériemi vyrazte do Folldalu. Když sem pojedete v zimě, můžete si užít i zdejších lyžařských středisek nebo jízdy se psím spřežením. Velkým zážitkem bude také ubytování v horských chatách Løkken Fjellgård, které leží na úpatí Národního parku Rondane, který je vůbec nejstarším norským národním parkem.

Mapa míst

 Další zajímavé články

Norsko v létě: kam jet, abyste se vyhnuli davům?
Norsko je nádherná země, která láká lidi z celého světa. Kam se vydat, abyste se vyhnuli davům turistů a přeplněným místům.

Lofoty, Norsko
Popis naší cesty přes téměř celou Skandinávii na nejkrásnější místo v Evropě a to Lofoty. Projeli jsme celé Dánsko, Švédsko až za polární kruh. Odtud pak na Lofoty.

Norsko autem
Cesta autem se stanem na 3 týdny do Norka. Náš cestopis včetně spousty fotek, rad, informací a mapy míst, které jsme navštivili a rozhodně můžeme doporučit.

Bergen, staré dřevěné město
Bergen je jedno z větších měst, kde žije 250 tisíc lídí. Podívejte se co je zde zajímavého a proč toto místo navštívit.

Oslo: hlavní město Norska
Krátný cestopis z Osla, s pár tipy co zde navšívit a kam se podívat. Nechybí samozřejmě i plno fotek a mapa zajímavých míst.

Švédsko autem
Švédsko je opravdu veliká země, je zde plno jezer a nekonečné louky a roviny. Najdou se zde však i zajímavá místa, pojdmě se na ně podívat.

Co navšítiv k Kodani
Kodaň je opravdu zajímavé a malebné hlavní město Dánska. Přečtěte si náš cestopis, podívejte se na fotky a mapu míst, které v Kodani jsou.

Stockholm v zimě a ledový hotel v Kiruně
Město Stockholm je krásné v létě i v zimě, prohlédněte si pár fotek a informací. Navíc jako bonus se dozvíte o hotelu celém z ledu.

Aplikace pro cestovatele
Jaké aplikace v mobilu používám při svých cestách. Proč jsou dobré a v čem mě pomáhají.

Booking.com