Jižní Francie, Provence praktické rady a informaceUbytování

Ve všech turistických oblastech Francie je spousta vybavených kempů a síť levných hotelů F1. Hotely jsme měli hlavně jako záložní plán, ale nakonec jsme vždy našli dobrý kemp a raději spali "ve svém".

Navštívené kempy:

  • cestou v Německu - Chiemsee Camping Rödlgries - čistý vybavený kemp, určitě mohu doporučit
  • Chamonix Mont Blanc - Camping Mer de Glace - opět mohu doporučit, kemp je blízko Chamonix v klidné oblasti s výhledem na zasněžené vrcholky hor
  • Orange - Camping Manon - klidný menší kemp na okraji města Orange. Je trošku menší a vybavení je starší. Zem tak byla tak tvrdá, že bez kladiva bychom snad asi nepostavili.
  • Avignon - Camping Bagatelle - jediný kemp v okolí města Avignon, poměrně staré vybavení, celkově ne moc dobrý dojem. Večer kolem postávalo poměrně hodně chlapů, kemp je však zabezpečen ostrahou s napohled dobrým vyzbrojením a obehnán ostnatým drátem v několika řadách.
  • přírodní park Camargue - Camping De La Brise - průměrný kemp s relativně slušným vybavením kousek od města Saintes Maries de la Mer a kousek od pláže. Wi-fi na recepci zdarma.
  • poblíž Marseille - Camping Les Cigales - velký masový kemp se starým vybavením. Jsou v něm malé místa, plno lidí a jeho umístění taky nic moc - na kopci za městem Cassis. Je z něj daleko k moři i daleko do Marseille. Doporučuji však klikatou silničku přírodou mezi kempem a Marseille.

Ceny

Ve Francii jsou placené všechny dálnice a poměrně draze. Jídlo v obchodech je přijatelné a není problém si vše nakoupit. Rozhodně si sebou nemusíte brát žádné pečivo, protože všude se prodávají výborné francouzské bagetky. Nafta byla v roce 2011 o něco málo dražší než u nás, ale pouze minimálně.

Alpy a moře ano, střední Francie ne

Cesta mezi alpským městem Chamonix a Mont Blancem k moři byla nekonečná, únavná a neskutečně nudná. Na těchto několika stovkách kilometrů nebylo vůbec nic zajímavého, dokonce bych se nebál napsat, že tato část Francie byla škaredá. Doporučuji proto buď výlet do hor a nebo výlet k moři kolem pobřeží a ušetřit si tak hodiny jízdy škaredou a špinavou Francii.

Nebezpečí a loupeže

V průvodci bylo doporučeno nepřespávat v autě na parkovištích a benzínových pumpách. Této rady jsme se raději drželi a dovolili jsme si to pouze v Alpách. Knižní průvodce také hodně varoval před městem Marseille a výslovně nedoporučoval některého části tohoto města navštěvovat po setmění. Večer jsme byli pouze na nábřeží v Avignonu a musím říct, že postupem času se tam začalo objevovat stále víc a víc kluků a chlapů různého věku. Někteří jen tak postávali, někteří seděli v autě a vyhlíželi. Netuším co tam dělali, jestli vyhlíželi oběti a nebo se jen tak poflakovali, ale každopádně jsme se raději vrátili zpět do kempu, který však hlídal ozbrojený vrátný a kemp byl obehnán vysokým ostnatým plotem.

Fotogalerie z cesty do Francie

Mapy ke staženíKategorie: CestováníFrancie