Severní Itálie a Toskánsko fotky, cestopis, mapy, informace

Severní Itálie a ToskánskoNáš téměř dvou týdenní výlet po Severní Itálii zahrnoval návštěvu tří regionů - Veneto, Emilia-Romagna a Toskánsko s úchvatnou Florencii a šikmou věží v Pise. Dovolenou jsme zakončili v oblasti Cinque Terre a u jezera Lago di Garda. Viděli jsme plno zajímavých míst a pokud se nechcete vydat zbytečně daleko a přitom vidět kus světa, je tento okruh severní Itálii přímo ideální. Užili jsme si vše co Itálie nabízí - masové písečné pláže na severu, ale i malinké krásné zátoky na západním pobřeží, malé vesničky i velká města s paláci a katedrálami.

Navštívená místa

Padova

Středně velké město s asi 250 tisíc obyvateli. Mezi hlavní památky patří Bazilika sv. Antonína z roku 1238 (bazilika je poměrně velká, její součástí je i klášter, zahrady a spousta dalších budov), náměstí Prato della Valle (náměstí tvoří kruhový vodní kanál, který je lemovým sochami, náměstí je vážně moc hezké). Dále pak barokní dóm a spousta malých uliček v centru. V Padově se odehrává děj Shakespearova díla Zkrocení zlé ženy. Padova je také zapsána na světovém dědictví Unesco.

Parkovat je možné na náměstí u baziliky sv. Antonína.


Bologna

Opět další klasické italské město s bohatou historii spoustou náměstí, paláců a větších či menších kostelů. Ve městě je poměrně velký provoz lidí i aut. Ze všech navštívených měst a míst na našem výletě po střední Itálii mě toto město zaujalo asi nejméně.


Museum Ferrari

Ráj pro milovníky těchto rychlých italských aut. V muzeu si můžete prohlédnout historické automobily, ale také slavné závodní speciály nebo nejmodernější kousky. Součástí prohlídky je i síň slávy formule 1 včetně vystavených helem nejslavnějších závodníků. V muzeu se dá být i půl dne. Pro zájemce je připravená i možnost svezení v těchto superautech, ovšem také za odpovídající dost vysoké ceny.

Museum Ferrari Maranello najdete hned vedle továrny a zkušební dráhy ve městě Maranello.

Parkoviště je přímo před muzeem.


San Marino

V Itálii jsou dvě samostatné republiky - Vatikán a San Marino. V podstatě by se dalo říct, že San Marino je jeden kopec se dvěma hrady a věží. Tato země má pouze 32 tisíc obyvatel. Do hlavního centra se dostanete buď po silnici autem a poté kousek pěšky a nebo lanovkou. Je dobré vyrazit ráno, ať máte dobré místo na parkování a nemusíte chodit moc daleko do kopce pěšky. Ve městě je spousta malinkých uliček a tisíce obchůdků.

Prohlédnout si můžete během několika hodin zřejmě vše co je zde k vidění - hrad Guaita, hrad La Cesta, basiliku San Marino, náměstí Palazzo Pubblico. Najdete zde i několik muzeí (starých aut, zbraní, voskových figurín nebo akvárium).


Urbino

Město najdeme asi 30 km jižně od San Marina. Už z dálky je hlavní dominantou města obrovský cihlový Dóm s vévodským palácem, který končí na hlavním náměstí kostelem San Domenico. Ten je zajímavý tím, že přední štít má bílý, ale zbytek kostela je cihlový stejně jako celý palác. Vévodský palác je hlavním turistickým cílem = opravdu kvůli němu návštěva města za to stojí.

Parkovat můžete buď pod palácem, kde je však plno aut a autobusů. Druhá možnost je parkovat z opačné strany města na některém z menších parkovišť. My jsme parkovali na nějakém na kopci (zřejmě na ulici Via dei Morti) těsně před pěší zónou a na náměstí přišli z vrchu.


Arezzo

Je jedno z nejbohatších měst celého Toskánska, díky zlatnické výrobě. V městě můžete navštívit katedrálu, několik kostelů, zbytky římského divadla a zajímavé šikmé náměstí. Na tomto náměstí najdete plno velice pěkných starých budov a každoročně se zde pořádá plno akcí včetně historických bitev a soutěží.


Florencie

Florencie byla vždy hlavním centrem kultury a umění v Itálii, její historické centrum má rozhodně co nabídnout a proto je také zapsáno na Seznamu světového dědictví Unesco. Město se nachází mezi několika kopci, její centrum leží u řeky Arno. Má asi 380 tisíc obyvatel a bylo založeno roku 59 před naším letopočtem. Její název je odvozen od italského slova Florentia - tedy kvetoucí a myslím si, že název opravu sedí.

Ve městě je toho k vidění opravu hodně, určitě si vyčleňte minimálně celý den. Přesné informace co navštívit, kde to najít a spoustu dalších fotek si prohlédněte v samostatné fotogalerii, kde najdete vše o tomto krásném městě.

kemp přímo ve městě Camping Michelangelo

Více informací a fotky z Florencie


Pisa

Italské město Pisa, zná asi téměř každý díky šikmé věži. Věž se začala stavěn v roce 1173 a hned po stavbě se začala naklánět. Původní záměr stavitelů byl udělat nejvyšší věž na světě a tímto město proslavit. Sice je jim nepovedlo udělat věž nejvyšší, ale sláva se díky naklonění dostavila hojná. Věž ročně navštíví statisíce turistů, všechny zajímá jen věž a zbytek města jakoby ani neexistoval.

Prohlédněte si samostatnou fotogalerii včetně popisů a rad.

Více informací a fotky z Pisy


Portovenere

Toto město můžete navštívit v úchvatné oblasti Cinqu Terre plné malých barevných městeček, průzračné vody a vysokých skal. Portovenere je největší město této oblasti a krom pláže, přístavu, několika restaurací a barevných domků zde můžete podniknout výlet lodí nebo navštívit malý kostelík San Pietro na skále nad mořem.

V tomto městě je opravdu velký problém s parkování a to ve dne i v pozdních večerních hodinách. Městem vede pouze jediná jednosměrná silnice, takže pokud minete parkovací místo, musíte objet celé město znovu s nulovou šancí, že bude místo opět volné. Portovenere je jediným městem v této oblasti, kam je vůbec vjezd automobilů povolen.


Cinque Terre

Jedná se o oblast 5-ti malých vesniček na severozápadním pobřeží Itálie. Oblast se nachází mezi městy La Spezia a přístavem Janov. Všechny vesničky vypadají podobně - úzké barevné domky, které vedou ze skal do až moře. Od roku 1999 je tento národní park zařazen do seznamu světového dědictví Unesco. Toto místo nabízí krásné výhledy na barevné domy nad mořem. Jediná nevýhod je, že se do měst nedostanete autem. Vždy musíte parkovat na odchytných parkovištích přes městem, ale zase díky tomu není problém s parkováním.

Více informací a fotky z Cinque Terre


Reklama: Jak vykřesat to nejlepší ze sebe? Rozhodně díky koučování! Tato moderní metoda posouvá potenciál jedince, ale využívají ji i celé týmy a korporace. Koučování se může naučit každý - je to dovednost, která se dá rozvíjet ve škole koučování.
Kategorie: CestováníItálie