5 důvodů, proč si vybrat Řecko jako další destinaci pro svoji dovolenou

10.3.2022   4 minuty čtení

Vypadá to, že by letošní rok mohl být s ohledem na covidovou situaci o poznání klidnější než ten minulý, takže je možné začít uvažovat o pořádné zahraniční dovolené. Jako cílová destinace by rozhodně mělo být zvažováno Řecko, které má co nabídnout turistům různých zájmů.

Řecko je kolébkou západní civilizace

Příznivci historie jistě bez dlouhého přemýšlení odpoví, že Řecko je kolébkou evropské kultury, a proto by každý milovník dějin měl Řecko alespoň jednou za svůj život navštívit.

V tomto případě je na místě doporučit hlavní město Athény, jejichž vznik sahá až do 3. tisíciletí před naším letopočtem. Dominantou města je bezesporu Akropolis vybudovaná na výrazném skalním pahorku s chrámem Parthenonem.

Zkušenější turisté jistě neopomenou při své cestě za historií navštívit druhé největší řecké město Soluň, odkud k nám roku 863 přišli slavní šiřitelé víry Konstantin a Metoděj. Po stopách mínojské civilizace lze pátrat na Krétě, kde lze obdivovat pozůstatky paláce Knossos.

Řecké pláže patří mezi nejceněnější v Evropě

Kam na dovolenou do Řecka, pokud upřednostňujete koupání? Výběr je skutečně pestrý, když navštívit je možné divoké pláže, nad kterými se tyčí skalnaté útesy, ale i oblázkové pláže nebo úctyhodně dlouhé písečné pláže.

Křišťálově čisté moře je samozřejmostí a mnoho řeckých pláží se může pyšnit vlastnictvím Modré vlajky, kterou od Evropské unie obdrží jen ty pláže, které vyhoví nejpřísnějším měřítkům, mezi něž lze zařadit kvalitu vody, průzračnost moře, čistotu pláže i kulturní vyžití.

Na sopečném ostrově Santorini je možné odpočinout si na plážích s černým nebo červeným pískem.

Řecká kuchyně je chutná i zdraví prospěšná

Řecko je v každém případě ideální cílová destinace i pro milovníky gastronomie. Místní kuchyně je nejen velmi pestrá a chutná, ale také mimořádně zdravá. V řeckých jídlech se nejčastěji objevuje olivový olej, rajčata, cibule, česnek, olivy a ovčí nebo kozí sýr.

Z masa preferují domorodci grilované skopové, jehněčí a drůbeží maso a čerstvé ryby. K nejtypičtějším řeckým pokrmům patří gyros, tzatziki a řecký jogurt.

Neodpustitelným hříchem při návštěvě Řecka by bylo, kdyby turista neochutnal pitu, což je označení pro místní chlebovou placku.

Při procházce po jakémkoli řeckém městě patrně upoutají vaši pozornost obchodníci, kteří nabízejí souvlaki, což je rožněné nebo grilované maso na jehle podobné našemu špízu.

Každý řecký ostrov je jiný

Dalším důvodem, který láká k návštěvě Řecka, je nádherná příroda. Ačkoli turisté sem míří na dovolenou hlavně za koupáním, takřka 80 % země představují hory, a to včetně 3 000 řeckých ostrovů, z nichž každý je v něčem jiný. Na své si tedy přijdou i milovníci horské turistiky.

Kromě notoricky známých ostrovů Zakynthos, Rhodos, Korfu, Lefkada, Kos nebo Mykenos vyzývají k návštěvě údajně nejkrásnější řecké ostrovy Samos a Naxos.

Pro Řecko hovoří finanční dostupnost dovolené

Zvláště v dnešní době bezesporu hovoří pro volbu dovolené v Řecku také finanční otázka, když ceny dovolených v Karibiku nebo Indickém oceánu se pohybují mimo možnosti většiny obyvatel u nás.

Řecko má nepopiratelnou výhodu, že je pro českého turistu v podstatě, co by kamenem dohodil, když v případě leteckého zájezdu je možné být v cílové destinaci už za dvě hodiny. Ceny jsou navíc stále pro Čechy poměrně příznivé, takže není nutné škudlit, ale dovolenou si je možné užít se vším všudy.

Nákup čerstvých potravin na místním trhu, návštěva spojená s ochutnávkou řecké speciality v útulné taverně nebo nákup suvenýrů pro blízké nikoho nezruinuje.

Výše uvedené informace by měly být dostatečným důvodem pro to, abyste Řecko zařadili do svých úvah ohledně možné cílové destinace vaší letní dovolené. Již jen kvůli přátelským a ochotným lidem, kteří zde na vás čekají, si vaši pozornost bezesporu zaslouží.

Půjčovna aut na dovolenou výhodně
Nové články

Nabídky ubytování

Booking.com