relJak udělat video z dovolené

10.7.2019   2 minuty čtení

Spousta z nás už určitě někdy zkoušela natočit nějaké video. Aby výsledek vypadal dobře, je potřeba ho sestříhat, upravit, přidat hudbu, ... atd. Toto však může být poměrně náročné, ale je zde skvělý nástroj, který vše vyřeší za vás úplně sám automaticky!

Střih videa je nejdůležitější

Střih a úprava videa, tak aby byl výsledek dobrý je poměrně náročná činnost. Jednak technicky, ale hlavně časově. Každý, kdo to někdy zkoušel, určitě ví o čem je řeč a mnohdy ani po několika hodinách práce není výsledek tak dobrý, jak bychom chtěli.

Přání všech amatérských střihačů "dovolenkových filmů" je, aby jejich dílo vypadalo vysoce profesionálně a nemuseli se nic učit, věnovat tomu moc času a kupovat drahý software. Existuje ale spousta nástrojů, které nám ušetří čas a nebo dokonce udělá vše za nás. Jedním z nich je online střihová aplikace Magistro. Tento web se mě líbil ze všech vyzkoušených asi nejvíce.

Magistro funguje jako online aplikace na webu, je možné stáhnout i program do PC a nebo aplikaci do mobilu.

Jak Magistro funguje

V prvním kroku je potřeba se registrovat, na výběr máte verzi zdarma a nebo měsíční či roční předplatné. Určitě nejdříve vyzkoušejte zdarma, ale hodně z vás pak přejde na placenou verzi (kterou mám i já).

Další fáze je nahrání videí nebo fotek.

V následujícím kroku vyberete styl v jakém se mají videa sestříhat (na výběr je několik připravených stylů), zvolíte hudbu a je hotovo. Aplikace během pár vteřin až minut vše zpracuje a máte hotový výsledek.

Placená / neplacená verze

Neplacená verze umí stříhat videa, je však omezena velikostí a počtem vkládaných nahrávek nebo fotek.

Placená verze má spoustu výhod, jednak větší nabídku střihových stylů, možnosti úpravy a doladění již sestříhaných videi, možnost stažení videa ve Full HD. Cena není až tak vysoká a ještě se dá ušetřit platbou na rok nebo nějakou akcí. Poměr cena / výkon je určitě placená verze výrazně lepší než verze zdarma. Pokud však cenu srovnám s nějakým profi střihovým programem typu Pinnacle studio nebo Adobe Premiere, je webová aplikace Magistro určitě levnější. Naopak pokud vezmu to, že licence Magistro se musí každý rok platit znovu a programy Pinnacle i Premiere se dají koupit ve zjednodušené verzi pro domácnosti, tak už Magistro tak výhodné není. Rozhodně však udělá práci za vás a ušetří plno času.

Jak videa vypadají

Já osobně si myslím, že vypadají hodně dobře a profesionálně. Někdy je výsledný film lepší, jindy horší, ale vždy je to většinou dobré. Záleží na vstupních podkladech a na vhodně zvoleném stylu nebo hudbě (střih se totiž ladí i podle hudby, takže stejné podklady s jinou hudbou mohou ve výsledku vypadat jinak).

Ukázky hotových videí

Na výsledky se můžete podívat na našem firemním YouTube kanálu a nebo i na mém osobním.

Pár ukázek:
Nové články

Vyhledávač hotelů

Booking.com


Štítky


    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /mnt/data/accounts/b/bonamedia/data/www/janza.cz/clanky/bok.inc on line 75