Atterské jezero – ideální místo pro letní dovolenou

23.2.2021   1 minuta čtení

Jezero Attersee se rozkládá v oblasti severního Rakouska, v Alpách, v populární Solné komoře. Jedná se o jezero ledovcového původu a zároveň největší jezero v celé oblasti Rakouska. Návštěvníci jej vyhledávají především v letních měsících, neboť nabízí celou řadu sportovních i odpočinkových aktivit.

Na co se můžete u jezera těšit?

Vzhledem k tomu, že jezero je přístupné, nabízí celou řadu vodních sportů. Samozřejmostí je koupání a lenošení na některé z upravených pláží. Díky průzračné a dokonale čisté jezerní vodě i dobré hloubce jezero vyhledávají milovníci potápění. Okolí jezera je domovinou několika potápěčských středisek, která poskytují nejen školené odborníky, ale také potřebnou výbavu. Využít můžete i služeb potápěčských škol. Na své si přijdou i milovníci rybaření. Ulovit zde můžete pstruhy, úhoře, kapry nebo okouny.

Chcete-li prozkoumat okolí, můžete se vydat na cyklovýlet nebo pěší průzkum po některé z upravených stezek. Velmi oblíbená je též plavba výletní lodí po hladině jezera.

Pokud patříte mezi vyznavače kempingu, zaparkujte svůj karavan v některém z místních kempů, které poskytují dokonalé zázemí i pro stanování. Většina z nich má svou soukromou pláž s lehátky a koupit si zde můžete i chutné občerstvení.

Okolí jezera

K návštěvě zvou města Attersee a Kammer a obec Weißenbach, která je zároveň turistickým centrem oblasti. Všechny naleznete na břehu jezera. Vesnice Weißenbach se řadí mezi ideální výchozí bod pro pohoří Höllengebirge. To se tyčí přímo nad jezerem. Dominantu Solné komory tvoří vrchol Schafberg s nadmořskou výškou 1782 metrů.

Nejen okolí jezera, ale i celá Solná komora je protkána širokou sítí turistických i cyklistických stezek různé náročnosti. Některé z nich jsou vhodné i pro rodiny s malými dětmi. Taková je i stezka v okolí  Wolfgangsee, která vede rovinatým terénem.

Ubytování v okolí

Booking.comNové články

Nabídky ubytování

Booking.com


Štítky