Autem do Chorvatska: Kolik vás cesta může stát?

24.2.2021   2 minuty čtení

Chorvatsko patří mezi nejoblíbenější lokace, kam Češi jezdí na dovolenou. Nejčastěji se do Chorvatska cestuje autem, jelikož je to pohodlný způsob dopravy, neomezuje vás přesně daný termín odjezdu a do auta je možné sbalit si vše potřebné. Jak se ale do Chorvatska dostat a kolik vás taková cesta může stát?

Kudy jet autem do Chorvatska?

Správné naplánování trasy je klíčové pro rychlou cestu, abyste co nejdříve stáli na prosluněné pláži. V opačném případě můžete místo na pláži stát někde v koloně. Berme v potaz, že se vydáte na týdenní dovolenou a zvolíte podle mapy nejrychlejší cestu, kterou je ta přes Rakousko a Slovinsko. Pokud nemáte českou dálniční známku, tak vám bude stačit 10denní dálniční známka, která stojí 310 Kč. Myslete na to, že v období prázdnin se na dálnici D1 tvoří nepříjemné kolony. V České republice také dotankujte plnou nádrž a vydejte se směrem na Vídeň. Po přejetí rakouských hranic vás bude čekat investice ve výši 9,40 Euro, kterou představuje rakouská dálniční známka na 10 dní.

Cenu ovlivní délka dovolené

Pokud na vás v Rakousku nebude čekat nějaká nepředvídatelná událost, tak ho během chvilky budete opouštět. Další v pořadí zemí je tedy Slovinsko. Pokud se Slovinsko rozhodnete projet po dálnici, tak i tady budete samozřejmě potřebovat dálniční známku. Na kratší dovolenou bude stačit 7denní dálniční známka, která stojí 15 Euro. Pokud ale bude dovolená delší, tak je potřeba koupit měsíční známku za 30 Euro. Slovinsko je také další zemí, kde byste díky nižším cenám za pohonné hmoty měli tankovat.

V Chorvatsku na vás čekají poplatky za mýtné

Dálniční poplatky v Chorvatsku na vás čekají v podobě mýtného pro osobní vozidla. A aby toho náhodou nebylo málo, tak chorvatská vláda rozhodla, že od 15. června do 15. září bude platit vyšší “letní” tarif. Za cestu od hranic do Zagrebu zaplatíte 48 kun a dále už záleží na tom, kam přesně na dovolenou vlastně jedete. Myslete také na to, že výdaje vás čekají i na cestě zpátky, jelikož musíte tankovat. Kolik zaplatíte za pohonné hmoty, to jednoduše zjistíte pomocí kalkulačky. Vědět musíte průměrnou spotřebu vašeho vozidla a vzdálenost. Při spotřebě 6,5 litru vás v případě 7denní dovolené cesta tam i zpět může stát do 6 500 Kč i s poplatky.  
Nové články

Nabídky ubytování

Booking.com


Štítky