Cestovat levně nemusí být jen snem

9.2.2019   2 minuty čtení

Jestliže se chystáte na letní dovolenou, už v tomto období má smysl si začít procházet jednotlivé položky v katalogu cestovní kanceláře. Co tam najdete a jak neutratit za dovolenou příliš?

Polinesia

Dovolená s předstihem i na poslední chvíli

Oblíbenou možností jsou zájezdy typu first minute a last minute. K čemu jsou first minute? Jestliže chcete odletět v hlavní turistické sezóně, tj. v červenci a srpnu, začněte řešit dovolenou co nejdříve. Vybírat bude zcela jistě z čeho. První zájezdy se v nabídce objevují dokonce už na podzim.

Rozhodně se vám vyplatí. First minute zájezdy totiž patří k tomu nejlevnějšímu, co je na trhu k dispozici. Slevy zpravidla dosahují výše několika desítek procent. Současně nejste nijak omezeni ve výběru.
Cestovky jsou krom toho ochotny nabízet i celou řadu dalších výhod pro všechny, kteří nakupují zájezdy včas. Můžete tak ke své objednávce získat například možnost vzít děti zdarma. Nevýhodou je to, že dovolená je dlouho dopředu naplánovaná. Vy si tak na daný termín volno musíte naplánovat také nebo riskovat storno zájezdu.

Naproti tomu last minute charakterizují výraznější slevy, a to až o polovinu. Platí, že čím kratší je doba do odjezdu, tím levnější cesta ve finále bude. Musíte ale být časově flexibilní. Kdo tak chce na dovolené primárně ušetřit, měl by si vybrat last minute, pokud mu to jeho časové možnosti dovolí.

Další rady a tipy, jak ušetřit

Slevu na dovolenou můžete získat ještě vyšší. Stačí si pro svou požadovanou cestovku najít slevový kupon. Na internetu najdete slevy na Firo Tour a řadu dalších cestovek. Jakmile budete tento kód mít, jednoduše ho zadáte do objednávky, až se rozhodnete pro konkrétní cestu. Například slevový kupon na Dovolena.cz vám pomůže ušetřit na cestách v exotice i na lyžařské dovolené.
A abyste nemuseli jednotlivé nabídky stále hlídat, zaměřte se na webové stránky, které tyto slevy shromažďují a třídí. Na nich najdete vždy aktuální přehled zvýhodněných cen pro danou kategorii. Jedním z nich je také Megakupon.cz.
Nové články

Vyhledávač hotelů

Booking.com


Štítky


    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /mnt/data/accounts/b/bonamedia/data/www/janza.cz/clanky/bok.inc on line 75