Chorvatsko – dobrá volba pro dovolenou

Hodně lidí již dnes hledá místo pro strávení dovolené. Brouzdají na internetu, dívají se na nejrůznější nabídky cestovních kanceláří, nebo dají na rady svých známých s vycestují tam, kde byly ostatní spokojení. Pokud také hledáte správnou volbu pro dovolenou tak by jste určitě neměli zapomenout na Chorvatsko, to totiž nabízí velkou škálu možností jak dovolenou strávit. Pro lidi, kteří rádi relaxují u moře Chorvatsko nabízí čisté moře a pláže, teplou vodu, která v letním období dosahuje teplot až 25°C. Pro milovníky přírody, památek a historické stránky země má Chorvatsko také co nabídnout. V Chorvatsku se totiž nachází velké množství světové i evropské historie, a památky jsou tu skoro na každém rohu.

Pokud patříte mezi lidi, kteří si jak rádi užijí relax na pláží při popíjení osvěžujících nápojů, ale i mezi ty, kteří se rádi vydají po stopách historie, tak Chorvatsko nabízí vše co od ideální dovolené čekáte. Chorvatsko každý rok navštíví více jak milion turistů jen z České republiky, a to zaručuje kvalitu této dovolené. Ubytování je po celé zemi velké množství, a každý, i ten nejnáročnější, si najde to své. Přitom právě Chorvatsko nabízí levnou dovolenou, kterou si může dopřát opravdu každý.

Jelikož Chorvatsko leží na pomezí střední a jihovýchodní Evropy tak slibuje krásné letní počasí s příjemnými teplotami ke koupání v moři i ve vnitrozemských jezerech, který tu naleznete velké množství. Pro milovníky výletů určitě stojí za zmínku možnost výletů na ostrovy, kterých je více jak tisíc, a obklopují celé pobřeží Chorvatska.

Pokud tedy hledáte kvalitní a levnou dovolenou, tak by jste neměli určitě zapomenout na Chorvatsko, které opravdu nabízí vše co od skvěle strávené dovolené hledáte. Velké množství atrakcí a nejrůznějších nabídek jak hotelů, barů a restaurací jen dotrhává, že právě Chorvatsko je tou správnou volbou při výběru dovolené u moře. Pokud přemýšlíte jakou destinaci v Chorvatsku zvolit, tak Vám určitě doporučuji vybírat mezi destinacemi Rijeka, Split, Makarská a Zadar, ty patří mezi nejnavštěvovanější destinace v Chorvatsku nejen z pohledu českých turistů, ale každoročně sem míří spousta turistů z jiných zemí.Další zajímavé články

Krásy ČR - tipy na výlet s dětmi
Pokud už zase přemýšlíte, kam vyrazit na výlet s dětmi za hezkého počasí, nebo když venku zrovna prší, máme pro vás pár osvědčených tipů.

Jak zvládnout první let letadlem?
Pár tipů, na co se připravit při cestě letadlem. Jak to chodí na letišti, co nezapomenout, kde sedět a co v případě ztráty kufru?

Norsko v létě: kam jet, abyste se vyhnuli davům?
Norsko je nádherná země, která láká lidi z celého světa. Kam se vydat, abyste se vyhnuli davům turistů a přeplněným místům.

Praha, jak ji neznáte: netradiční prohlídky stojí za to
Prohlídky strašidelným Starým městěm, Neviditelná výstava a nebo prohlídka Prahy s lidmi bez domova? Praha trošku jiným pohledem.

Svět se před Vámi otevírá – nenechte ho čekat
Na cestování jsou prý nejkrásnější návraty. Něco na tom bude. A Češi mezi „světoběžníky“ patří. Jen je škoda, že jsme v tomto ohledu trochu konzervativní.

Itálie: malé a překrásné Caorle
Caorle je malé italské městečko s jedenácti tisíci obyvateli. Řeky Lemene a Livenza vtékající do moře lemují městečko z obou stran.

Vydejte se po stopách Noci na Karlštejně
Máte chuť vyrazit z města na víkend? I v blízkém okolí Prahy naleznete řadu krásných a romantických míst. Jedním z takových je oblast Karlštejna.

Potápění je krásný koníček, ale nezapomeňte na krytí rizik
Jak je to s pojištěním při potápění u moře? Proč byste toto měli řešit, jaké jsou podmínky a pravidla.

Poznejte Kvarner a místa, kde pobývala rakouská šlechta
Istrii máme nejblíže a letoviska na Makarské riviéře jsme si oblíbili. Co ale oblast mezi nimi? Město Kvarner!

Booking.com