DJI Osmo Pocket nebo DJI Action či GoPro Hero? Jak jsem vybíral kameru

5.12.2022   5 minut čtení

Rozhodl jsem se koupit si malou kapesní kameru, protože točit moji zrcadlovkou není úplně to pravé, protože kvalita, rozlišení a ostrost videa už neodpovídá jiným zařízením které jsou dnes na trhu. Samozřejmě se dá točit i mobilem, ale kvalita se mě moc nelíbí a to mám mobil, který natáčí i ve 4K. Stejně tak jako se dá fotit mobilem, ale s foťákem se to srovnat nedá.

Z jakých kamer jsem vybíral

V mém výběru byla GoPro Hero, DJI Action a DJI Osmo Pocket. Při srovnání parametrů byly kamery “papírově” stejné, kvalita videa (alespoň podle toho co jsem viděl na YouTube) byla také téměř stejná. Kterou vybrat, v čem je rozdíl?

Zásadní rozdíl je v konstrukci - GoPro Hero a DJI Action je v podstatě krabička určena na sport a na horší zacházení. Je odolnější, vodotěsnější a nerozbije se hned při prvním pádu. To je vše super, ale? Ale je tu DJI Osmo Pocket - malá kamera s čočkou na gimbalu.

Co je gimbal? Je to mechanická stabilizace, která udržuje čočku (objektiv) ve vodorovné poloze a tím téměř úplně zamezí chvění a roztřepaným záběrům. S touto kamerou můžete jít, běžet, jen na kole a záběr bude vždy pevný bez roztřesení. GoPro má sice také stabilizaci, ale je softwarová a není zdaleka tak účinná. DJI Osmo Pocket navíc umí otáčet čočkou na všechny strany a dokáže i sledovat objekt - stačí ťuknout na dotykový displej na místo, které má kamera sledovat a ona se za ním už sama otáčí. A to je prostě super. Můžete klidně natáčet i sebe (vlogovat) a kamera vás stále sleduje ať se pohybujete kamkoliv. Prostě kameru postavíte a ona se za vámi otáčí :-) Možnost sledování pohybu pro mě nakonec byl důvod proč jsem se rozhodl pro DJI Osmo Pocket.

Výhody DJI Osmo Pocket

- gimbal a stabilizace
- možnost sledování objektu

Výhody GoPro Hero a DJI Action

- vyšší odolnost oproti Osmo Pocket

Co jsem vybral

Vše kamery mají parametry stejné, cenu v podstatě taky stejnou, kvalitu stejnou. Raději jsem si zvolil kameru s gimbalem, protože se mě líbilo co vše umí a vybral jsem DJI Osmo Pocket.

Je tu ještě jedna možnost - gimbal k mobilu

Nad touto variantou jsem také chvilku přemýšlel, ale opravdu jen chvilku :-) Kvalitní gimbal třeba DJI Osmo Mobile se dá koupit 2x až 3x levněji než kamera Osmo Pocket - to je super. Ale má tolik nevýhod a to takových, že je podle mě nesmysl si takovou věc vůbec kupovat. Když srovnám velikost a váhu, tak kamera DJI Osmo Pocket má na výšku 12 cm a váží pouhých 120 gramů. Úplně v pohodě se mi vejde do kapsy u kalhot ve které už mám i mobil. Když chci točit kameru vytáhnu, zapnu a během pár vteřin natáčím. Oproti tomu gimbal k mobilu váží 300g a měří minimálně 25 cm. Takovou věc prostě do kapsy prostě nedáte. Když chcete natáčet, musíte do něj nejdřív dát mobil, na mobilu spustit video a pak teprve natáčíte. A to vše za předpokladu, že tam předem musíte mobil správně vyvážit a nastavit, jinak to nebude fungovat. To už je skoro lepší pořídit pořádný foťák s nějakým vloger kitem jako třeba Nikon Z30, Sony ZV-1 nebo něco podobného.
Nové články

Vyhledávač hotelů

Booking.com