Jak si vystavit pohlednice a fotky z cest, aby držely na stěně?

30.3.2020   2 minuty čtení

Máte doma nebo v kanceláři pohlednice od přátel kolegů, rodinné fotografie a chcete si je vystavit na stěně? Přicvakněte je pomocí magnetů i k běžné stěně. Proměňte ji v magnetickou. Zjistěte, jak na to.

Víte, že můžete třeba celou stěnu proměnit na skrytou magnetickou nástěnku? Stačí ji několikrát natřít speciální magnetickou barvou a pak přetřít malířskou barvou.

Postup, jak si vytvořit magnetickou nástěnku

K tomu, aby na stěně držely pohlednice, fotografie nebo třeba vzkazy a recepty, se vám bude hodit plechovka magnetické barvy. Podle toho, jak velký kus stěny chcete natřít, zvolte odpovídající balení.

Na 1 m2 a na tři nátěry je potřeba 0,5 litru magnetické barvy. Chcete-li pak magnetickou barvu, která je šedá, přetřít malířskou barvou, je lepší aplikovat 4 nátěry.

Na očištěnou stěnu postupně natřete 3–4 nátěry magnetické barvy. Další vrstvu vždy až po zaschnutí předchozího nátěru. Nakonec ji můžete přetřít malířskou barvou. Tím se šedá magnetická barva skryje a magnetická nástěnka nebude vidět.

Po dokončení všech nátěrů a zaschnutí tak máte z obyčejné stěny speciální stěnu magnetickou. Teď už k ní můžete přicvaknout pohledy, sběratelské kartičky, návody, grafy, fotky z dovolené.

Čím fotografie k magnetické stěně připevnit?

K přicvaknutí použijte silnější neodymové magnety. Vhodné jsou například:

Vyrobte si také fotomagnetky

Další možností je vytvořit z fotografií foto magnetky. K tomu slouží sada pro výrobu fotografických magnetek. Po odstranění ochranné vrstvy na magnetickou fólii nalepte fotku, vyhlaďte. Pak budou snímky na magnetické stěně držet i bez magnetů.

Další tipy pro využití magnetů najdete na blogu Unimagnet.cz
Nové články

Vyhledávač hotelů

Booking.com


Štítky