Jak vybrat last minute dovolenou?

8.6.2023   5 minut čtení

Pojem "last minute dovolená" je dnes velmi populární, ale co to vlastně znamená a jaký je správný postup při jejím výběru? Tyto otázky jsou klíčové pro každého, kdo se rozhodne pro dobrodružství na poslední chvíli. V tomto článku se podrobně zaměříme na výběr last minute dovolené a podáme vám všechny potřebné informace pro její úspěšné zvládnutí.


Co je last minute dovolená?

Last minute dovolená je pojem, který se vztahuje na dovolené zakoupené krátce před datem odjezdu, často s výraznou slevou. Cestovní kanceláře a letecké společnosti tyto dovolené nabízejí, aby zaplnily neobsazené místa. Tyto nabídky se obvykle objevují několik dní před datem odjezdu, ale výjimkou nejsou ani super last minute zájezdy s odletem za několik hodin.


Nejpopulárnější letní destinace

Destinace hraje velkou roli při výběru last minute dovolené. Některé z nejpopulárnějších destinací pro last minute dovolenou zahrnují Řecko, Španělsko, Egypt a Thajsko. Je však důležité mít na paměti, že nabídka last minute dovolenou může být omezena v závislosti na sezóně a aktuální poptávce.


Itálie

Itálie je jednou z nejpopulárnějších destinací pro last minute dovolenou díky své bohaté historii, nádhernému pobřeží a vynikající kuchyni. Od romantických vodních cest v Benátkách, až po historické památky v Římě a dechberoucí krajinu Toskánska či úžasný ostrov Sardinie. Itálie nabízí pro každého něco.


Řecko

Last minute dovolená v Řecku je další skvělou volbou. Tato země je proslulá svými idylickými ostrovy, křišťálově čistou vodou a starobylými památkami. Nabízí nejen relaxaci na pláži, ale i možnost prozkoumat bohatou kulturu a historii.


Korfu

Korfu, jeden z řeckých Jónských ostrovů, je ideální destinací pro ty, kdo hledají slunce, moře a pohodovou atmosféru. Ostrov je známý svou bohatou flórou a faunou, starobylými pevnostmi a malebnými vesničkami. Lze zde také najít řadu all-inclusive resortů, které často nabízí výhodné nabídky. Dovolená na Korfu na poslední chvíli vás tak může vyjít i o polovinu levněji. 


Mallorca

Mallorca, největší ostrov Španělských Baleárských ostrovů, je další oblíbenou destinací pro last minute dovolenou. Tento ostrov nabízí rozmanitou krajinu, od nádherných písečných pláží po majestátní horské vrcholy. Kromě toho je zde řada historických měst a vesnic k prozkoumání.


Kréta

Kréta, největší z řeckých ostrovů, je ideální destinací pro milovníky historie, kultury a přírody. Zde najdete nádherné pláže, impozantní horské krajině, starověké minojské ruiny a kouzelné vesnice. S řadou last minute nabídek je Kréta skvělou volbou pro dovolenou v Řecku.


Jak najít nejlepší nabídky

Existují různé zdroje pro porovnání last minute nabídek. Jednou z cest je procházení nabídek jednotlivých cestovních kanceláří. Snadnější je pak sledování stránky Levnocestovani.cz, kde last minute zájezdy hlídají za vás. To vám umožní srovnat ceny a podmínky různých nabídek a vybrat tu nejlepší.


Význam kontroly recenzí a hodnocení

Při výběru last minute dovolenou je také velmi důležité si přečíst recenze a hodnocení hotelů. To vám pomůže zjistit, jaké byly zkušenosti ostatních cestovatelů, a poskytne vám užitečné informace pro váš výběr.

Nezapomeňte si také projít cestovní průvodce samotnou destinací. Objevíte tak tipy jak ještě více ušetřit a tipy na výlety. 

Pamatujte, že výběr last minute dovolenou vyžaduje určitou dávku flexibility, ale také může přinést významné úspory a nezapomenutelné zážitky.
Nové články

Vyhledávač hotelů

Booking.com


Štítky