Kam na poznávací dovolenou

16.10.2019   5 minut čtení

Příliš neholdujete přecpaným plážím a resortům, ze kterých pořádně nevytáhnete paty? Destinace, kde je turistů více jak domorodců nepatří mezi váš šálek kávy? Tak právě pro vás přinášíme tento článek, jenž se bude věnovat místům, která se hodí na poznávací dovolenou. Navržené cesty jsou tedy zaměřeny na aktivní získávání nových a různorodých zážitků, ať už se bude jednat o poznávání krás přírodních, kulturních, či jejich kombinaci.

Madeira

Takzvaný ostrov věčného jara nabízí nepřeberné množství poznání, které bude probíhat v opojení vašich smyslů. Madeira je především skvělým místem pro podnikání úžasných treků, během kterých se vám nejednou zatají dech. Místní turistické trasy často vedou podél levád, uměle vytvořených kanálů sloužících pro zavlažování.

Kromě toulek přírodou můžete také prozkoumat nádherné město na severu ostrova – Santana, které je známé barevnými domečky. Pokud je vaším snem vidět sochu Krista v Riu, můžete svou touhu alespoň částečně uspokojit návštěvou obce Garajau, kde najdete obdobnou (i když výrazně menší) sochu.

Co vidět?

Města Funchal a Santana, vyhlídka Pico dos Barcelos, koupání v Porto Moniz

Ideální čas návštěvy?

V období červen až září je nejvíce sluníčka, ale lze bez problému celoročně. Více se můžete dozvědět v průvodci po Madeiře.

Island

Island je zemí gejzírů, ledovců, horkých pramenů, krásné přírody, severské architektury a také autostopu. Ano, čtete dobře, Island se mezi aktivními cestovateli proslavil jako místo, kde vám přívětiví místní značně ulehčí cestování.

Kdo by nechtěl alespoň jednou za život vystoupat na ledovec, uvařit si vajíčko přímo ve vodách termálních pramenů, užít si odpočinek v horké vodě a pozorovat velryby. Pokud budete mít trošku štěstí, můžete navíc zahlédnout výjimečný jev v podobě polární záře.

Co vidět?

NP Skaftafell, Modrá Laguna, vodopád Gullfoss, Duhové hory, Reykjavík

Ideální čas návštěvy?

V létě je nejtepleji, pokud však jedete za polární září, tu můžete spatřit od října do dubna.

Kalifornie

Že byste tuto destinaci na našem seznamu nečekali? Pak budete o to víc udivení, co vše je zde k vidění. Nejprve se zaměříme na národní parky, těch je tu opravdu nespočet a jejich výhoda tkví především v tom, že každý umí nabídnou něco jiného.

Death Valley vás ohromí měsíční krajinou, Sequoia neuvěřitelnou florou a Yosemite zase dechberoucími skalními útvary. Kromě toho můžete poznávat světoznámá velkoměsta s jejich slavnými památkami, užívat si koupání na odlišných, ale krásných plážích či vyzkoušet stále oblíbenější surfing. Nudit se tu rozhodně nebudete, naopak si na poznání Kalifornie vytyčte dostatek času.

Co vidět?

Výše zmíněné parky + NP Joshua Tree, San Francisco, LA

Ideální čas návštěvy?

Na poznání jsou ideální měsíce duben, květen, září a říjen.

Malajsie

V tomto jihovýchodoasijském státě najdete doslova vše, co můžete od poznávací dovolené očekávat, tady si namícháte dokonalý cestovatelský koktejl. Na jedné straně skvostná a nedotčená příroda Bornea s několika endemickými živočišnými druhy, kde na dvounohou duši narazíte spíše zřídka, na straně druhé živá poloostrovní část s několika úchvatnými městy, skvostnými plážemi, čajovými plantážemi a také dokonalým jídlem.

Co vidět?

Město Melaka, Cameron Highlands, souostroví Langkawi a Perhentian, stát Sabah na Borneu

Ideální čas návštěvy?

Celoročně, nejlépe však v březnu/dubnu.

Austrálie

Nejste omezeni časem a chcete poznat pěkný kus země? Vydejte se do Austrálie, země protinožců. Různorodější místo budete na naší planetě hledat jen těžko.

Rozlehlé pouště, pralesy, skvostné vodopády, hory, divoké skály, bělostné pláže, Velký bariérový útes. Tyto krásy navíc doplňují moderní velkoměsta jako Sydney či Melbourne. Na poznání tohoto kontinentu však budete potřebovat pěkných pár týdnů, rozhodně to však bude stát za to. Kromě toho tu cestou narazíte na velké množství endemitů jak z říše rostlin, tak zvířat. Ale pozor na klokany, ačkoliv jsou roztomilí, umí být pěkně nebezpeční.

Co vidět?

Uluru, Great Barrier Rief, města Perth, Melbourne, Sydney, oblast Kimberley, Coober Pedy

Ideální čas návštěvy?

Léto mají v období naší zimy a naopak. Pokud se tedy chcete ohřát, vyrazte v období prosinec až únor. Nejlepší na turistiku a poznávání jsou však měsíce září až listopad, březen a duben.
Rozhodně neprohloupíte, když si vyberete kteroukoliv z výše zmíněných lokalit. Je jich však nepřeberné množství a většina se ani na náš „seznam“ nevešla. Berte tento článek spíše jako ochutnávku a naznačení, že na naší planetě je toho tolik k poznávání, že se musíme pěkně ohánět, abychom stihli za život vidět alespoň část. Třeba se jedna z těchto 5 lokalit stane vaší budoucí srdcovkou.
Nové články

Vyhledávač hotelů

Booking.com


Štítky