Kam se letos vydat na dovolenou?

24.2.2021   2 minuty čtení

Vyrazte letos v létě na dovolenou po Česku a poznejte to nejkrásnější místa našich hor. Poradíme, kam se vydat za koupáním, turistikou i historickými památkami.

Krkonoše

Největší české pohoří začíná výletem na Sněžku. Pokud vás na velké túry neužije, udělejte si procházku k velkolepému Mumlavskému vodopádu v Harrachově, nebo si projděte nádherně malebné centrum Špindlerova Mlýna. Na turistický výlet už je vhodné počasí v květnu. Nemusíte čekat až na hlavní sezónu prázdnin.

Beskydy

Moravskoslezské a Slezské Beskydy nabízí atrakce jako Pustevny, sochu Radegasta na hoře Radhošť nebo Lysou horu. Navštivte báchorkami opředenou přírodní památku Čertovy skály v Lidečku, děti ocení Aquapark Olešná a můžete  vyzkoušet i nová golfová hřiště a pivní lázně.

Šumava

Čeká vás nádherně čistá příroda, půjčovny kol pro stovky kilometrů zdejších cyklostezek, vyhlídková plavba i koupání na největší přehradě v Česku Lipno, výšlap na rozhlednu Špičák nebo Kleť. Šumava je místo, které vás nikdy nezklame.

Jeseníky

Zamiřte na Praděd, k Velkému vodopádu, projděte si rašeliniště Rejvíz, dopřejte si lázně v Jeseníku nebo navštivte Termály Losiny. Za historií vyrazte třeba na hrad Kolštejn, hrad Sovinec nebo vodní tvrz Jeseník.

Vysočina

Na Vysočině můžete navštívit města Třebíč a Telč, která skrývají památky zapsané na seznamu UNESCO. V jejich okolí je spousta míst pro pěší turistiku a cyklistiku, jako Křižanovská vrchovina a Rozhledna Mařenka. Směrem na Moravský Krumlov je Mohelenská hadcová step, Přehrada Dalešice a Dalešický pivovar.

Jižní Čechy

Pohádkový kraj je plný nádherné přírody, rybníků, romantických zámků a historických památek. Navštivte města Český Krumlov, České Budějovice a Třeboň, kde se rozkládá největší český rybník Rožmberk. V Táboře se dozvíte spoustu zajímavostí o Janu Žižkovi a husitech, navštivte podzemí i Muzeum Lega.

Při návštěvě Třeboně se můžete ubytovat v Kavárně a ubytování V Klenbách.

Střední Čechy

Můžete navštívit i Český ráj, hrad Karlštejn, Křivoklát, Okoř nebo třeba Točník, zámek Konopiště či Žleby. Můžete se vydat i do Prahy a zajít si na Pražský hrad, Malou Stranu nebo na Petřín, užít si v některém wellness nebo zkusit pivní lázně.

Autopůjčovna Praha – půjčení auta na dovolenou s tarifem na míru
Nové články

Nabídky ubytování

Booking.com


Štítky