Na hrad a zpátky do Prahy? Karlštejnsko nabízí mnohem více než jen slavnou památku!

21.8.2023   3 minuty čtení

Navštívit Karlštejn a vrátit se zpět do metropole, to je bod z itineráře asijských i českých turistů. Škoda, Chráněná krajinná oblast Český kras, kde se dominanta nachází, nabízí mnohem více než jen slovutnou státní památku. Lokalita je známá svou panenskou přírodou, neskutečnými scenériemi i unikátními jeskyněmi. V létě se navíc mohou turisté vydat do zoo nebo se vykoupat v Berounce. Jak strávit parádní prodloužený víkend na Karlštejnsku? S těmito tipy se nebudou nudit děti ani dospělí!

Tajemné putování hradem

Vydat se v největších vedrech na hrad? Prohlídka hradu je zajímavá, v letních měsících si ale tým kastelána připravil ještě poutavější představení v podobě večerního putování komnatami s překvapením. Během prázdninových měsíců potěší též koncerty nebo Hradozámecká noc. Všechny vstupenky se mohou zajistit online předem na webových stránkách státní památky, proto se netřeba bát front u pokladny. Z hradu je to pak jen pár minut do ubytování v penzionu Karlštejn, který je nejlepší volbou pro páry i rodiny s dětmi.

Na unikátní růžice

Kam se vydat po snídani? Nabízí se celá řada turistických nebo naučných tras různé obtížnosti nádhernou a čistou přírodou. Oblíbené jsou vyhlídky na lomy Velká a Malá Amerika nebo výšlap na Skálu s pohledem na poutní místo Svatý Jan pod Skalou. Vysoké teploty mohou být ale nepřekonatelnou překážkou, proto zejména děti ocení objevování Koněpruských jeskyní. Jedná se o nejvýznamnější jeskynní komplex v Čechách z období devonu. Ve vápencových jeskyních je stabilní teplota okolo 10 stupňů. Kromě svetru bude potřeba ještě fotoaparát, protože během prohlídky bude k vidění opálonosná výzdoba včetně jedinečných růžic.

Jako u moře

Čím ještě potěšit děti a odpočinout si od pracovních starostí? Sázkou na jistotu je Rekreační park a Safari Karlštejn s exotickými zvířaty. Bílý lev a dvojice bílých tygrů, velbloud, bizoni, lamy, oslíci a koníci jsou výraznými lákadly, stejně jako opičky či dikobraz, ale areál zabaví ratolesti rovněž ve Funpark zóně s atrakcemi. V areálu je také přístup do řeky Berounky, k dispozici půjčovna sportovního vybavení. Kdo by chtěl raději zakusit koupání jako u moře, přírodní pláž Mokropsy s jemným pískem rozhodně nezklame nejmenší ani dospělé.
Nové články

Vyhledávač hotelů

Booking.com


Štítky