Itálie: malé a překrásné Caorle

Caorle je malé italské městečko s jedenácti tisíci obyvateli. Řeky Lemene a Livenza vtékající do moře lemují městečko z obou stran. Caorle bývalo ve středověku bohatým městem s více než 15 000 obyvateli, ale po vyplenění Janovany v roce 1380 se postupně stalo chudým rybářským městem. Teprve zvýšený zájem turistů změnil tvář města a v dnešní době opět pulzuje životem.


Oblíbené letní přímořské letovisko láká turisty na kombinaci poznávací a odpočinkové dovolené, kromě vyhlášených pláží Caorle nabízí několik zajímavých míst přímo ve městě. V samotném historickém srdci najdete Dóm z roku 1038 s válcovitou zvonicí, která je dominantou a symbolem městečka.

Na kraji města, přímo na pobřeží stojí kostel Santuario della Madonna dell'Angelo, který nesmíte při své návštěvě opomenout. Uvnitř spatříte krásné fresky a dřevěnou sochu Panny Marie s dítětem, přímo mistrovským dílem je pak reliéf Archanděla Michaela, dílo sochaře Andrey dell'Aquila.

Laguny s rákosem obklopující město daly vzniknout místu zvanému Casone, kde si můžete prohlédnout tradiční rákosová obydlí. Uvidíte něco, co byste v Itálii nejspíš nečekali.

Pokud nejste fanouškem historie, ale více vás oslovuje současné umění, vydejte se do Caorle v období, kdy se koná akce s názvem Scogliera viva (Živá skála). Na pobřeží spatříte sochaře, kteří tvoří díla přímo z velkých balvanů u moře.

Zábava a služby

Dlouhá písčitá pláž v Caorle se spoustou atrakcí nabízí vyžití pro všechny věkové kategorie. V samotném městě najdete samozřejmě diskotéky, bary i akvapark pro případ nepříznivého počasí. Samozřejmostí je i půjčovna aut, kterou využijete v případě, že jste do Caorle dorazili autobusem a chcete poznat širší okolí, návštěva Eraclea nebo Ligana určitě stojí za to.

Určitě oceníte i místní rybí speciality, přece jen jsou ryby pro Caorle stále zásadní a místní v jejich přípravě vynikají. Pokud jste znalci italštiny, tak si všimnete, že se podle jednotlivých druhů ryb jmenuje i několik místních ulic.
 
Caorle je bezpochyby nejkrásnější město mezi Terstem a Benátkami. Město je o něco klidnější než sousední Bibione, takže pokud hledáte méně rušnou destinaci, určitě Caorle zvažte, z hlediska služeb je totiž srovnatelné s Bibione. V okolí se rozprostírají rozsáhlé, rákosem porostlé laguny. Lodí je možné navštívit původní rákosové stavby zvané Casone.Další zajímavé články

Krásy ČR - tipy na výlet s dětmi
Pokud už zase přemýšlíte, kam vyrazit na výlet s dětmi za hezkého počasí, nebo když venku zrovna prší, máme pro vás pár osvědčených tipů.

Jak zvládnout první let letadlem?
Pár tipů, na co se připravit při cestě letadlem. Jak to chodí na letišti, co nezapomenout, kde sedět a co v případě ztráty kufru?

Norsko v létě: kam jet, abyste se vyhnuli davům?
Norsko je nádherná země, která láká lidi z celého světa. Kam se vydat, abyste se vyhnuli davům turistů a přeplněným místům.

Praha, jak ji neznáte: netradiční prohlídky stojí za to
Prohlídky strašidelným Starým městěm, Neviditelná výstava a nebo prohlídka Prahy s lidmi bez domova? Praha trošku jiným pohledem.

Svět se před Vámi otevírá – nenechte ho čekat
Na cestování jsou prý nejkrásnější návraty. Něco na tom bude. A Češi mezi „světoběžníky“ patří. Jen je škoda, že jsme v tomto ohledu trochu konzervativní.

Itálie: malé a překrásné Caorle
Caorle je malé italské městečko s jedenácti tisíci obyvateli. Řeky Lemene a Livenza vtékající do moře lemují městečko z obou stran.

Vydejte se po stopách Noci na Karlštejně
Máte chuť vyrazit z města na víkend? I v blízkém okolí Prahy naleznete řadu krásných a romantických míst. Jedním z takových je oblast Karlštejna.

Potápění je krásný koníček, ale nezapomeňte na krytí rizik
Jak je to s pojištěním při potápění u moře? Proč byste toto měli řešit, jaké jsou podmínky a pravidla.

Poznejte Kvarner a místa, kde pobývala rakouská šlechta
Istrii máme nejblíže a letoviska na Makarské riviéře jsme si oblíbili. Co ale oblast mezi nimi? Město Kvarner!

Booking.com