Itálie: malé a překrásné Caorle

Caorle je malé italské městečko s jedenácti tisíci obyvateli. Řeky Lemene a Livenza vtékající do moře lemují městečko z obou stran. Caorle bývalo ve středověku bohatým městem s více než 15 000 obyvateli, ale po vyplenění Janovany v roce 1380 se postupně stalo chudým rybářským městem. Teprve zvýšený zájem turistů změnil tvář města a v dnešní době opět pulzuje životem.


Oblíbené letní přímořské letovisko láká turisty na kombinaci poznávací a odpočinkové dovolené, kromě vyhlášených pláží Caorle nabízí několik zajímavých míst přímo ve městě. V samotném historickém srdci najdete Dóm z roku 1038 s válcovitou zvonicí, která je dominantou a symbolem městečka.

Na kraji města, přímo na pobřeží stojí kostel Santuario della Madonna dell'Angelo, který nesmíte při své návštěvě opomenout. Uvnitř spatříte krásné fresky a dřevěnou sochu Panny Marie s dítětem, přímo mistrovským dílem je pak reliéf Archanděla Michaela, dílo sochaře Andrey dell'Aquila.

Laguny s rákosem obklopující město daly vzniknout místu zvanému Casone, kde si můžete prohlédnout tradiční rákosová obydlí. Uvidíte něco, co byste v Itálii nejspíš nečekali.

Pokud nejste fanouškem historie, ale více vás oslovuje současné umění, vydejte se do Caorle v období, kdy se koná akce s názvem Scogliera viva (Živá skála). Na pobřeží spatříte sochaře, kteří tvoří díla přímo z velkých balvanů u moře.

Zábava a služby

Dlouhá písčitá pláž v Caorle se spoustou atrakcí nabízí vyžití pro všechny věkové kategorie. V samotném městě najdete samozřejmě diskotéky, bary i akvapark pro případ nepříznivého počasí. Samozřejmostí je i půjčovna aut, kterou využijete v případě, že jste do Caorle dorazili autobusem a chcete poznat širší okolí, návštěva Eraclea nebo Ligana určitě stojí za to.

Určitě oceníte i místní rybí speciality, přece jen jsou ryby pro Caorle stále zásadní a místní v jejich přípravě vynikají. Pokud jste znalci italštiny, tak si všimnete, že se podle jednotlivých druhů ryb jmenuje i několik místních ulic.
 
Caorle je bezpochyby nejkrásnější město mezi Terstem a Benátkami. Město je o něco klidnější než sousední Bibione, takže pokud hledáte méně rušnou destinaci, určitě Caorle zvažte, z hlediska služeb je totiž srovnatelné s Bibione. V okolí se rozprostírají rozsáhlé, rákosem porostlé laguny. Lodí je možné navštívit původní rákosové stavby zvané Casone.Další zajímavé články

Svět se před Vámi otevírá – nenechte ho čekat
Na cestování jsou prý nejkrásnější návraty. Něco na tom bude. A Češi mezi „světoběžníky“ patří. Jen je škoda, že jsme v tomto ohledu trochu konzervativní.

Itálie: malé a překrásné Caorle
Caorle je malé italské městečko s jedenácti tisíci obyvateli. Řeky Lemene a Livenza vtékající do moře lemují městečko z obou stran.

Vydejte se po stopách Noci na Karlštejně
Máte chuť vyrazit z města na víkend? I v blízkém okolí Prahy naleznete řadu krásných a romantických míst. Jedním z takových je oblast Karlštejna.

Potápění je krásný koníček, ale nezapomeňte na krytí rizik
Jak je to s pojištěním při potápění u moře? Proč byste toto měli řešit, jaké jsou podmínky a pravidla.

Poznejte Kvarner a místa, kde pobývala rakouská šlechta
Istrii máme nejblíže a letoviska na Makarské riviéře jsme si oblíbili. Co ale oblast mezi nimi? Město Kvarner!

Cestovat levně nemusí být jen snem
Několik tipů, jak ušetřit za dovolenou? Kde a jak hledat nejlepší ubytování a zájezdy.

Krátký výlet na nedělní odpoledne v Praze
Po nedělním obědě by měla následovat krátká procházka. Přečtete si o našem tipu na krátký výlet v hlavním městě.

Chorvatsko – dobrá volba pro dovolenou
Hodně lidí již dnes hledá místo pro strávení dovolené. Proč navštívit Chorvatsko a čím vás naláká.

Aplikace pro cestovatele
Jaké aplikace v mobilu používám při svých cestách. Proč jsou dobré a v čem mě pomáhají.

Booking.com