Mallorca pozdraví sluncem, stejně jako většina Španělska

10.1.2020   2 minuty čtení

Jeden z nejkrásnějších ostrovů na světě, proslulý plážemi oceněnými prestižní Modrou vlajkou, ale také velmi bohatým nočním životem. Když se řekne Baleáry, většině lidí se vybaví jejich vůbec nejatraktivnější reprezentant, tedy Mallorca. Užijete si i řadu vodních sportů, opalování se nabízí prakticky po celý rok. Města jako Palma, Sóller nebo Alcúdia vás zvou k prohlídce toho nejkrásnějšího na ostrově…

Dominantou Palmy je bezesporu katedrála La Seu

Gotika v celé své nádheře, dnes žije v Palma de Mallorca polovina obyvatel Mallorky, což plně odpovídá jejímu významu – ten je jedině podtržen katedrálou, která nese jméno Panny Marie, ale místní ji znají spíš pod přezdívkou La Seu, tedy „katedrála světla“. Hlavní strop lodi se pne do čtyřiačtyřicetimetrové výšky, nicméně výška hlavních věží je skoro 68 metrů. Katalánská gotika se tu nezapře, stavba má skoro sedm tisíc metrů čtverečních a patří k tomu nejzajímavějšímu ze sakrálních památek nejen na Mallorce, jako spíše v celém Španělsku. Dostavěna byla až v závěru 16. věku, takže čekala na svou finalizaci několik dlouhých generací. Vyplatilo se, to je třeba dodat!

Cestování na tento ostrov je také bezproblémové. Mallorca nabídne i jedno ze tří největších letišť ve Španělsku, pokud jde o dopravu, je zajištěna opravdu na výbornou – a ve stínu olivových hájů se odpočívá jedna báseň! Nejtepleji je v srpnu, pokud nejste na středomořské teploty moc zvyklí, a přesto si chcete vychutnat místní atmosféru, zkuste to spíš v lednu nebo v únoru. Ostrov samotný má přes tři a půl tisíce kilometrů čtverečních, památka na někdejší římskou, maurskou nebo také aragonskou přítomnost je v městské zástavbě více než patrnou.

Zelený ostrov, kde si užijete i horolezectví

Nemusíte celou dovolenou trávit jen v plážových resortech aneb vyrazte také za trochou dobrodružství, protože Mallorca láká třeba k procházkám divokou přírodou v pohoří Tramuntana. Když se porovná Mallorca s Kanárskými ostrovy, najdete tu mnohem větší počet zelených ploch, díky kterým si odpočine nejen zrak, ale i každodenním evropským shonem unavená duše. Třeba v klášteře v malé obci Valldemosa pobýval i sám Frederik Chopin, takže ani o slavné návštěvníky nemá Mallorca vůbec nouzi.

Projížďka po pevnině se nabízí také, Katalánsko přece není daleko – a přístavní města, jako třeba Barcelona nebo Málaga také zvou k prohlídce. Ostatně, Španělsko je zajímavé i ve svém centru, Madrid a El Escorial, k němuž se dostanete po cestě vlakem, patří ke klenotům šestnáctého století, kdy tato země opravdu kvetla. Baskický kulturní okruh v čele s Bilbaem a San Sebastianem, ale také starobylý León, Córdoba s maurským nádechem a další města, nad kterými slunce nikdy nezapadne, právě kvůli tomu je cestování po vlastech španělských tak oblíbené…
Nové články

Nabídky ubytování

Booking.com


Štítky