Objevujte krásy Plzeňského kraje. Rozhodně má co nabídnout.

26.10.2019   2 minuty čtení

V současnosti máme možnost svobodně cestovat téměř na jakékoliv místo na světě. Stačí k tomu dostatek peněz a často také odvaha. Turistika a cestování hýbe světem a nakonec to dopadá tak, že zapomínáme na krásy naší země, jejíž synonymem není jen Praha, Karlštejn nebo Český Krumlov. V dnešním článku se vydáme na západ Čech do Plzeňského kraje.

Tato část země je oproti ostatním českým regionům specifická, protože jej tvoří jedno velkoměsto a dále pouze menší města a vesnice. Plzeňskému kraji dominuje stoosmdesátitisícová Plzeň, která je kulturním a ekonomickým tahounem celého regionu.

Plzeň není jen o pivu

Plzeň je čtvrtým největším městem v republice, proslavilo ji pivo světového formátu ale i Škodovy závody. Plzeňské náměstí Republiky se pyšní nejvyšší kostelní věží v České republice, měří úctyhodných 102,26 metrů a výšlapem na její vyhlídkový ochoz na katedrále svatého Bartoloměje si pořádně protáhnete nohy. K dalším plzeňským “nej” patří Velká synagoga. Ta je největší synagogou v Česku a třetí největší v Evropě. Plzeň ale láká i na krásný sadový okruh, zoologickou zahradu nebo Boleveckou rybniční soustavu. Za kulturou vyrazte do Západočeského muzea, Západočeské galerie, kulturního prostoru DEPO 2015 nebo do Divadla J. K. Tyla. Ne nadarmo byla právě Plzeň zvolena Evropským městem kultury roku 2015. Volný čas v Plzni se dá využít skutečně různorodě.

Kam vyrazit v Plzeňském kraji

Plzeňský kraj je sice rozlehlý, ale kromě Plzně je řídce zalidněn. S výjimkou Rokycan, Klatov, Domažlic a Tachova žádné větší město nehledejte. Kraj je plný vesniček a vévodí mu především malebná česká krajina. Na svých výletních toulkách můžete objevovat krásy Šumavy, Český les, Přírodní park Horní Berounka, Plzeňskou nebo Švihovskou pahorkatinu, okraj Brd i Slavkovského lesa. Tipů, kam v Plzeňském kraji na výlet, by se našlo opravdu mnoho. Jsou zde zříceniny i hezké hrady a zámky.

Vzhledem k blízkosti německých hranic je místní kolorit úzce spjat v Bavorskem a oba regiony spolupracují na mnoha projektech, a to nejen kulturních. Doba, kdy hranici rozdělovala železná opona či temné období, kdy část kraje, takzvané Sudety, patřily k Německu, jsou dávno pryč. Dnes region vzkvétá a rozhodně stojí za objevování.

Ubytování v Plzni

Booking.comNové články

Nabídky ubytování

Booking.com


Štítky