Picasso a Dalí v Barceloně

20.5.2015   2 minuty čtení

Objevte v sobě vášeň pro všechno, co Barcelona svým návštěvníkům nabízí: festivaly, kuchyni, umění, kulturu, architekturu, výstavy, jedinečná setkání s umělci i mnoho dalšího! Letos například hlavní město Katalánska zorganizovalo neopakovatelné setkání hned se dvěma mistry moderního umění zároveň.

„Vše, co si dokážete představit, je skutečné.“ Pablo Picasso


I když jste již téměř celou svou letošní dovolenou vyčerpali na jarních toulkách v některé z evropských metropolí, nezoufejte. V Barceloně je možné strávit i nezapomenutelný prodloužený víkend a navíc se přece vždycky můžete do Barcelony znovu vrátit. Nejen pobytové, ale i krátké poznávací zájezdy do Barcelony vám umožní zažít a vyzkoušet vše, co Barcelona nabízí. Máte-li málo času a přesto chcete vidět a poznat co nejvíce a k tomu ještě nevynechat nic podstatného, zkuste si pro začátek připravit vlastní seznam a nazvěte ho třeba: Zajímavosti ze Španělska aneb Co určitě nesmím v Barceloně prošvihnout“.


Barcelona – dokonalá kombinace města, moře, architektury, výtečného jídla a slunce

I když je Barcelona poměrně velké město, je jako stvořené k objevování a poznávání pěšky či na kole.


Na pláž Barceloneta dojedete až na kole

Na chvíli zapomeňte na tradiční dopravu v Barceloně a stanicím metra i turistickým autobusům se zdaleka vyhněte. Raději si najděte čas na pěší procházku městem. Ztracenou energii pak pravidelně dobíjejte u něčeho dobrého na zub. Co třeba ochutnat výtečné španělské mléčné dezerty? Jsou lahodné, heboučce se rozplývají na jazyku. Nikde jinde takovou lahůdku neochutnáte. Katalánský krém (španělsky Crema Catalana), sladký dezert v podobě vanilkového pudinku s karamelem, se tak vždy zdá být tou správnou volbou.


Katalánský krém, tradiční sladkost španělského Katalánska

Svěží a plní energie můžete navštívit některý z působivých parků, například Parc de la Ciutadella, idylickou a patrně nejekologičtější oázu v Barceloně, či Parc de Joan Miró, jemuž vévodí úplně poslední velkorozměrné dílo Joana Miróa, skulptura zvaná Žena a pták (katalánsky Dona i ocell). Barcelona nezklame ani návštěvníky, kteří se po městě pohybují výhradně bez mapy a bez průvodce a nejpůsobivější díla Antonia Gaudího už znají doslova nazpaměť. Stačí na chvíli odbočit z již mnohokrát prošlapaných cest, zamířit do oblasti Horta a poznat kouzlo barcelonské čtvrti Sant Andreu. Do čtvrti Eixample s rovnými městskými třídami zavítejte tehdy, máte-li rádi úchvatné panoramatické výhledy, kvůli nimž stojí za to přibalit do cestovní tašky i kvalitní fotoaparát. Opravdu zblízka si můžete Barcelonu prohlédnout i z kola.


Parc de la Ciutadella vytváří v Barceloně oázu klidu

Kromě výborné polohy se po celý rok může Barcelona pochlubit také mírným podnebím. Nejteplejším měsícem vůbec je srpen s teplotou 29 º C. Naplno si slunečné dny můžete užít opalováním na hlavní pláži Barcelony, která je rozdělena do několika menších pláží.

Barcelona je také jedním ze světově nejoblíbenějších měst pro pořádání nejrůznějších konferencí a akcí. Mezi jinými lze jmenovat například mezinárodní výstavu v oblasti mobilních technologií, GSM Mobile World Congress, či Velkou cenu Španělska formule 1. A vzhledem k tomu, že je Barcelona skutečně kosmopolitním městem, může se pokaždé pochlubit konáním zajímavých uměleckých výstav všeho druhu. Vůbec poprvé v historii tak budou v hlubokém tichu bok po boku stát velcí mistři moderního umění. Velkolepá výstava, která mapuje vztah mezi dvěma klíčovými postavami v umění 20. století, potrvá v proslulém barcelonském Picassově museu (španělsky Museu Picasso de Barcelona; Montcada 15-23) až do 28. 6. 2015.

I když jsou Španěl Picasso a Katalánec Dalí, světoví umělečtí velikáni, dodnes vnímáni jako styloví individualisté i umělci s diametrálně odlišnými politickými názory, jeden na druhého měl nebývalý vliv. Picasso Dalímu výrazně pomohl v jeho uměleckých začátcích a v roce 1930 se společně s ním zapojil do umělecké činnosti surrealistů. Oba vytvořili nespočet nezapomenutelných děl, která odlišným pohledem mapují lidské utrpení způsobené španělskou občanskou válkou. Tato výstava je neopakovatelnou přehlídkou jejich obrazů, kreseb, soch, rytin zapůjčených z více než 25 muzeí z celého světa. Ceny vstupenek začínají na 14 eurech. Spoustu užitečných informací najdete na webové stránce Picassova muzea.


Pro návrat do Barcelony se nějaký důvod vždycky najde

Fotografie, zdroj hinkstok.com

Ubytování v Barceloně

Booking.com

Letenky do Barcelony
Nové články

Vyhledávač hotelů

Booking.com


Štítky