Praha, jak ji neznáte: Netradiční prohlídky stojí za to

22.4.2019   2 minuty čtení

Historické památky staré Prahy jsou bezesporu krásné, ale mnoho lidí už je zná nazpaměť. Zkoušeli jste však Prahu poznat někdy trochu jinak? Hlavní město nabízí spoustu zajímavostí, o nichž jste dost možná doposud nevěděli. Netradiční prohlídky jsou čím dál tím oblíbenější, a tak stojí za to je vyzkoušet. Vyhraďte si třeba celý víkend a zkombinujte netradiční prohlídky s pražskou klasikou.


Za pražskými strašidly

Česká metropole je plná různých legend i pověstí. Není proto divu, že ji obývá i mnoho strašidel. Pokud se rádi bojíte, můžete absolvovat prohlídku v rámci procházky strašidelným Starým městem. Průvodce vám představí tajuplné bytosti, duchy i strašidla, která se skrývají za zdmi historických památek.

Při prohlídce se dozvíte například o legendách oplývajících staroměstský orloj, o bájném Golemovi či katu Mydláři. Po procházce vedoucí od Prašné brány skrze úzké uličky až ke Karlovu mostu se můžete zastavit na dobrém obědě a večeři zajít třeba do divadla a pak využít poklidné ubytování v Praze.

Neviditelná výstava

Vyzkoušet si jaké to je být nevidomý, si můžete na Neviditelné výstavě. Její název hovoří za vše. Ocitnete se v naprosté tmě a budete muset zapojit všechny ostatní smysly, abyste si výstavu užili.

Cílem tohoto zážitku je ukázat, že i nevidomí lidé si mohou užívat mnoha každodenních radostí a také si vyzkoušíte, jaké to je být v jejich kůži. Součástí prohlídky je i osvětlená expozice, kde se dozvíte například to, jak vypadá Braillovo písmo.

Prohlídka s lidmi bez domova

Praha je plná krásných míst, ale i lokalit, od nichž obvykle lidé odvrací oči. Ale i taková místa mají co říct.  Díky projektu Pragulic si můžete prohlédnout lokality, které znají a obývají lidé bez domova.

Uvidíte místa, kde tito lidé shánějí obživu nebo kde se setkávají, nahlédnete také do pražského podsvětí a jednoduše do různých míst, kam by vás normálně vůbec nenapadlo jít. Provedou vás ti nejpovolanější – lidi z ulice.

Dost možná si pak o to víc užijete teplou sprchu a měkkou postel, kterou nabídne komfortní penzion Praha, do nějž se po prohlídce města vrátíte načerpat síly.

 
Nové články

Vyhledávač hotelů

Booking.com


Štítky