Praha, jak ji neznáte: Netradiční prohlídky stojí za to

Historické památky staré Prahy jsou bezesporu krásné, ale mnoho lidí už je zná nazpaměť. Zkoušeli jste však Prahu poznat někdy trochu jinak? Hlavní město nabízí spoustu zajímavostí, o nichž jste dost možná doposud nevěděli. Netradiční prohlídky jsou čím dál tím oblíbenější, a tak stojí za to je vyzkoušet. Vyhraďte si třeba celý víkend a zkombinujte netradiční prohlídky s pražskou klasikou.


Za pražskými strašidly

Česká metropole je plná různých legend i pověstí. Není proto divu, že ji obývá i mnoho strašidel. Pokud se rádi bojíte, můžete absolvovat prohlídku v rámci procházky strašidelným Starým městem. Průvodce vám představí tajuplné bytosti, duchy i strašidla, která se skrývají za zdmi historických památek.

Při prohlídce se dozvíte například o legendách oplývajících staroměstský orloj, o bájném Golemovi či katu Mydláři. Po procházce vedoucí od Prašné brány skrze úzké uličky až ke Karlovu mostu se můžete zastavit na dobrém obědě a večeři zajít třeba do divadla a pak využít poklidné ubytování v Praze.

Neviditelná výstava

Vyzkoušet si jaké to je být nevidomý, si můžete na Neviditelné výstavě. Její název hovoří za vše. Ocitnete se v naprosté tmě a budete muset zapojit všechny ostatní smysly, abyste si výstavu užili.

Cílem tohoto zážitku je ukázat, že i nevidomí lidé si mohou užívat mnoha každodenních radostí a také si vyzkoušíte, jaké to je být v jejich kůži. Součástí prohlídky je i osvětlená expozice, kde se dozvíte například to, jak vypadá Braillovo písmo.

Prohlídka s lidmi bez domova

Praha je plná krásných míst, ale i lokalit, od nichž obvykle lidé odvrací oči. Ale i taková místa mají co říct.  Díky projektu Pragulic si můžete prohlédnout lokality, které znají a obývají lidé bez domova.

Uvidíte místa, kde tito lidé shánějí obživu nebo kde se setkávají, nahlédnete také do pražského podsvětí a jednoduše do různých míst, kam by vás normálně vůbec nenapadlo jít. Provedou vás ti nejpovolanější – lidi z ulice.

Dost možná si pak o to víc užijete teplou sprchu a měkkou postel, kterou nabídne komfortní penzion Praha, do nějž se po prohlídce města vrátíte načerpat síly.

 Další zajímavé články

Krásy ČR - tipy na výlet s dětmi
Pokud už zase přemýšlíte, kam vyrazit na výlet s dětmi za hezkého počasí, nebo když venku zrovna prší, máme pro vás pár osvědčených tipů.

Jak zvládnout první let letadlem?
Pár tipů, na co se připravit při cestě letadlem. Jak to chodí na letišti, co nezapomenout, kde sedět a co v případě ztráty kufru?

Norsko v létě: kam jet, abyste se vyhnuli davům?
Norsko je nádherná země, která láká lidi z celého světa. Kam se vydat, abyste se vyhnuli davům turistů a přeplněným místům.

Praha, jak ji neznáte: netradiční prohlídky stojí za to
Prohlídky strašidelným Starým městěm, Neviditelná výstava a nebo prohlídka Prahy s lidmi bez domova? Praha trošku jiným pohledem.

Svět se před Vámi otevírá – nenechte ho čekat
Na cestování jsou prý nejkrásnější návraty. Něco na tom bude. A Češi mezi „světoběžníky“ patří. Jen je škoda, že jsme v tomto ohledu trochu konzervativní.

Itálie: malé a překrásné Caorle
Caorle je malé italské městečko s jedenácti tisíci obyvateli. Řeky Lemene a Livenza vtékající do moře lemují městečko z obou stran.

Vydejte se po stopách Noci na Karlštejně
Máte chuť vyrazit z města na víkend? I v blízkém okolí Prahy naleznete řadu krásných a romantických míst. Jedním z takových je oblast Karlštejna.

Potápění je krásný koníček, ale nezapomeňte na krytí rizik
Jak je to s pojištěním při potápění u moře? Proč byste toto měli řešit, jaké jsou podmínky a pravidla.

Poznejte Kvarner a místa, kde pobývala rakouská šlechta
Istrii máme nejblíže a letoviska na Makarské riviéře jsme si oblíbili. Co ale oblast mezi nimi? Město Kvarner!

Booking.com