Přírodní park Košíře-Motol aneb kde v Praze do přírody

29.08.2022   3 minuty čtení

Praha vás okouzlí nejen špičatými věžičkami, ale i svěžími parky, kde si můžete odpočinout. Jedním z takových je právě park Košíře-Motol, který byste při své návštěvě města rozhodně neměli minout. Co zajímavého ukrývá?

Kde najdete park Košíře-Motol?

Park Košíře-Motol se z větší částí nachází na území Prahy 5, kousek také na Praze 13. Prochází čtvrtěmi Košíře, Motol, Jinonice a Stodůlky. Vzhledem k velké rozloze existuje několik zastávek, které lze využít.

  • Tramvajové zastávky Hotel Golf, Poštovka, Kotlářka – jezdí tu tramvaje 10 a 9,
  • Metro stanice B, zastávka Jinonice,
  • Vlakem Pražský motoráček ze zastávek Praha-Stodůlky nebo Praha-Cibulka.

Pro navštívit Košíře-Motol?

Park Košíře-Motol si oblíbí každý, kdo rád chodí odpočívat do přírody, ať už sám, s partnerem, dětmi nebo třeba se psem na výlet. Je to skvělé místo na piknik, ale i pěší turistiku. Areál protkává několik pěších stezek, které nabídnou krásný výhled na Prahu a úkryt ve svěží zeleni.

Kromě toho v areálu najdete 3 významné přírodní památky:

  • stolovou horu Vidouli,
  • Motolský ordovik,
  • Kalvárii v Motole.

Dále se tu nachází lesopark Cibulka s půvabným empírovým zámečkem.

Stolová hora Vidoule

Vidoule je jedno z nejvýše položených míst v Praze. Tabulová hora má celkovou výšku 372 metrů nad mořem. Není to moc, možná si řeknete. Ale v porovnání se zbytkem Prahy, která se ve většině nachází v údolí, je to příjemná změna a vzrušující zážitek.

Stolová hora je kromě pěkného výhledu do okolí zajímavá i proto, že zde dříve ve vyhloubené jeskyni bydlela pražská chudina. Najdete tu také zbytky bývalé protivzdušné obrany státu – tvrze, staré budovy, nepoužívané silnice a rozpadlé ploty.

Motolský ordovik

Motolský ordovik vznikl při budování železnice. Jde o zářez do krajiny, který odhalil vrstvu břidlic. Spolu s tím se našlo i významné naleziště trilobitů. Tato drobná oblast je významná botanicky i zoologicky, a ač není chráněná, můžete tu spatřit vzácné obratlovce a rostlinstvo.

Kalvárie v Motole

Kalvárii v Motole tvoří dvě oddělená skalní území. Nejhezčí dominantu místa tvoří skála, která se vypíná nad Motolským potokem. Na jejím vrchole je kříž. Žije tu bohatá populace ještěrek, ptáků a vzácných brouků. Pod skálou s křížem se nachází mlýn, který dříve sloužil maltézským rytířům.

Park Cibulka

Park Cibulka vás okouzlí bohatou flórou s památnými stromy a klidnou atmosférou. Udělejte si procházku kolem usedlosti Na Cibulce, kde si prohlédnete hned několik romantických staveb. Lesopark přirozeně navazuje na architekturu empírového zámečku.

Jak dlouho procházka parkem zabere?

Záleží na tom, co všechno chcete stihnout a vidět. Nejlepší bude si na Košíře-Motol vyhradit celé odpoledne. Nebo se vydat už ráno a udělat si v poledne piknik ve stínu stromů.

Kde se v blízkosti partu ubytovat?

V zastávce Hotel Golf u parku najdete stejnojmenný hotel – Hotel Golf. Nabízí zde:

  • ubytování pro jednotlivce i páry,
  • ubytování pro rodiny s dětmi,
  • ubytování pro majitele a jejich psy a další mazlíčky.

Kromě toho má ubytovací zařízení vlastní restauraci a bar. Dále je možné zajistit wellness – thajské masáže či relaxaci v hydromasážní vaně.
Nové články

Vyhledávač hotelů

Booking.com


Štítky