Proč je Jižní Morava skvělou volbou pro vaši dovolenou?

4.5.2022   1 minuta čtení

Zámek Lednice

Léto se kvapem blíží a je tak nejvyšší čas se rozhodnout kam vyrazíme letos na dovolenou. Možností je samozřejmě celá řada, a nemusí to být zrovna pláž někde u moře. I uvnitř našich hranic je krás více než dost. Mnoho z nich se potom skrývá na Jižní Moravě. Tak proč nevyrazit právě tam?

Jižní Morava a vinařství

Jižní Morava je oblastí, která nabízí každému něco. Po krajině jsou tu rozeseté elegantní a romantické zámky, jeskyně krasových oblastí, možnosti koupání a samozřejmě vinice. Není proto divu, že o pobyty třeba v ubytování Břeclav je vždy velký zájem. Letošek nebude výjimkou.

Jaká konkrétní lákadla tedy Jižní Morava nabízí? V první řadě je to samozřejmě víno. Nejrůznějších sklípků a vinic je zde nespočet a není problém se v nich „zaseknout“ na hodně dlouhou dobu. Nejen přes léto se zde navíc koná řada kulturních a společenských akcí spojených s vínem, které také stojí za návštěvu. Ani v takovém případě s rezervací ubytování v Břeclavi raději neotálejte.

Pálava

Další krásy Jižní Moravy

Jižní Morava není samozřejmě jen víno. Líbit se zde bude milovníkům památek a historie, stejně jako pro obdivovatele přírodních krás. I výčet těch neznámějších a nejdůležitějších památek bude solidně dlouhý.

Návštěvníci by rozhodně neměli vynechat třeba Lednicko-valtický areál, tedy jedinečný komponovaný park světového významu, který láká k romantickým procházkám. Milovníci vojenské historie si nenechají ujít návštěvu slavkovského bojiště, zájemci o středověk navštíví hrad Pernštejn a tak bychom mohli pokračovat dále a dále.

I na přírodní krásy je Jižní Morava velice bohatá. Návštěva Moravského krasu s jeskyní Macocha a Punkevními jeskyněmi je prakticky povinnost, ale i národní park Podyjí nebo méně známá – nikoliv však méně zajímavá – Pouzdřanská step stojí za to, abyste obuli turistické boty a vyrazili se pokochat jejich krásou.

Vinné sklepy
Nové články

Vyhledávač hotelů

Booking.com


Štítky