Svět se před Vámi otevírá – nenechte ho čekat

7.4.2019   2 minuty čtení

Na cestování jsou prý nejkrásnější návraty. Něco na tom bude. A Češi mezi „světoběžníky“ patří. Jen je škoda, že jsme v tomto ohledu trochu konzervativní.


Při vybírání dovolené přemýšlíme většinou o Chorvatsku, Egyptě a jiných známých destinacích. Proč tentokrát nezkusit něco nového? Tak trochu zapomenutou zemí je Portugalsko. A rozhodně neprávem zapomenutou. Přitom má co nabídnout.

  • První, co nás asi napadne je, jakým způsobem se tam dopravit.
  • Nejlepší volbou je letecká doprava. Je pravda, že je nákladnější, ale pokud se trochu porozhlédnete, jistě najdete i levné letenky do destinace, která Vás zláká k navštívení.

Další důležitou informací jsou místní ceny. V Portugalsku se platí eurem a v přepočtu je tu stejně draho (nebo levně – věc názoru) jako u nás. Levněji tu pořídíte maso, zeleninu na trhu a oblečení. Ceny se v různých oblastech ale docela výrazně liší.

  • Portugalsko je bezpečnou zemí.
  • Pokud nemáte problém s angličtinou, pak není nutné pořizovat zájezd přes cestovku. Zajistíte-li si zpáteční letenky do Lisabonu, pak nemusíte mít s sebou příliš velkou hotovost.

Platební kartu můžete použít téměř všude. Výjimkou jsou tržnice.


Město, kde mají nejdelší den

Dovolená nemusí znamenat pouze lehátko na pláži. Máte tak trochu dobrodružnou povahu? Milujete noční život? A ještě jste nebyli v Madridu? Tak to je velká chyba.

Zkuste si naplánovat například víkend v tomto městě, které je plné života a snad nechodí nikdy spát.

Nejschůdnější je bezesporu koupit letenky do Madridu. Za pár hodin jste na místě. Není nutné obávat se vysokých nákladů. V současné době se dají najít levné letenky do destinací po celém světě. Nejblíže centru je letiště Cuatro Vientos Airport. Do srdce velkoměsta je to pouhých osm kilometrů.

  • Ve Španělsku máte možnost zažít jeden div.
  • Nikdo ještě neodhalil, jak je to možné, ale je tu delší den než kdekoliv jinde.

Pokud chcete splynout s místními obyvateli, tak si pamatujte, že pravý Madriďan se vrací domů až kolem čtvrté hodiny ranní. Přesto, že je tu den dlouhý, je lépe neztrácet čas a zajistit si i zpáteční levné letenky už v Čechách.

 
Nové články

Vyhledávač hotelů

Booking.com


Štítky