To nejlepší z Londýna

26.11.2015   4 minuty čtení

Vidět hlavní město britské metropole je opravdovým zážitkem. Které atrakce a místa však navštívit tak, abychom měli pocit, že jsme skutečně navštívili od každého zajímavého místa či atrakce kousek? V přehledu uvádíme 5 TOP okruhů, ze kterého stojí za to vybrat si alespoň jednu věc.

Trhy

Při poznávacím zájezdu do Londýna stojí za to navštívit jedny ze slavných trhů. Na londýnských trzích najdete skutečně všechno, od vintage, šperků, ručních výrobků, dobrého exotického jídla, bio-výrobků, zajímavých návrhářských kousků oblečení až po kousky nábytků, které zaručeně jinde nekoupíte. Trhů je v Londýně několik, uvádíme tři nejnavštěvovanější. Nejlepší čas na návštěvu jsou víkendy.

Camden Town: Trh, který je vybudován na původních koňských stájích, má své neodmyslitelné kouzlo. Budete nakupovat v koňských boxech a procházet se kolem soch koní. Camden Town je známý taktéž tím, že zde kdysi přišli příznivci alternativní kultury, o čemž se můžete sami přesvědčit na okolních budovách.

Portobello Road Market: Slavné trhy vznikly na tomto místě už za staré viktoriánské proslulé éry. Od té doby, kdy se na těchto trzích natáčel známý film Notting Hill, patří trhy mezi nejnavštěvovanější v Londýně.

Covent Garden: Mezi nejživější místa Londýna patří bezesporu Covent Garden. Najdete zde obchody, restaurace, kavárničky a trhy. V pondělí je zde trh se starožitnostmi, v týdnu všeobecný trh a o víkendu trh s uměním. Proslulé je toto místo také díky pouličním akrobatům, umělcům či zpěvákům.

Muzikály

Ve večerních hodinách doporučujeme navštívit londýnský West End, místo slavných muzikálů. Jenom v této lokalitě se nachází na 40 muzikálů a malých scén. Přesvědčte se sami o tom, že muzikálová představení v britské metropoli patří ke skutečným kulturním dílům, která jsou známé po celém světě. Každý muzikál je něčím výjimečný a má svoji atmosféru. Některé muzikály se hrají nepřetržitě několik let a představení jsou často vyprodána. Je potřeba si rezervovat představení dopředu či zkusit štěstí na místě a zakoupit lístek na místech, která jsou k tomu určená. Některé muzikály doprodávají svá poslední místa za přijatelné ceny.

Les Misérables- Bídníci: V Londýně se jedná o nejdéle uváděný muzikál na světě, který se nepřetržitě hraje již několik let. Strhující muzikál je hraný podle slavné předlohy románu francouzského spisovatele Victora Huga.

Mamma Mia: Od premiéry roku 1999 popularita tohoto muzikálu jenom rostla. Muzikál, při kterém není potřeba ovládat anglický jazyk, vás dostane svoji hudební atmosférou s písněmi proslulé švédské skupiny ABBA

Lví král: Film Lví král Walta Disneyho s hudbou Eltona Johna zaznamenal obrovský úspěch po celém světě. Kdo by neznal příběh lva Simby, který ztratil svého otce. Muzikál disponuje skvělými kostýmy a vy se přenesete s celým příběhem do Afriky.

Muzea

Dobrou zprávou pro návštěvníky Londýna je, že většina muzeí jsou zdarma! Tyto muzea podporuje a financuje Ministerstvo kultury.
Národní galerie: V novoklasicistní budově na severní straně Trafalgarského náměstí je muzeum, které obsahuje na 2300 obrazů z let 1250-1900. Obrazy západoevropských malířů mohou obdivovat turisté od roku 1824, kdy bylo muzeum poprvé otevřeno. Setkáte se tak s obrazy slavných malířů a neuniknou Vám jména jako Vincent van Gogh, Francisko Goya, Claude Monet, Paul Cézanne, Pablo Picasso či William Turner.

Britské muzeum: Britské muzeum je jedno z největších muzeí historie a kultury lidstva na světě. Sbírky a předměty, kterých je na 7 miliónů dokumentují historii lidstva ze všech kontinentů od počátků až po současnost. Budova muzea je nejvelkolepější novořeckou budovou s jónskými sloupy v Londýně. Nepřekonatelnou je sbírka egyptského umění, která je po Egyptu nejvýznamnější sbírkou na světě či sbírka z klasického Řecka, Číny, Japonska, Indie nebo Mezopotámie.

Galerie Tate Modern: V budově bývalé elektrárny u mostu Millenium Bridge můžete obdivovat moderní umění. Galerie byla otevřena pro turisty v roce 2000 a zachovala si mnohé z původní elektrárny. Typické jsou prosvětlené a prostorné místnosti či turbínová hala, která je vysoká sedm poschodí.

Památky

Úchvatné budovy, které mapují historii Londýna, nechybí v žádném průvodci městem. Jejich návštěvou se přesunete do dob králů a královen Velké Británie a odhalíte bohatou minulost britských dějin. Vybrat pouze tři nej mezi tolika historickými budovami je těžké rozhodnutí a záleží na každém z nás, čemu dá přednost. Mezi nejnavštěvovanější památky patří Parlament s Big Benem, Westminsterské opatství, Buckinghamský palác, katedrála sv. Pavla, pevnost Tower, Tower Bridge či křižník Belfast.

Zážitky

K umocnění atmosféry hlavního města britské metropole se doporučuje návštěva jednoho z mnoha zážitkových muzeí.

Muzeum Madame Tussaud´s: Zážitkové muzeum láká na proslulou adresu Baker Street turisty již od roku 1802. Kromě exponátů voskových figurín známých osobností, celebrit, sportovců či královské rodiny, je krásná pětiminutová jízda historií Londýnem v miniaturizovaném černém taxíku.

London Eye: Při příležitosti vstupu do nového tisíciletí bylo na břehu řeky Temže zkonstruováno ruské kolo. Se svojí výškou 135 metrů se jednalo od roku 2000 do roku 2006 o největší kolo světa. Svézt se můžete v jedné z 32 klimatizovaných kabinek a při dobré viditelnosti a počasí uvidíte až 40 km daleko. Londýn jako na dlani!

London Dungeon: Pokud Vás láká krvavá historie Londýna a chcete zažít něco hrůzostrašného, je toto muzeum dělané přímo pro Vás. Muzeum připomíná hrůzné historické události a tak můžete zažít na vlastní kůži atmosféru moru, Jacka Rozparovače či popravy.

Ubytování v Londýně

Booking.comNové články

Vyhledávač hotelů

Booking.com


Štítky