Tip na výlet - obec Veľký Slávkov, Slovensko

27.7.2019   2 minuty čtení

Prázdniny se kvapem blíží, a je třeba vybírat místa pro rodinné radovánky. Pokud už jste procestovali naší republiku křížem krážem a radši byste vyrazili někam do zahraničí, není třeba vyjíždět daleko. Krásnou krajinu máme přímo u nosu, navíc děti ocení krátkou jízdu autem a jazyk, kterému budou rozumět. A o jakém místě je řeč?

Nechte se nalákat do krás obce Veľký Slávkov

Veľký Slávkov je jedna z nejstarších obcí pod Tatrami, přesto se však jedná o moderní obec a ideální výchozí bod pro návštěvníky Vysokých Tater. První písemná zmínka o obci pochází z roku 1251, tehdy ale název obce zněl Zolok. V obci stojí evangelický i katolický kostel a je zde stanice Tatranské elektrické železnice.

Jde o skvělé místo pro milovníky pěší turistiky, na své si přijdou také cyklisti a v zimě lyžaři.

Kde se ubytovat?

V této lokalitě je  ResortTatry Holiday, který nabízí krásné chaty, stylové domy a apartmány na úpatí Vysokých Tater, 3 km severně od Popradu a popradského letiště. Resort je ideální volbou, pokud toužíte po pohodové dovolené v krásné přírodě a na čerstvém vzduchu. V komplexu je venkovní dětské hřiště s prolézačkami a skluzavkami, venkovní posezení a prostor pro grilování. Na místě je k dispozici volejbalové i fotbalové hřiště. Pro odpočinek doporučujeme navštívit wellness centrum s venkovním bazénem, venkovní vířivkou, finskou saunou, relaxační zónou s vodopádem a slunnou terasou.

Tipy na výlety a volný čas

Veľký Slávkov je tak vhodný jak pro páry, jež chtějí zažít dovolenou v romantickém prostředí, tak pro rodiny s dětmi. V okolí je jezdecká škola, golfové středisko s nejdelším trávnatým hracím polem mezi odrazištěm a jamkou na světě a několik nádherných zámků, muzeí a galérií.

Aplend Tatry Holiday se nachází 4 km od popradského aquaparku a jen pár minut autem od golfového hřiště Lomnický Golf Club. Pro milovníky přírody jsou tady úžasné lesy, hory, jeskyně, jezera a plesa. v okolí Starého Smokovce, Hrebienku, Tatranské Lomnice nebo kouzelného jezera Štrbské pleso se budete vždy pohybovat v nádherné krajině. Krásný výhled na celou oblast nabízí jízda lanovkou na Lomnický štít.




Nové články

Vyhledávač hotelů

Booking.com


Štítky