Vydejte se po stopách Noci na Karlštejně

Máte chuť vyrazit z města na víkend? I v blízkém okolí Prahy naleznete řadu krásných a romantických míst. Jedním z takových je oblast Karlštejna. Za návštěvu stojí hrad samotný, který nechal vystavět Karel IV. a je jednou z nejznámějších historických památek u nás. Ale i okolí vábí k výletům. Navštivte zříceninu Karlík, kde podle pověsti nocovaly ženské návštěvy Karlštejna. A aby romantiky nebylo málo, přenocujte na břehu Berounky v hotelu u Karlštejna a ráno se vydejte k lomu Velká Amerika, který má ne nadarmo přezdívku Český Grand Canyon.


Romantika à la středověk

Hrad, rytíři ve zbroji, koně a sličné dámy. Dodnes je Karlštejn zosobněním středověké romantiky, samozřejmě i díky muzikálu Noc na Karlštejně. Takže určitě se vydejte podívat i dovnitř hradu, za prohlídku stojí kaple sv. Kříže, kde se uchovávaly říšské a později české korunovační klenoty.

V kapli sv. Kříže se nachází známý soubor deskových obrazů, jejichž autorem je Mistr Theodorik a právě obrazy zná jistě každý ze zmiňovaného muzikálu Zdeňka Podskalského.

Romantická noc na břehu Berounky

Po prohlídce hradu Karlštejna je možné vyrazit i na druhý, ve filmu zmiňovaný, Karlík. Ten se jako hrad nedochoval, kousek od obce Vonoklasy nebo směrem od obce Mořinka lze nalézt zbytky zříceniny Karlík, odkud vyrazila paní Ofka hledat císařovnu.

Vy však můžete vyrazit i směrem k řece Berounce, na jejímž břehu lze najít romantické hotely nabízející ubytování u Karlštejna, kde můžete přenocovat.

Malý Grand Canyon

Po romantické noci je čas vyrazit na krátký výlet do lomu Velká Amerika, který je takovým malým Grand Canyonem. Zatopený vápencový lom, který se nachází v oblasti Českého krasu, je od hradu Karlštejn vzdálený pouhé 4 km a rozhodně stojí za návštěvu. Lom láká nejen turisty, ale i filmaře. Velká Amerika se tak objevila v americkém thrilleru Babylon A. D. stejně jako v kultovní komedii Limonádový Joe.  Je na čase, abyste lom i oblast Karlštejna objevili i vy!Další zajímavé články

Krásy ČR - tipy na výlet s dětmi
Pokud už zase přemýšlíte, kam vyrazit na výlet s dětmi za hezkého počasí, nebo když venku zrovna prší, máme pro vás pár osvědčených tipů.

Jak zvládnout první let letadlem?
Pár tipů, na co se připravit při cestě letadlem. Jak to chodí na letišti, co nezapomenout, kde sedět a co v případě ztráty kufru?

Norsko v létě: kam jet, abyste se vyhnuli davům?
Norsko je nádherná země, která láká lidi z celého světa. Kam se vydat, abyste se vyhnuli davům turistů a přeplněným místům.

Praha, jak ji neznáte: netradiční prohlídky stojí za to
Prohlídky strašidelným Starým městěm, Neviditelná výstava a nebo prohlídka Prahy s lidmi bez domova? Praha trošku jiným pohledem.

Svět se před Vámi otevírá – nenechte ho čekat
Na cestování jsou prý nejkrásnější návraty. Něco na tom bude. A Češi mezi „světoběžníky“ patří. Jen je škoda, že jsme v tomto ohledu trochu konzervativní.

Itálie: malé a překrásné Caorle
Caorle je malé italské městečko s jedenácti tisíci obyvateli. Řeky Lemene a Livenza vtékající do moře lemují městečko z obou stran.

Vydejte se po stopách Noci na Karlštejně
Máte chuť vyrazit z města na víkend? I v blízkém okolí Prahy naleznete řadu krásných a romantických míst. Jedním z takových je oblast Karlštejna.

Potápění je krásný koníček, ale nezapomeňte na krytí rizik
Jak je to s pojištěním při potápění u moře? Proč byste toto měli řešit, jaké jsou podmínky a pravidla.

Poznejte Kvarner a místa, kde pobývala rakouská šlechta
Istrii máme nejblíže a letoviska na Makarské riviéře jsme si oblíbili. Co ale oblast mezi nimi? Město Kvarner!

Booking.com