Nejhezčí místa v Anglii,
která jsem navštívil

26.4.2023   3 minuty čtení

Před pár lety jsme udělali velký 3 týdenní výlet autem do Velké Británie. Vyrazili jsme Brna směrem na Prahu, dál přes celé Německo až do Belgie. Do Belgie jsme přijeli pozdě v noci a nezbylo nic jiného než někde přespat v autě. V Belgii je jedna zajímavost - mají tam osvětlené všechny hlavní silnice a dálnice i mimo města. Další, co mě trošku překvapilo (protože jsem nad tím nikdy dřív nepřemýšlel) bylo to, že se tam mluví francouzsky :-) V Belgii jsme tedy přespali a ráno vyrazili do Francie do přístavu Dunkirk (Dunkerque) na trajekt do anglického Doveru. Následující 3 týdny jsme strávili ve Velké Británii a projeli celou Anglii, Skotsko a poté naši cestu ukončili na ostrově Isle of Skye. Viděli jsme toho celkem hodně, ale nejvíce se mě líbily tyto místa.


Canterbury - město a katedrála

Když se řekne Canterbury, zřejmě každého napadne katedrála. Ta je skvělá a krásná, ale staré město a uličky kolem katedrály jsou snad ještě lepší a zajímavější.
Cambridge - budovy univerzity

Univerzita v Cambridge zahrnuje spoustu starých, krásných a velkých staveb. Všude kolem nich jsou upravené trávníky, napucované ulice a středem protéká řeka Cam.
Lincoln - náměstí, uličky a katedrála

Město Lincoln jsme navštívili spíš tak nějak náhodou. Jeli jsme kolem a já si vzpomněl, že se tam natáčel jeden díl pořadu Top Gear a že tam byla pěkná katedrála - tak jsme tam zajeli :-) A bylo to skvělé rozhodnutí. V Lincolnu je opravdu veliká katedrála, krásně náměstí a staré uličky v centru města. Možná bych řekl, že Lincoln byl zajímavější než třeba známý York s katedrálou.Holy Island - silnice na dně moře

Ostrov Holy Island je na hranicích Anglie a Skotska a vede na něj silnice, která je přístupná pouze při odlivu. Když přijde příliv je silnice skoro metr pod vodou. Toto byl skvělý zážitek a určitě doporučuji se na toto místo podívat.
Stratford-upon-Avon - rodiště Williama Shakespeara

Kromě toho, že ve Stratfordu nad Avonou najdete rodný dům slavného Williama Shakespeara, tak je tam i nádherné centrum města plné starých domů. Každá ulice je trošku jiná, ale jedna hezčí než druhá. Ve městě je hodně turistů a musíte zaparkovat na velké odstavném parkovišti na kraji města, ale za návštěvu to stojí.
Londýn

Návštěva Londýna je na samostatnou kapitolu, ten byl prostě pěkný celý :-) Je zbytečné se o něm víc rozepisovat v tomto článku - raději koukněte na samostatnou stránku o Londýně (případně i o Čínské čtvrti).Nové články

Vyhledávač hotelů

Booking.com


Štítky