Články & rady na cesty

Polární den v Norsku

21.6.2021   3 minuty čtení    Norsko

Jak vypadá polární den v Norsku? Jak moc je světlo a opravdu je den celou noc? Koukněte na článek a fotky a uvidíte.

Přečíst článek »


Jídlo na cesty

4.4.2021   6 minut čtení

Co jíme na naši výletech a cestách po Evropě? Jak se stravovat na dovolené a co vše si vzít klidně i na 3 týdenní cestu bez ledničky.

Přečíst článek »


Krásy Rumunska

24.2.2021   2 minuty čtení    Rumunsko

V Rumunsku leží rumunské Karpaty, které dosahují výšky přes 2 000 metrů a jsou navštěvované kvůli unikátním přírodním sceneriím. Horská stavení zde zdobí doškové střechy, dřevorubci svážejí dříví koňmi, ovčáci pasou ovce a po hřebenech hor se prohání polodivocí koně.

Přečíst článek »


Autem do Chorvatska: Kolik vás cesta může stát?

24.2.2021   2 minuty čtení    Chorvatsko

Chorvatsko patří mezi nejoblíbenější lokace, kam Češi jezdí na dovolenou. Nejčastěji se do Chorvatska cestuje autem, jelikož je to pohodlný způsob dopravy, neomezuje vás přesně daný termín odjezdu a do auta je možné sbalit si vše potřebné.

Přečíst článek »


Atterské jezero – ideální místo pro letní dovolenou

23.2.2021   1 minuta čtení    Rakousko

Jezero Attersee se rozkládá v oblasti severního Rakouska, v Alpách, v populární Solné komoře. Jedná se o jezero ledovcového původu a zároveň největší jezero v celé oblasti Rakouska.

Přečíst článek »


Kam se letos vydat na dovolenou?

21.2.2021   2 minuty čtení    Česká republika

Vyrazte letos v létě na dovolenou po Česku a poznejte to nejkrásnější místa našich hor. Poradíme, kam se vydat za koupáním, turistikou i historickými památkami.

Přečíst článek »


Jak si vystavit pohlednice a fotky z cest, aby držely na stěně?

30.3.2020   2 minuty čtení

Máte doma nebo v kanceláři pohlednice od přátel kolegů, rodinné fotografie a chcete si je vystavit na stěně? Přicvakněte je pomocí magnetů i k běžné stěně. Proměňte ji v magnetickou. Zjistěte, jak na to.

Přečíst článek »


Cestujete do Spojených států amerických? Potřebujete povolení ESTA.

23.1.2020   4 minuty čtení    USA

Navštívit Spojené státy americké je snem řady lidí. Někomu se to podaří jen jednou, někdo má možnost strávit v zemi více týdnů a někdo se do USA vrací pravidelně, třeba i několikrát ročně. Pro všechny ale platí jedna důležitá povinnost.

Přečíst článek »


Mallorca pozdraví sluncem, stejně jako většina Španělska

10.1.2020   2 minuty čtení    Španělsko

Jeden z nejkrásnějších ostrovů na světě, proslulý plážemi oceněnými prestižní Modrou vlajkou, ale také velmi bohatým nočním životem. Když se řekne Baleáry, většině lidí se vybaví jejich vůbec nejatraktivnější reprezentant, tedy Mallorca.

Přečíst článek »


Kam na jaře levně k moři?

4.1.2020   2 minuty čtení

Dovolená u moře už dávno není prioritou pouze letních prázdnin, naopak v posledních letech se zvyšuje zájem právě o pobyty u moře mimo hlavní sezónu. Motivem je jak klidnější pobyt s méně turisty, tak i nižší ceny zájezdů. Kam tedy na jaře za levno vyrazit za sluncem?

Přečíst článek »


123456»


Oblíbené články


Oblíbené cestopisy

Vyhledávač hotelů

Booking.com