Články & rady na cesty

Norsko v létě: Kam jet, abyste se vyhnuli davům?

28.4.2019   2 minuty čtení    Norsko

Norsko je nádherná země, která láká lidi z celého světa. Jak už to tak bývá, jsou zde místa, která jsou pro turisty notoricky známá a tak je jejich pozornost soustředěna právě tam. Jenže ne každý se chce prodírat davem lidí, aby si mohl v klidu užít místních přírodních krás.

Přečíst článek »


Praha, jak ji neznáte: Netradiční prohlídky stojí za to

22.4.2019   2 minuty čtení    Praha

Historické památky staré Prahy jsou bezesporu krásné, ale mnoho lidí už je zná nazpaměť. Zkoušeli jste však Prahu poznat někdy trochu jinak? Hlavní město nabízí spoustu zajímavostí, o nichž jste dost možná doposud nevěděli.

Přečíst článek »


Svět se před Vámi otevírá – nenechte ho čekat

7.4.2019   2 minuty čtení

Na cestování jsou prý nejkrásnější návraty. Něco na tom bude. A Češi mezi „světoběžníky“ patří. Jen je škoda, že jsme v tomto ohledu trochu konzervativní.

Přečíst článek »


Itálie: malé a překrásné Caorle

3.4.2019   2 minuty čtení    Itálie

Caorle je malé italské městečko s jedenácti tisíci obyvateli. Řeky Lemene a Livenza vtékající do moře lemují městečko z obou stran. Caorle bývalo ve středověku bohatým městem s více než 15 000 obyvateli, ale po vyplenění Janovany v roce 1380 se postupně stalo chudým rybářským městem

Přečíst článek »


Vydejte se po stopách Noci na Karlštejně

29.3.2019   2 minuty čtení    Česká republika

Máte chuť vyrazit z města na víkend? I v blízkém okolí Prahy naleznete řadu krásných a romantických míst. Jedním z takových je oblast Karlštejna. Za návštěvu stojí hrad samotný, který nechal vystavět Karel IV. a je jednou z nejznámějších historických památek u nás.

Přečíst článek »


Potápění je krásný koníček, ale nezapomeňte na krytí rizik

27.2.2019   2 minuty čtení

Pojistná ochrana neustále za zády. Zranění se vyhýbá jen supermanům, v případech obyčejných smrtelníků musí zasahovat lékaři a jejich péče něco stojí. Když se řekne potápění, určitě se shodneme na tom, že jde o zajímavou zálibu, u které můžete vidět podmořský svět hodně zblízka a užít si spoustu vzrušení a zábavy.

Přečíst článek »


Poznejte Kvarner a místa, kde pobývala rakouská šlechta

11.2.2019   3 minuty čtení    Chorvatsko

Istrii máme nejblíže a letoviska na Makarské riviéře jsme si oblíbili. Co ale oblast mezi nimi? Kvarner stojí maličko stranou hlavního zájmu turistů, a to je jeho velkou výhodou. Těšit se můžete na klidná letoviska, úchvatné procházky po pobřeží, obdivování přírodních krás i kouty, kde to dýchá historií.

Přečíst článek »


Cestovat levně nemusí být jen snem

9.2.2019   2 minuty čtení

Jestliže se chystáte na letní dovolenou, už v tomto období má smysl si začít procházet jednotlivé položky v katalogu cestovní kanceláře. Co tam najdete a jak neutratit za dovolenou příliš?

Přečíst článek »


Krátký výlet na nedělní odpoledne v Praze

21.1.2019   2 minuty čtení    Praha

Po nedělním obědě by měla následovat krátká procházka. V následujícím článku si přečtete o našem tipu na krátký výlet v našem hlavním městě. Na levém břehu Vltavy nedaleko Dejvic se nachází zřícenina Baba. Původ této zříceniny je poněkud nejasný.

Přečíst článek »


Chorvatsko – dobrá volba pro dovolenou

20.1.2019   2 minuty čtení    Chorvatsko

Hodně lidí již dnes hledá místo pro strávení dovolené. Brouzdají na internetu, dívají se na nejrůznější nabídky cestovních kanceláří, nebo dají na rady svých známých s vycestují tam, kde byly ostatní spokojení. Pokud také hledáte správnou volbu pro dovolenou tak by jste určitě neměli zapomenout na Chorvatsko, to totiž nabízí velkou škálu možností jak dovolenou strávit.

Přečíst článek »


123456»


Oblíbené články


Oblíbené cestopisy

Vyhledávač hotelů

Booking.com