Články & rady na cesty

Krásy ČR - Tipy na výlet s dětmi

11.6.2019   2 minuty čtení    Česká republika

Pokud už zase přemýšlíte, kam vyrazit na výlet s dětmi za hezkého počasí, nebo když venku zrovna prší, máme pro vás pár osvědčených tipů.

Přečíst článek »


Jak zvládnout první let letadlem?

29.5.2019   2 minuty čtení

Nabízíme vám přehledné tipy, na co se připravit při cestě letadlem. Můžete přijet hromadnou dopravou, taxíkem, nebo nechat auto na parkovišti u letiště.

Přečíst článek »


Norsko v létě: Kam jet, abyste se vyhnuli davům?

28.4.2019   2 minuty čtení    Norsko

Norsko je nádherná země, která láká lidi z celého světa. Jak už to tak bývá, jsou zde místa, která jsou pro turisty notoricky známá a tak je jejich pozornost soustředěna právě tam. Jenže ne každý se chce prodírat davem lidí, aby si mohl v klidu užít místních přírodních krás.

Přečíst článek »


Praha, jak ji neznáte: Netradiční prohlídky stojí za to

22.4.2019   2 minuty čtení    Praha

Historické památky staré Prahy jsou bezesporu krásné, ale mnoho lidí už je zná nazpaměť. Zkoušeli jste však Prahu poznat někdy trochu jinak? Hlavní město nabízí spoustu zajímavostí, o nichž jste dost možná doposud nevěděli.

Přečíst článek »


Svět se před Vámi otevírá – nenechte ho čekat

7.4.2019   2 minuty čtení

Na cestování jsou prý nejkrásnější návraty. Něco na tom bude. A Češi mezi „světoběžníky“ patří. Jen je škoda, že jsme v tomto ohledu trochu konzervativní.

Přečíst článek »


Itálie: malé a překrásné Caorle

3.4.2019   2 minuty čtení    Itálie

Caorle je malé italské městečko s jedenácti tisíci obyvateli. Řeky Lemene a Livenza vtékající do moře lemují městečko z obou stran. Caorle bývalo ve středověku bohatým městem s více než 15 000 obyvateli, ale po vyplenění Janovany v roce 1380 se postupně stalo chudým rybářským městem

Přečíst článek »


Vydejte se po stopách Noci na Karlštejně

29.3.2019   2 minuty čtení    Česká republika

Máte chuť vyrazit z města na víkend? I v blízkém okolí Prahy naleznete řadu krásných a romantických míst. Jedním z takových je oblast Karlštejna. Za návštěvu stojí hrad samotný, který nechal vystavět Karel IV. a je jednou z nejznámějších historických památek u nás.

Přečíst článek »


Potápění je krásný koníček, ale nezapomeňte na krytí rizik

27.2.2019   2 minuty čtení

Pojistná ochrana neustále za zády. Zranění se vyhýbá jen supermanům, v případech obyčejných smrtelníků musí zasahovat lékaři a jejich péče něco stojí. Když se řekne potápění, určitě se shodneme na tom, že jde o zajímavou zálibu, u které můžete vidět podmořský svět hodně zblízka a užít si spoustu vzrušení a zábavy.

Přečíst článek »


Poznejte Kvarner a místa, kde pobývala rakouská šlechta

11.2.2019   3 minuty čtení    Chorvatsko

Istrii máme nejblíže a letoviska na Makarské riviéře jsme si oblíbili. Co ale oblast mezi nimi? Kvarner stojí maličko stranou hlavního zájmu turistů, a to je jeho velkou výhodou. Těšit se můžete na klidná letoviska, úchvatné procházky po pobřeží, obdivování přírodních krás i kouty, kde to dýchá historií.

Přečíst článek »


Cestovat levně nemusí být jen snem

9.2.2019   2 minuty čtení

Jestliže se chystáte na letní dovolenou, už v tomto období má smysl si začít procházet jednotlivé položky v katalogu cestovní kanceláře. Co tam najdete a jak neutratit za dovolenou příliš?

Přečíst článek »


123456»


Oblíbené články


Oblíbené cestopisy

Vyhledávač hotelů

Booking.com